Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peszitta*
#1
________________________________________________________

Oto objawienie, które dał mi Najwyższy, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem. Poświadczam słowem, com widział i co Najwyższy oznajmił za pomocą znaków i słów, niegodnemu słudze swojemu.
Ja Exegesis, wasz brat i współuczestnik w ucisku i królestwie, sługa Najwyższego, byłem na wyspie, zwanej Helvetia, z powodu słowa Jego i doznałem tam zachwycenia.
Siódmego dnia zbudowałem ołtarz dla Najwyższego i wziąwszy ze wszystkich zwierząt i z ptaków czystych złożyłem je w ofierze całopalnej na tym ołtarzu. Gdy Najwyższy poczuł miłą woń, rzekł do mnie:
„Nie będę już więcej złorzeczył temu światu ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od kołyski i człowiek wrogiem jest wszystkiego, co żyje. Przeto wysyłam sprawiedliwego, który zmieni wszystko. Sędziego, który przybędzie ze świata obcego. Oto nadejdzie z obłokami, zstąpi z nieba i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, a gdy odejdzie, będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Imię jego będzie jak diabelskie morze, lecz serce i umysł anielskie w swej naturze.”
I ujrzałem wtedy człowieka obleczonego w niezwykłą szatę ze znakiem Najwyższego na piersi, a głowa Jego i włosy - białe jak śnieg, a oczy Jego jak płomień ognia niosący mądrość ludom świata.
W prawej swej ręce miał miecz ostry, którym karać będzie nieprawość wszelką.
W lewej ręce zaś miał gałązkę świętego dębu, którą namaści władców tego świata.
I błąkał się On po puszczy przez dni siedem, i oto Najwyższy wysłał ku Niemu anioła pod postacią zwierza i dwie inne istoty, które w miejscu noclegu chciały Go zabić, lecz On sercem zmienił wrogów w druhów najwierniejszych. I wspólnie zerwali pęta, karząc niepoczciwość i broniąc maluczkich przed rozpasaniem władców tego świata, a nic nie było dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzyli uczynić. I nastał pokój, pomiędzy wszelkim stworzeniem, na tym świecie wybranym przez Najwyższego. I kiedy czas Jego nadszedł, wrócił On tam skąd przyszedł - do ludu swego, po nagrodę serca.
Błogosławieni, którzy odczytują, i którzy słuchają słów Proroctwa, bo chwila jest bliska, tym zaś, którzy uwierzą, towarzyszyć będzie znak Najwyższego:


[Obrazek: umbro-logo.jpg]

Czuwajcie, trwajcie mocno w wierze, bądźcie mężni i umacniajcie się w oczekiwaniu na przyjście sprawiedliwego, a gdy przybędzie, baczcie, by nie obawiając się niczego, mógł wśród was przebywać.
Pozdrowienie ręką moją – Exegesis wasz brat i sługa.”


________________________________________________________
*Peszitta - (syr. prosta, zwyczajna, powszechna) to przekład Proroctwa Exegisisa i innych proroków, który powstał ok. 650 r. Peszitta przetrwała w licznych manuskryptach (prawie sto rękopisów, niektóre z nich pochodzą nawet z przełomu VII i VIII w.) z prawie nieskażonym tekstem i stała się świętą księgą wielu ruchów religijnych na całym świecie. W roku 2001 została wpisana, przez cesarza Aleksandra IV do „Indeksu Ksiąg Zakazanych” i od tego czasu, rozpowszechnianie jej na terenie Cesarstwa Laurentii jest karane śmiercią, a wyznawcy proroka (tzw. Bracia Tęskniący lub Exegisici) są okrutnie prześladowani w tym kraju.

Sleepy
На этой страничке мы отвечаем на Ваши вопросы -
спрашивайте !


Big Grin

World
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Peszitta* - przez Theo - 03-01-2012, 14:53
RE: Peszitta* - przez siloe - 03-01-2012, 15:03
RE: Peszitta* - przez Hanzo - 03-01-2012, 15:20
RE: Peszitta* - przez Theo - 03-01-2012, 15:32
RE: Peszitta* - przez Hanzo - 03-01-2012, 15:40
RE: Peszitta* - przez Theo - 04-01-2012, 14:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości