Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fakty i mity
#5
Może masz rację, że ten tekst powinien trafić do innego działu, ale...

1. Każdy interpretuje świat tak, jak jest mu wygodnie (ma do tego pełne prawo)
2. Co jest tzw. 'absolutem'? Dla mnie - fizyka kwantowa
3. Ruch tzw. 'negacjonistów' jest zwykle wyszydzany, bo co tu ukrywać - lepiej cenzurować i wyśmiewać, niż poważnie odnieść się do ich przekonań (nawet w Focusie czytam, że są szkodliwi dla społeczeństwa, ale nie patrzy się na drugą stronę medalu, bo masowa panika nie jest dobra dla władzy)
4. Kontekst historyczny ma tu swoje znaczenie (II wojna światowa, postać Fritza ter Mer, eksperymenty medyczne na więźniach)
5. Łatwo jest negować to, co stworzyła sama natura, bo nawet WHO zapewnia, że wszystko, co chemiczne jest zdrowe (ale.. aspartam, glutaminian sodu itp. - to trucizny; nawet powszechnie dodawany do past do zębów fluor jest składnikiem, który niszczy komórki)
6. Tzw. Codex Alimentarius, wprowadzony z poprawkami w tym roku - czy jest to kodeks, mający na uwadze ludzkie zdrowie, a co za tym idzie - dobro? Ja przemyślałam i stwierdziłam, że... nie
7. Jak dla mnie, wszystkie systemy i założenia filozoficzne mają swoje podłoże - związek przyczynowo-skutkowy (nie odnosiłam się do żadnego z w/w przez Ciebie, ale przyświeca mi Diamentowa Droga)

Nie masz za co przepraszać Smile Dziękuję Ci za tak obszerny komentarz. Miło, że zainteresował Cię mój tekst.

Pozdrawiam,
Sol
Jestem użytkownikiem Forum Literackiego. Interpretuję, jak czuję. Proszę o rzeczową i konstruktywną krytykę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Fakty i mity - przez Sol_Angelica - 01-10-2010, 15:49
RE: Fakty i mity - przez Diogenes - 01-10-2010, 18:52
RE: Fakty i mity - przez Sol_Angelica - 01-10-2010, 21:46
RE: Fakty i mity - przez Diogenes - 02-10-2010, 01:20
RE: Fakty i mity - przez Sol_Angelica - 02-10-2010, 12:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości