Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygody Klubu Detektywów - opowieść1, cz.1 - 5
#12
UWAGI OGÓLNE:

1. Po znakach interpunkcyjnych stawiamy spacje.
2. Pilnuj podwójnych spacji.
3. Po i przed myślnikami stawiamy spacje, chyba że łączy ona dwa wyrazy, jak np. czarno-biały.
4. Nieładnie zaczynać zdanie od "a".
5. Popracuj nad zapisem dialogów, ponieważ nie jest poprawny. - Dialogi: KLIK!
6. Jeśli po wielokropku ciągniesz zdanie, pierwszy wyraz ma być z małej litery (to samo tyczy się dialogów).
7. Przydało by się więcej opisów (aby pokazać miejsce, świat), miast suchych dialogów i tylko kilku zdań o tym, kto co zrobił, i to też tylko zagadkowo.
8. Dialogi są takie jakieś... dziwne. Wciąż tylko: zapytała, powiedziała, odpowiedziała, a jest tyle ładnych synonimów.
9. Zaimki często można zamienić czymś innym, aby nie było ich zbyt wiele obok siebie.
10. Dwa, trzy znaki interpunkcyjne obok siebie nie są konieczne, kiedy później podkreślasz np. krzyk.
11. Popracuj nad synonimami, ponieważ dosyć często można się u Ciebie spotkać z powtórzeniami.
12. "KD" - nie podoba mi się ten skrót przy opowiadaniu, jak i żadne inne skróty (tak ogólnie mówię).
13. "i w ogóle…" to też mi się nie podoba, takie to prostackie (bez obrazy), zbyt kolokwialne.


Dużo pracy przed Tobą, ale nie jest jakoś tragicznie. Popracuj nad stylem, zapisem zdań, nie opisuj tak sucho ze ktoś zrobił to, a ktoś powiedział to, ale rozwiń to o barwniejsze opisy, czasem bardziej szczegółowe, bo teraz zdania są często aż nazbyt proste. Popracuj w szczególności nad dialogami - nie tyle zapisem, co słowami, czytaj je na głos i pomyśl, czy czasem nie są aż nazbyt sztuczne, wymuszone, jak i niektóre wydarzenia. Niektóre zdania są jakby samotne, urwane, można by je ładnie, zgrabnie połączyć z innymi.
Wszystko wydaje mi się takie nierealne, aż nazbyt. Po prostu nie lubię takiej tematyki, zwłaszcza tak szybko i nierealnie opisanej.

Pracuj, pracuj, jeszcze raz pracuj, czytaj wiele, pisz wiele i zwracaj uwagę na wytykane Ci błędy.
Pozdrawiam, Soba.
Il-wieħed li jixtieq li jkun oriġinali u gost
Hypocrisy...
1/2011[/p]2/2011

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przygody Klubu Detektywów - opowieść1, cz.1 - 5 - przez Hayley - 03-12-2010, 18:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości