Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt otwartego listu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
#16
Dziękuję, Gunnar, za kolejne propozycje.

Z tymi z pierwszego cytatu nie zgadzam się. Przecinek w moim odczuciu nie jest tam potrzebny. I nie chcę rezygnować ze zdań, które tam skreśliłeś. Właśnie interesuje mnie, dlaczego nie zrobiono tak, jak proponuję. Przychodzi mi na myśl tylko jedna hipoteza i ją omawiam. Mówisz, że nie sądzisz, by ona była prawdziwa; w takim razie jaką masz inną hipotezę? Sam fakt uznaniowości nie uważam za taki ważny, by to dokładnie omawiać, tym bardziej że moja propozycja i tak przewiduje zniesienie tej uznaniowości.

A co do drugiego cytatu, to chyba wprowadzę jakieś zmiany, ale trzeba to omówić szczegółowiej. Chyba nie pasuje "nie uwiarygadnia bardziej", bo nie mówię, że to nie zwiększa wiarygodności tych faktów. Zwiększa, ale nie bardzo; uważam takie małe zwiększenie wiarygodności za niedostatecznie poważny powód, by tak dokuczać imigrantom. Rozumiem tak, że słowo "dokucza" tu jednak nie bardzo pasuje, i chyba w tej części zdania napiszę, jak proponujesz: "jest uciążliwa dla imigrantów". Albo tak: "jest bardzo uciążliwa dla imigrantów". Ale z uwiarygodnieniem trzeba jakoś inaczej. Być może, tak: "nie bardzo uwiarygadnia tych faktów"? Czy, być może, słowo "bardzo" nie pasuje w takiej kolokacji? A może, po prostu warto w moim zdaniu zastąpić słowo "umacnia" jakimś innym? Np. "wzmacnia", "zwiększa", "podwyższa"?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Projekt otwartego listu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - przez D.M. - 06-11-2019, 22:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości