Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kochana młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole
#10
(06-09-2019, 00:52)kubutek28 napisał(a): Już od pierwszego zdania uśmiech - czyli standard.

Napisane lekko, niezawile. Nie trzeba skupiać myśli na rozumieniu tekstu, co daje możliwość skupienia ich na treści (taki paradoks). Jak dla mnie - świetna satyra, pełna przerysowań, a w tym przerysowaniu wiele "pomysłów", jak nie powinna wyglądać szkoła.

I ten Orwell... to takie wypowiedzenie na głos myśli, które gdzieś tam mimowolnie się pojawiają. Świetne.

Kubutek, Orwell napisał dwie książki... Natomiast ostatnie zdanie w mojej miniaturce jednak jest do myślenia... ale do tego trzeba by być "wcześniej urodzonym". Chyba że ktoś to zna... możliwe, że poloniści Wink Dzięki i pozdrawiam.

(06-09-2019, 07:05)Gunnar napisał(a): Zdzisław
Sarkazm i groteska. Przedni komentarz do bieżącej rzeczywistości. Uśmiałem się w niejednym miejscu.

Gunnarze, wolałbym, żeby inne rzeczy nas śmieszyły. Ale cóż... podobno w "ciekawych czasach" wzrasta zapotrzebowanie na satyrę i groteskę.  Dzięki za komentarz.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Kochana młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole - przez Zdzisław - 06-09-2019, 18:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości