Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A oni szli [zarys opowiadania grozy]
#7
Witaj, Miranda Calle.
Doskonale rozumiem co czujesz, bo mam tak samo. Niemoc twórcza może się objawiać z różnych powodów. Gdzieś wspominałaś o pewnym chaosie, więc np sprawy prywatne mogą wybijać z weny. Ja podjąłem się pisania, czasem rysuje czy robię zdjęcia w celach terapii. Tworzenie pomaga. Najlepsze są chwile gdy pomysł nagle uderza, i w przeciągu chwili jest początek i zakończenie, zostaje tylko wypełnić to co pośrodku. Zaczynałem w ten sposób wyczytałem właśnie w Nowej Fantastyce, żeby opisywać otoczenie, usiąść przed pustym monitorem, kartką i pisać. Na przykładzie, była mokra jesień i zatęskniłem za ciepłem więc wyobraziłem sobie skwar i gorąc, i pytanie po co tam miałbym być, z powodu pracy, i szło już dalej jaka praca, kim tam jestem, pojawił się opuszczony budynek, czemu opuszczony i co się działo, itd.
Gorzej jak się człowiek zachłyśnie pomysłem. Miałem tak gdy wyobraziłem sobie grupkę badaczy na biegunie polarnym, choć miesiącami się mozoliłem wyszło okropnie źle. Nie byłem nigdy w stacji badawczej i to było czuć, brak autentyczności, artykuł w gazecie i film popularnonaukowy nie odda tego.
W moim przypadku blokada twórcza zaczęła się z problemami, zmiana pracy na gorszą i śmierć w rodzinie.
Być może masz coś takiego. Nie chce dawać złych porad, ale może spróbuj od początku pisać. Ciężko jest porzucić własne dziecko ale czasem tak trzeba, to chyba S. King polecał. Czasem trzeba porzucić co się zrobiło i zacząć od początku. Może zostaw miejsce, wczuj się w klimat, żeby było smoliście, ograniczyłbym dialogi, one pomagają, sam byłem strofowany za brak, ale moim zdaniem niszczą klimat. Tutaj dodatkowo dialogi wypadają zbyt naiwnie, lub infantylnie, nie obraź się ale nie czuć, że one mają ok 20 lat. Może spróbuj się wczuć w postaci żeby miały zarysowane charaktery, miałyby indywidualny sposób mówienia, ktoś mówi grzecznie, ktoś niegramatycznie itd.
Kolejna rzecz też jest to potępiane, ale w tym wypadku może by pomogło dać zakończenie na początek? Wejść w głowę policjanta, przedstawić miejsce i dopiero później historię dziewczyn.
Życzę powodzenia, a może deadline ci pomoże? Zrób nam prezent na gwiazdkę i ukończ op do 26 grudnia? Byłoby super.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: A oni szli [zarys opowiadania grozy] - przez Ahab - 12-12-2018, 12:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości