Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prolog: Poprawiny
#9
Przede wszystkim - dziękuję za odwiedziny i pozostawienie śladu, już w kolejnym tekścieSmile. Każda kolejna osoba zainteresowana moim cyklem bardzo mnie cieszySmile

Cytat:
Cytat: napisał(a):  — Jak nie musisz wydawać przedwczesnych osądów — oznajmił — to nie wydawaj.

Jak ja się z tym zgadzam... jeżeli nie masz nic przeciwko, to chyba wydrukuję i wywieszę dla pracowników  [Obrazek: biggrin.gif]
Od pewnego czasu przyłapuję się na tym, że mówię do kogoś (w "realu"): "Słyszałem kiedyś taką sentencję..." albo "Ktoś kiedyś powiedział..." a później cytuję jakieś zdanie z własnego opowiadaniaSmile. Muszę przyznać, że (nie pamiętam, jaki był zamiar na początku i czy w ogóle był) lubię wrzucić jakąś taką wypowiedź "ładną", do powtarzania, mam też ambicje, aby w moim uniwersum funkcjonowały powiedzenia - oprócz takich przeniesionych z naszego języka - jeszcze inne, zupełnie nowe, wymyślone przeze mnie, a jednocześnie budzące u czytelnika poczucie, że są swojskie, znajome...
 A, no i nie mam nic przeciwko propagowaniu tych moich (OngusowychTongue) sentencjiSmile

Cytat:Chciałabym szerzej zgłębić świat, który przedstawiasz, a widziałam, że jest więcej dzieł w tym klimacie i są ze sobą w pewien sposób powiązane. Czy mógłbyś podpowiedzieć w jakiej sekwencji najlepiej się z nimi zapoznawać?
Cieszę się, że masz taki zamiar, nawet nie wiesz jak bardzoSmile. Jestem jeszcze bardziej uradowany tym, że zauważasz też te zależności między poszczególnymi tekstami. W pewnym momencie właśnie tak zacząłem pisać, że to już przestały być tylko oddzielne opowiadania; a poznanie szerszego kontekstu pomaga w czytaniu tych tekstów. 
Szczerze to muszę przysiąść, bo się nazbierało na tym forum przez te... (o kurde) 8,5 czy 9 lat... Również szczerze, przyznam, że chyba trochę ściągnę formę od Gunnarowego Szeptu Gromu (a przynajmniej parę pomysłów) - założę nowy wątek ze spisem treści i odnośnikami do poszczególnych opowiadań. 

Rzeczony wątek już niebawem, obiecuję się postarać i pospieszyćSmile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Prolog: Poprawiny - przez kubutek28 - 23-10-2018, 00:51
RE: Prolog: Poprawiny - przez Gunnar - 07-11-2018, 18:26
RE: Prolog: Poprawiny - przez Miranda Calle - 08-11-2018, 15:02
RE: Prolog: Poprawiny - przez kubutek28 - 08-11-2018, 23:13
RE: Prolog: Poprawiny - przez Gunnar - 20-11-2018, 17:04
RE: Prolog: Poprawiny - przez Gunnar - 27-02-2019, 19:12
RE: Prolog: Poprawiny - przez kubutek28 - 28-02-2019, 23:43
RE: Prolog: Poprawiny - przez Eiszeit - 04-03-2019, 11:44
RE: Prolog: Poprawiny - przez kubutek28 - 05-03-2019, 23:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości