Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toksykologia fal elektromagnetycznych
#19
Cytat:Gdyby Mark lub Susan myśleli Twoimi schematami, byliby tylko znajomymi z portalu
No i właśnie o tym mówię. No oczywiście jeśli chodzi o kwestie fabuły opowiadania to by była kiszka. Bo właściwie nie bardzo byłoby o czym pisać.
Ale w życiu byłoby to rozwiązanie chyba najlepsze dla kobiety zamężnej. No przynajmniej najbardziej odpowiedzialne. Mistyczną bliskość dusz da się uprawiać całkiem świetnie bez fizycznego kontaktu. A w Twoim opowiadaniu jednak do takowego doszło.
Zastanawiam się, czy taka "mistyczna bliskość dusz" w tym przypadku samo w sobie nie stanowi czegoś w rodzaju mentalnej zdrady?. No okej nie tak wyrazistej jak fizyczna, ale jednak. W końcu psychologia zna pojęcie "zdrady mentalnej".

No faktycznie. Kupowanie kwiaciarni z różami jest pomysłem tyleż romantycznym i melodramatycznym, co niepraktycznym, no chyba, że wybranka serca byłaby florystką.

Cytat:Jesteś po prostu strasznie przyziemny i do bólu racjonalny. Tacy też stanowią składnik naszego świata, ale to nie oni popychają tę bryłę.

Och oczywiście, że jestem racjonalny a i pewnie przyziemny. No i nawet mi z tym całkiem nieźle się przez życie idzie. Jednak w swym osądzie chyba odrobinkę się mylisz. To tacy "przyziemniacy" popychają bryłę świata do przodu. Tacy jak ja zostają inżynierami, mechanikami, stolarzami, lekarzami. Nie da się oczarować tokarki. Zasad fizyki też nie nagnie się pięknymi słowy. Ot taki świat, a żyć trzeba. Tacy jak ja popychają ten Świat pracą, czasem wynalazkami, powoli a wytrwale.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Toksykologia fal elektromagnetycznych - przez gorzkiblotnica - 02-04-2016, 21:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości