Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mocne uderzenie
#1
Czytałem kiedyś książkę o tytule jak nazwa wątku. Napisałem też kiedyś jej recenzję, bo ktośtam mnie prosił. Nie za długą, tak tylko żeby zachęcić do czytania, myślę, że warto.

It’s Hammertime!
Jarocin, lato roku 1988. W jednym z namiotów na festiwalu muzyki rockowej znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Przybyła na miejsce MO próbuje ustalić, czy był to kolejny wybryk niesfornej młodzieży? Wśród śledczych są tacy, którzy czym prędzej chcą zakończyć sprawę. Znajdują winnego, ale czy na pewno nim jest?
Mocne uderzenie Ryszarda Ćwirleja to powieść kryminalna ukazująca milicję w czasach PRL-u. Jej sposoby działania, pracę, ale nie tylko - w bardzo barwny i komiczny sposób możemy czytać o mentalności i życiu ludzi PRL-u, w każdym wieku i wszelkich grup społecznych. Podróżując po kolejnych stronach książki poznajemy młodzież tamtych czasów, tą starszą i zupełnych wyrostków, milicjantów, koneserów alkoholu z różnych półek, od whisky, przez piwo aż do denaturatu, polskich gangsterów, przemytników, mieszkańców blokowisk, ludności wiejskiej i wielu innych.
Świetna lektura nie tylko dla tych, którzy żyli lub interesują się tamtymi czasami. Jest to książka pełna humoru i z ciekawym wątkiem kryminalnym, jest to przecież powieść kryminalna. Polecam każdemu, kto lubi czytać z uśmiechem na twarzy. UWAGA! W czasie lektury możliwe jest, że czytelnik będzie chciał napić się piwa.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Mocne uderzenie - przez kubutek28 - 05-01-2015, 01:27
RE: Mocne uderzenie - przez gorzkiblotnica - 05-01-2015, 19:58
RE: Mocne uderzenie - przez kubutek28 - 06-01-2015, 12:35
RE: Mocne uderzenie - przez gorzkiblotnica - 06-01-2015, 20:51
RE: Mocne uderzenie - przez Magiczny - 07-01-2015, 21:29
RE: Mocne uderzenie - przez Mestari - 11-01-2015, 16:03
RE: Mocne uderzenie - przez Magiczny - 11-01-2015, 20:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości