Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Akcja] Skrzydlaci Wojownicy
#5
Cytat:Pulsujący ból i nieznośny szum wypełniał jego głowę, która zdawała się zaraz pęknąć.
Do przeredagowania, nie brzmi to dobrze.

Cytat:Nim zdążył jakkolwiek zareagować, jego głowa wylądowała w kuble zimnej wody

Cytat:Próbował ze wszystkich sił rozerwać uścisk
Rozewrzeć.

Cytat:Ów makabryczna bitewna muzyka omamiła go na dłuższą chwilę
Owa.

Cytat:Weź się w garść żołnierzu!
Jeszcze nie zorientowałam się dobrze w czasie, ale skoro zbroja, to i rycerz raczej, niż żołnierz.

Cytat: odrzucając od siebie jakby z obrzydzeniem manierkę.
Zdecydowanie mogłeś napisać bez tego "jakby".

Cytat:wydawane przez pracującego w pocie czoła i bez chwili wytchnienia kowala, tłukącego młotem w rozgrzany, żelazny pręt

Cytat:Spośród tych wszystkich dźwięków wyłonił
Raczej "wyodrębnił".

Cytat: w ów facjacie swego przyjaciela.
Owej.

Cytat:Furia jednak, którą był zawładnięty
Która nim zawładnęła.

Dużo błędów ortograficznych i językowych, nie wypisałam tu wszystkich, więc na ich unikaniu musisz się skupić, bo ogólnie piszesz fajnie. Nadmiar akcji mnie zmęczył, ale podoba mi się, że włączyłeś w opowiadanie psychologię - ból z powodu śmierci przyjaciela, dumę wojownika. Wyszło Ci coś bardzo ludzkiego i prawdziwego.
Język rosyjski pojawia się czasem, choć w większości przypadków bohater wypowiada się po polsku. Myślę, że powinno się zachować konsekwencję w tym.
Zachowanie koni, zwłaszcza tego, który ciągnął za sobą swojego jeźdźca, zastanawia mnie. Spłoszony koń będzie uciekał od zagrożenia, nie będzie atakował, chyba że nie może wykonać ruchu, kiedy jest np. przywiązany - wtedy kopie i gryzie. Jednak słyszałam o rumakach bojowych, które były nauczone, by atakować przeciwników, więc jeśli to miałeś na myśli, to jest w porządku.
Zakończenie jest świetne, zgrabne, ujmuje. Za te błędy muszę Ci odjąć gwiazdkę, bo normalnie dałabym cztery.
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Akcja] Skrzydlaci Wojownicy - przez Bron - 16-03-2013, 13:18
RE: [Akcja] Skrzydlaci Wojownicy - przez kapadocja - 18-03-2013, 12:32
RE: [Akcja] Skrzydlaci Wojownicy - przez Bron - 18-03-2013, 15:57
RE: [Akcja] Skrzydlaci Wojownicy - przez Magiczny - 24-06-2013, 16:24
RE: [Akcja] Skrzydlaci Wojownicy - przez Kruk - 26-06-2013, 20:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości