Via Appia - Forum
Nasze najważniejsze cytaty - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: Relaks (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Relaks)
+--- Dział: Kawiarenka (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Kawiarenka)
+--- Wątek: Nasze najważniejsze cytaty (/Thread-Nasze-najwa%C5%BCniejsze-cytaty)

Strony: 1 2


Nasze najważniejsze cytaty - albercik7 - 31-08-2012

Macie jakieś cytaty, które są dla Was ważne i chcecie się nimi podzielić? Inspirujmy się wzajemnie.
Mój cytat: "Tylko płytcy ludzie nie sądzą według pozorów. Prawdziwa tajemnica życia kryje się w widzialnym, a nie w niewidzialnym". Oskar Wilde, Portret Doriana Graya".
i drugi:
"Treść to mgnienie, muśnięcie czegoś w jednym przebłysku. Jest bardzo drobna, bardzo malutka, ta treść". Willem de Kooning, fragment wywiadu





RE: Nasze najważniejsze cytaty - RootsRat - 31-08-2012

Albercik, po raz trzeci i ostatni usuwam reklamę, którą zamieszczasz na forum. Następnym razem dostaniesz dożywotniego bana.


RE: Nasze najważniejsze cytaty - Bogus - 03-09-2012

Mój życiowy cytat to : "Koko Jumbo i do przodu" Big Grin Oczywiście jest yo cytat z "Chłopaki nie płaczą"


RE: Nasze najważniejsze cytaty - Mestari - 03-09-2012

"Pluje się na tych, którzy pozwolą na siebie pluć" - jeden z ważniejszych cytatów dla mnie.


RE: Nasze najważniejsze cytaty - Fortunate Son - 14-09-2012

„Jestem sam, przepełnia mnie straszliwa pustka, tęsknota i lęk. Cały pokój wypełniają moje myśli. Nic poza mną i moimi myślami, moimi lękami. Mógłbym wyobrazić sobie najbardziej niestworzone historie, mógłbym tańczyć, pluć, stroić miny, przeklinać, zawodzić - nikt by się o tym nie dowiedział, nikt nie usłyszałby tego. Myśl o takiej absolutnej prywatności mogłaby mnie doprowadzić do szaleństwa. To tak jak udany poród, wszystkie więzy odcięte. Jesteś odseparowany, nagi, samotny. Błogosławieństwo połączone z agonią. Masz mnóstwo czasu. Każda sekunda przytłacza się jak góra. Toniesz w niej. Pustynie, morza, jeziora, oceany. Zegar wybija godziny jak rzeźnicki topór. Nicość. Świat. Ja i nie ja. Oomaharumooma. Wszystko musi mieć nazwę. Wszystkiego trzeba się nauczyć, doświadczyć, wszystko trzeba sprawdzić. Faites comme chez vous, cheri.”
- Henry Miller.

"„Gdziekolwiek byś poszedł, czegokolwiek byś tknął, czyha tam rak i syfilis. Wypisany na nieboskłonie, jarzy się i tańczy jak zła wróżba. Wżarł się nam w dusze i jesteśmy tylko martwym przedmiotem, martwym jak księżyc.”
- Henry Miller.

"Żaden dorosły kutas po zaliczeniu swej zdobyczy nie rozmyśla w domu za bardzo nad uwiądem miłości dla zdobytej kobiety, jej piękną czarną brwią i tak dalej – koniec spowiedzi."
- Jack Kerouac.

"Zwierzyć się ludziom, znaczy coś w sobie zabić."
- Louis-Ferdinand Celine.

"Życie? Przecież ono nie ma żadnej wartości. To najtańsza z niedrogich rzeczy."
- Jack London.






RE: Nasze najważniejsze cytaty - Szaden - 19-09-2012

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani."
- Feliks Dzierżyński

"Co mnie nie zabije, dobrze zrobi mi"
- Ewa Farna

"Raz w dupę to nie pedał."
- Paulo Coelho


RE: Nasze najważniejsze cytaty - poeta amator - 23-09-2012

Wie­dzcie, że dla poety jed­na tyl­ko droga:
W ser­cu szu­kać nat­chnienia i dążyć do Boga!"
Adam Mickiewicz

Poezja ,jest ciszą. Niech ,ciszą zostanie.
Śmierć ,tylko przerwie. Me strofy pisane ..
. Autor: Ewa Cyganek

Jeśli w coś naprawdę mocno chcesz
to staje się możliwe dla ciebie
Patrick Swayze

We wszystko warto wierzyć
Patrick Swayze


RE: Nasze najważniejsze cytaty - Comeda - 27-09-2012

"Divde et impera, cognosce te ipsum." (łać.) - Dziel i rządź, poznaj samego siebie.


RE: Nasze najważniejsze cytaty - Magiczny - 27-09-2012

"When the going gets weird, the weird turn pro."

Hunter S. Thompson


RE: Nasze najważniejsze cytaty - Okruszek - 27-09-2012

Nie znam głębokich cytatów, które w jakiś sposób przyświecałyby mojemu życiu, ale ostatnio zniszczył mnie film pt. "Baby są jakieś inne" (Polecam oglądać z kumplem, najlepiej po 3-4 piwkach). Jest to prawdziwa skarbnica genialnych cytatów, okraszonych charakterystyczną składnią Koterskiego. A najlepszy z nich to oczywiście:

"I dupa ma czas swój i miejsce swoje..." Smile

Amen to that!


RE: Nasze najważniejsze cytaty - Hillwalker - 06-10-2012

Dla mnie są to słowa:
"YOU create your own reality"
czyli: "WY tworzycie swoją rzeczywistość"
Autor... tutaj jest problem. Podobno wielowymiarowa istota przedstawiająca się jako Seth. No nie wiem... W każdym razie słowa mają moc.

A mój kolega motywował się cytatem (autor nieznany): "Jedziesz, kurwa!"


RE: Nasze najważniejsze cytaty - kulturalnie_normalnie - 06-11-2012

"Czasami wystarczy usiąść i zamknąć czyjąś dłoń w swojej. Wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście" - Wacław Buryła


RE: Nasze najważniejsze cytaty - Alf Pacino - 06-11-2012

A też wkleję.

Frank Costello: I don't want to be a product of my environment. I want my environment to be a product of me.
W sumie zajeżdża mi trochę sentencjami nastolatek z facebooka, ale dla mnie bardzo ważny cytat.


RE: Nasze najważniejsze cytaty - Lisek - 06-11-2012

"Kto wybrzydza ten nie rucha"
Autor w sumie nie wiem.

A tak serio, to:
"Because you're different. You are just like me. You want different things"
cytat z filmu "Bonnie and Clyde"
"Na co by się zdało twoje dobro, gdyby nie istniało zło i jakby wyglądała ziemia, gdyby z niej zniknęły cienie?"
Michaił Bułhakow



RE: Nasze najważniejsze cytaty - Mua - 06-11-2012

Ten cytat nie jest dla mnie życiowym drogowskazem, ale za to bardzo mi się podoba:

"Życie jest puste. Życie jest pozbawione znaczenia. Kiedy odbieramy życie, nie zabieramy niczego wartościowego."
Durzo Blint z "Anioł Nocy: Droga Cienia"


A cytat, który pozostał w mojej głowie i sercu:

" - Podobno smutek można pokonać, że zawsze można znaleźć chwilę szczęścia.
- Ja zawsze przegrywam w chowanego."

Anonim - Nie mam pojęcia czyje to słowa Smile