Nasze najważniejsze cytaty
#1
Macie jakieś cytaty, które są dla Was ważne i chcecie się nimi podzielić? Inspirujmy się wzajemnie.
Mój cytat: "Tylko płytcy ludzie nie sądzą według pozorów. Prawdziwa tajemnica życia kryje się w widzialnym, a nie w niewidzialnym". Oskar Wilde, Portret Doriana Graya".
i drugi:
"Treść to mgnienie, muśnięcie czegoś w jednym przebłysku. Jest bardzo drobna, bardzo malutka, ta treść". Willem de Kooning, fragment wywiadu


Odpowiedz
#2
Albercik, po raz trzeci i ostatni usuwam reklamę, którą zamieszczasz na forum. Następnym razem dostaniesz dożywotniego bana.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Mój życiowy cytat to : "Koko Jumbo i do przodu" Big Grin Oczywiście jest yo cytat z "Chłopaki nie płaczą"
Odpowiedz
#4
"Pluje się na tych, którzy pozwolą na siebie pluć" - jeden z ważniejszych cytatów dla mnie.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#5
„Jestem sam, przepełnia mnie straszliwa pustka, tęsknota i lęk. Cały pokój wypełniają moje myśli. Nic poza mną i moimi myślami, moimi lękami. Mógłbym wyobrazić sobie najbardziej niestworzone historie, mógłbym tańczyć, pluć, stroić miny, przeklinać, zawodzić - nikt by się o tym nie dowiedział, nikt nie usłyszałby tego. Myśl o takiej absolutnej prywatności mogłaby mnie doprowadzić do szaleństwa. To tak jak udany poród, wszystkie więzy odcięte. Jesteś odseparowany, nagi, samotny. Błogosławieństwo połączone z agonią. Masz mnóstwo czasu. Każda sekunda przytłacza się jak góra. Toniesz w niej. Pustynie, morza, jeziora, oceany. Zegar wybija godziny jak rzeźnicki topór. Nicość. Świat. Ja i nie ja. Oomaharumooma. Wszystko musi mieć nazwę. Wszystkiego trzeba się nauczyć, doświadczyć, wszystko trzeba sprawdzić. Faites comme chez vous, cheri.”
- Henry Miller.

"„Gdziekolwiek byś poszedł, czegokolwiek byś tknął, czyha tam rak i syfilis. Wypisany na nieboskłonie, jarzy się i tańczy jak zła wróżba. Wżarł się nam w dusze i jesteśmy tylko martwym przedmiotem, martwym jak księżyc.”
- Henry Miller.

"Żaden dorosły kutas po zaliczeniu swej zdobyczy nie rozmyśla w domu za bardzo nad uwiądem miłości dla zdobytej kobiety, jej piękną czarną brwią i tak dalej – koniec spowiedzi."
- Jack Kerouac.

"Zwierzyć się ludziom, znaczy coś w sobie zabić."
- Louis-Ferdinand Celine.

"Życie? Przecież ono nie ma żadnej wartości. To najtańsza z niedrogich rzeczy."
- Jack London.



"Nie mam gotówki, majątku, nadziei. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Jeszcze rok, pół roku temu sądziłem, że jestem artystą. Teraz nie zastanawiam się już nad tym. Po prostu jestem. Wszystko, co było literaturą, opadło ze mnie. Bogu dzięki, nie trzeba już pisać żadnych książek."
Odpowiedz
#6
"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani."
- Feliks Dzierżyński

"Co mnie nie zabije, dobrze zrobi mi"
- Ewa Farna

"Raz w dupę to nie pedał."
- Paulo Coelho
Odpowiedz
#7
Wie­dzcie, że dla poety jed­na tyl­ko droga:
W ser­cu szu­kać nat­chnienia i dążyć do Boga!"
Adam Mickiewicz

Poezja ,jest ciszą. Niech ,ciszą zostanie.
Śmierć ,tylko przerwie. Me strofy pisane ..
. Autor: Ewa Cyganek

Jeśli w coś naprawdę mocno chcesz
to staje się możliwe dla ciebie
Patrick Swayze

We wszystko warto wierzyć
Patrick Swayze
Odpowiedz
#8
"Divde et impera, cognosce te ipsum." (łać.) - Dziel i rządź, poznaj samego siebie.
Odpowiedz
#9
"When the going gets weird, the weird turn pro."

Hunter S. Thompson
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#10
Nie znam głębokich cytatów, które w jakiś sposób przyświecałyby mojemu życiu, ale ostatnio zniszczył mnie film pt. "Baby są jakieś inne" (Polecam oglądać z kumplem, najlepiej po 3-4 piwkach). Jest to prawdziwa skarbnica genialnych cytatów, okraszonych charakterystyczną składnią Koterskiego. A najlepszy z nich to oczywiście:

"I dupa ma czas swój i miejsce swoje..." Smile

Amen to that!
Odpowiedz
#11
Dla mnie są to słowa:
"YOU create your own reality"
czyli: "WY tworzycie swoją rzeczywistość"
Autor... tutaj jest problem. Podobno wielowymiarowa istota przedstawiająca się jako Seth. No nie wiem... W każdym razie słowa mają moc.

A mój kolega motywował się cytatem (autor nieznany): "Jedziesz, kurwa!"
Odpowiedz
#12
"Czasami wystarczy usiąść i zamknąć czyjąś dłoń w swojej. Wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście" - Wacław Buryła
Odpowiedz
#13
A też wkleję.

Frank Costello: I don't want to be a product of my environment. I want my environment to be a product of me.
W sumie zajeżdża mi trochę sentencjami nastolatek z facebooka, ale dla mnie bardzo ważny cytat.
Odpowiedz
#14
"Kto wybrzydza ten nie rucha"
Autor w sumie nie wiem.

A tak serio, to:
"Because you're different. You are just like me. You want different things"
cytat z filmu "Bonnie and Clyde"
"Na co by się zdało twoje dobro, gdyby nie istniało zło i jakby wyglądała ziemia, gdyby z niej zniknęły cienie?"
Michaił Bułhakow
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.
Odpowiedz
#15
Ten cytat nie jest dla mnie życiowym drogowskazem, ale za to bardzo mi się podoba:

"Życie jest puste. Życie jest pozbawione znaczenia. Kiedy odbieramy życie, nie zabieramy niczego wartościowego."
Durzo Blint z "Anioł Nocy: Droga Cienia"


A cytat, który pozostał w mojej głowie i sercu:

" - Podobno smutek można pokonać, że zawsze można znaleźć chwilę szczęścia.
- Ja zawsze przegrywam w chowanego."

Anonim - Nie mam pojęcia czyje to słowa Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości