Via Appia - Forum
KLISZA - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: Pogranicza (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Pogranicza)
+--- Dział: Fotografia (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Fotografia)
+--- Wątek: KLISZA (/Thread-KLISZA)

Strony: 1 2


KLISZA - Kheira - 16-04-2011

Zaczęło się od starego aparatu analogowego, woalki, celofanowych filtrów i celowego przeeksponowania. Po wywołaniu zdjęć w grę poszedł skaner i histogram...
i tak powstała seria "KLISZA" - takie moje małe wariactwo...

Dwa zdjęcia na próbę:


[Obrazek: page4hn.jpg]

[Obrazek: dsc02484m.jpg]






















RE: KLISZA - Konto usunięte - 16-04-2011

Mnie się strasznie podoba. Szczególnie pierwsze zdjęcie. Mnie np. hipnotyzuje lekko.


RE: KLISZA - księżniczka - 17-04-2011

A na mnie to drugie zrobiło duże wrażenie. Takie abstrakcyjne się zrobiło. Z tych wyżej najbardziej mi się podoba ta czarno-biała wersja. Niesamowity efekt. Zastanawiam się, czy sama nie zmniejszyłabym nieco kontrastu, ale tak jest super.
Jaki masz aparat? Sama robisz odbitki?
I czemu tak mało tych zdjęć tutaj? Smile


RE: KLISZA - Hobbit Kasandra - 18-04-2011

Yyyy... proste zdjęcia z prostymi filtrami FotoShopa. Ale chyba w tym przypadku jest to szlachetna prostota. Smile
Pozdrawiam
Kasandra


RE: KLISZA - Samuel - 19-04-2011

Drugie mi się spodobał.Taki spokojny. ;')


RE: KLISZA - Mejk - 24-04-2011

No, najlepszy ten zielony. Choć te drzewa nie mają liści, to czuć tą naturę.


RE: KLISZA - Liwaj - 24-04-2011

co to są celofanowe filtry i woalka?


RE: KLISZA - Moniqe - 25-04-2011

Te konary na niebiesko mi się najbardziej podobały.


RE: KLISZA - Kheira - 26-04-2011

Kasandro, nie mam PS Smile i raczej go nie nabędę, bo nie trawię tego programu. Natomiast histogram posiada w zasadzie 90% programów do graficznej obróbki zdjęć, niestety większość z nich wprowadza zmiany automatycznie. Na tych zdjęciach wszystko robiłam "ręcznie", bo po autokorekcie nie uzyskałabym zamierzonego efektu.

Liwaj ---> wyszykiwarka, encyklopedia, słownik powinny wystarczyć Wink

Księżniczko, zdjęcia zostały zrobione aparatem średnioformatowym Ercona II, kupionym jeszcze za moich licealnych czasów na targu staroci w Krakowie. Ten aparat to prawdziwe "cacuszko" z lat 60-tych.
Aaa, i zdjęcia zostały wywołane w zakładzie fotograficznym. Niestety własnej ciemni nie posiadam, o odczynnikach do wywoływania zdjęć nie wspominając Smile.

Dziękuję za komentarze.
Kolejna tura:

[Obrazek: slajd15.jpg]


[Obrazek: slajd21.jpg]


[Obrazek: slajd55v.jpg]










RE: KLISZA - awangarda - 27-04-2011

Dzięki, ze ktoś nie daje linków ;-D
Zdjęcia są bardzo dobre, spójne, ze ścisłe określonym tematem i konstrukcją. Dawno się nie spotkałam z analogowa fotografią, jeśli kombinujesz z filtrami to dobrze, efekty są fajne, ostatnie dwa zdjęcia rewelacyjne. czuję się klimat ;-)
Pozdrawiam i życzę dalszej weny!


RE: KLISZA - Kheira - 12-05-2011

Awa, dziękuję za opinię.

Pozdrawiam.


Wrzucam kolejne zdjecia.

Tym razem Stará Ľubovňa:

[Obrazek: dsc02484m.jpg]

[Obrazek: dsc02483wg.jpg]


RE: KLISZA - Insomnia - 12-05-2011

Uwielbiam to!
Klimat tych zdjęć jest cudowny. Jakby jakaś zaduma z nich biła.


RE: KLISZA - Archanioł - 12-05-2011

Uwielbiam Twoje nieba Smile


RE: KLISZA - Fraa - 12-05-2011

Hmm. Mam mieszane uczucia.
To znaczy tak generalnie to wszystkie te fotki zaliczam do tych, na które miłe popatrzeć. Ale te dwa pierwsze mają, moim zdaniem, lepszy pomysł. W sensie na przykład to pierwsze, co masz w czterech wersjach: mogłoby nie być pokolorowane, a nadal byłoby fajne. Przypuszczam, że z zerową obróbką nadal byłoby widać w tym jakiś pomysł.
Natomiast te z dwóch ostatnich postów? Jasne, ładne, ale niezbyt ciekawe jak dla mnie. Zwykłe widoczki, tylko ładnie obrobione. Ba - mam niejasne wrażenie, że z ostatnich wakacji mam kilka fotek, które do złudzenia przypominają te Twoje z przedostatniej tury. Tylko bez efektów, rzecz jasna.
Wolę coś a'la te pierwsze. Wink


RE: KLISZA - Malbert - 12-05-2011

Te ostatnie dwa zdjęcia (a w szczególności pierwsze) wyglądają jakby wybuchała tam atomówka... Gdyby nie to, zdjęcia byłyby wręcz idealne. Naprawdę miło się to ogląda.