KLISZA
#1
Zaczęło się od starego aparatu analogowego, woalki, celofanowych filtrów i celowego przeeksponowania. Po wywołaniu zdjęć w grę poszedł skaner i histogram...
i tak powstała seria "KLISZA" - takie moje małe wariactwo...

Dwa zdjęcia na próbę:


[Obrazek: page4hn.jpg]

[Obrazek: dsc02484m.jpg]



















Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#2
Mnie się strasznie podoba. Szczególnie pierwsze zdjęcie. Mnie np. hipnotyzuje lekko.
Odpowiedz
#3
A na mnie to drugie zrobiło duże wrażenie. Takie abstrakcyjne się zrobiło. Z tych wyżej najbardziej mi się podoba ta czarno-biała wersja. Niesamowity efekt. Zastanawiam się, czy sama nie zmniejszyłabym nieco kontrastu, ale tak jest super.
Jaki masz aparat? Sama robisz odbitki?
I czemu tak mało tych zdjęć tutaj? Smile
Odpowiedz
#4
Yyyy... proste zdjęcia z prostymi filtrami FotoShopa. Ale chyba w tym przypadku jest to szlachetna prostota. Smile
Pozdrawiam
Kasandra
aortograficzna, ainterpunkcyjna estetka - to ja.
konstruktywna krytyka to podstawa, więc lubię się czepiać. Big Grin
Odpowiedz
#5
Drugie mi się spodobał.Taki spokojny. ;')
Też cię kocham.
Odpowiedz
#6
No, najlepszy ten zielony. Choć te drzewa nie mają liści, to czuć tą naturę.
Odpowiedz
#7
co to są celofanowe filtry i woalka?
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#8
Te konary na niebiesko mi się najbardziej podobały.
May the Force be with you.
Soon I'm gonna be a Jedi. No, I'm a Jedi.
Odpowiedz
#9
Kasandro, nie mam PS Smile i raczej go nie nabędę, bo nie trawię tego programu. Natomiast histogram posiada w zasadzie 90% programów do graficznej obróbki zdjęć, niestety większość z nich wprowadza zmiany automatycznie. Na tych zdjęciach wszystko robiłam "ręcznie", bo po autokorekcie nie uzyskałabym zamierzonego efektu.

Liwaj ---> wyszykiwarka, encyklopedia, słownik powinny wystarczyć Wink

Księżniczko, zdjęcia zostały zrobione aparatem średnioformatowym Ercona II, kupionym jeszcze za moich licealnych czasów na targu staroci w Krakowie. Ten aparat to prawdziwe "cacuszko" z lat 60-tych.
Aaa, i zdjęcia zostały wywołane w zakładzie fotograficznym. Niestety własnej ciemni nie posiadam, o odczynnikach do wywoływania zdjęć nie wspominając Smile.

Dziękuję za komentarze.
Kolejna tura:

[Obrazek: slajd15.jpg]


[Obrazek: slajd21.jpg]


[Obrazek: slajd55v.jpg]







Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#10
Dzięki, ze ktoś nie daje linków ;-D
Zdjęcia są bardzo dobre, spójne, ze ścisłe określonym tematem i konstrukcją. Dawno się nie spotkałam z analogowa fotografią, jeśli kombinujesz z filtrami to dobrze, efekty są fajne, ostatnie dwa zdjęcia rewelacyjne. czuję się klimat ;-)
Pozdrawiam i życzę dalszej weny!
"Opinie tworzą nie najmądrzejsi, lecz najgadatliwsi"

Władysław Biegański

Odpowiedz
#11
Awa, dziękuję za opinię.

Pozdrawiam.


Wrzucam kolejne zdjecia.

Tym razem Stará Ľubovňa:

[Obrazek: dsc02484m.jpg]

[Obrazek: dsc02483wg.jpg]
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#12
Uwielbiam to!
Klimat tych zdjęć jest cudowny. Jakby jakaś zaduma z nich biła.
Odpowiedz
#13
Uwielbiam Twoje nieba Smile
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#14
Hmm. Mam mieszane uczucia.
To znaczy tak generalnie to wszystkie te fotki zaliczam do tych, na które miłe popatrzeć. Ale te dwa pierwsze mają, moim zdaniem, lepszy pomysł. W sensie na przykład to pierwsze, co masz w czterech wersjach: mogłoby nie być pokolorowane, a nadal byłoby fajne. Przypuszczam, że z zerową obróbką nadal byłoby widać w tym jakiś pomysł.
Natomiast te z dwóch ostatnich postów? Jasne, ładne, ale niezbyt ciekawe jak dla mnie. Zwykłe widoczki, tylko ładnie obrobione. Ba - mam niejasne wrażenie, że z ostatnich wakacji mam kilka fotek, które do złudzenia przypominają te Twoje z przedostatniej tury. Tylko bez efektów, rzecz jasna.
Wolę coś a'la te pierwsze. Wink
Odpowiedz
#15
Te ostatnie dwa zdjęcia (a w szczególności pierwsze) wyglądają jakby wybuchała tam atomówka... Gdyby nie to, zdjęcia byłyby wręcz idealne. Naprawdę miło się to ogląda.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości