Via Appia - Forum
Dyndam - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: EPIKA (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-EPIKA)
+--- Dział: Miniatury Epickie (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Miniatury-Epickie)
+---- Dział: Krótkie formy epickie (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Kr%C3%B3tkie-formy-epickie)
+---- Wątek: Dyndam (/Thread-Dyndam)

Strony: 1 2


Dyndam - FantaSmaGoria - 23-01-2013

Dyndam nogami i dyndam.
Nad głową ci dyndam,
nad prawym ramieniem.
Muzyka niesie się łagodną falą.
Oczy masz zamknięte.

A ja dyndam nogami i
dyndam. Z sufitu ci
dyndam nad głową.
Unieś wzrok, spójrz na mnie.
Pod spódnicę mi zajrzyj,
no zajrzyj.

Dym się niesie
z niedopalonych tanich cygar.
A ja dyndam i dyndam,
i dyndam.
Nad ramieniem ci dyndam,
nad sumieniem.

Oddech wstrzymujesz,
karmiąc się chwilą.
Niematerialnie i bezboleśnie
jestem tu. Poczuj mnie i
zapamiętaj
-umiera się tylko raz.



RE: Dyndam - maciekbuk - 24-01-2013

Siuper. W trzeciej strofie to dyndanie mi się przejadło. I to jedyny mankament powstały w subiektywnym ustosunkowaniu do wiersza. Zaś reszta to istny miód i dynamit. Cieszę się, że znów publikujesz. Pozdrawiam.


RE: Dyndam - Piramida88 - 24-01-2013

Zgadzam się z powyższym, a poza tym bardzo ładna rytmika.
Wszystkie strofy mi się podobają, jest tak śpiewnie.
Napisane ze smakiem, co tu więcej mówić 4/5Big Grin

Cytat:Nad ramieniem ci dyndam,
nad sumieniem.

Genialna strofka.



RE: Dyndam - FantaSmaGoria - 24-01-2013

Maciekbuk, Pirka - dziękuję, naprawdę dzięki za komentarze i obecność.

A TERAZ INNA KWESTIA: TO, ŻE COŚ JEST ROZPISANE NA STROFY, NIE ZNACZY JESZCZE, ŻE JEST WIERSZEM.
Dziękuję za powrótWink


RE: Dyndam - maciekbuk - 24-01-2013

Cytat:A TERAZ INNA KWESTIA: TO, ŻE COŚ JEST ROZPISANE NA STROFY, NIE ZNACZY JESZCZE, ŻE JEST WIERSZEM.

Wywieś taką tabliczkę nad wejściem do działu poezja, bo z tym jest niemały problem. Napisz tak komuś w komentarzu, a się oburzy, bo poetą przecież jest. Ja zawsze miałem swoje pojęcie (książkowe) liryki. Dzisiaj to pojęcie się zmienia pod naporem chętnych, ale nie do końca umiejętnych. To jest jedna z tych spraw, w którą się kija nie wsadza.


RE: Dyndam - FantaSmaGoria - 24-01-2013

Maćku, ja się za poetkę w życiu nie miałam i mieć nie będę. Mówiłam kiedyś już, że swoje utwory określam jako prozę rozpisaną na wersy. Poetyzowanie nie leży w mojej naturze. Lubię małe formy, po prostu. A to, co piszę czyta się wyjątkowo dobrze w takiej akurat formie.


RE: Dyndam - Noir - 26-01-2013

Witam,
Dziękuję Fanto, że wróciłaś w końcu jest co czytać!
Wiersz dobry, nie padłam na kolana ale jest dobry.


RE: Dyndam - FantaSmaGoria - 26-01-2013

Noir, skoro ktoś tak wymagający mówi, że nie ma źle, to mnie się tylko pozostaje cieszyć.
Dzięki!


RE: Dyndam - Magiczny - 26-01-2013

Bardzo ładnie napisane jeśli chodzi o poczytanie. Wymowny zdaje mi się tylko koniec choć i tak mam problemy ze zrozumieniem poezji. Kawałkiem najciekawszym zdaje się ten o spoglądaniu pod spódnicę. Pomimo iż sam nigdy nie uświadczyłem takiego widoku spoglądając w sufit to widziałem podobną akcję w pewnym azjatyckim filmie Smile

Napisać zdecydowałem się przez komentarz a mianowicie to o poezji w prozie czy też prozie zapisanej z użyciem poetyckich wersów. Od dłuższego czasu zastanawia mnie co powoduje że taki wierszyk trafia do miniatur a nie do poezji Tongue Jako osoba stricte związana z prozą nie potrafię tego pojąć Smile tak więc bez bicia proszę.


Pozdrawiam
Patryk.


RE: Dyndam - FantaSmaGoria - 26-01-2013

I teraz zdziwię wszystkich, bo ja poezji nie piszę. W moim przypadku to jest taka trochę "postpoezja", bo mało ze stricte poezją wspólnego ma, za co nieraz dostawałam baty.
Piszę krótsze formy z racji braku umiejętności rozwijania ich. Każdy mój "wiersz" powstał z pomysłu na prozę.
Zazwyczaj wstawiam swoje utwory do działu POEZJA, ale tym razem nie chciałam, by to wyżej było za poezję brane.
Bo nią nie jest, w żadnym razie.

Dzięki za obecność.


RE: Dyndam - Magiczny - 26-01-2013

Dla mnie niestety powyższe będzie poezją bo prozą być nie może. Jednak ja co innego w tym momencie czy jeśli to dla Ciebie nie problem zechcesz podzielić się owym pomysłem który przyczynił się do powstania "wiersza" Smile może być pw czy inny sposób.


RE: Dyndam - FantaSmaGoria - 26-01-2013

Uznałam, że dyndanie jest fajne. Zaczęłam pisać miniaturę, ale forma mnie gryzła. Złapałam się na tym, że usuwam poszczególne zdania i umieszczam przerzutnie, gdzie popadnie.
Efekt końcowy wyżej.


RE: Dyndam - Hanzo - 29-01-2013

Podobnie jak Magicznemu, najbardziej spodobało mi się o zaglądaniu pod spódnicę.Big Grin Oprócz tego zwizualizował mi się w wyobraźni ten dym z cygar. Jestem dość słaby w upoetycznionych miniaturach, też często nie chwytam sensu. Ale podobało mi się to dyndanie, nie było jakieś monotonne, a wręcz powiem przeciwnie - poczułem rytm tekstu.Smile

Tyle ode mnie, przeciętnego czytelnika o niskim poziomie uczuciowości.
Pozytywne wrażenia.
Pozdrawiam!


RE: Dyndam - FantaSmaGoria - 30-01-2013

A dziękuję bardzo (jako przeciętny autor o niskim poziomie uczuciowości) Wink


RE: Dyndam - Lynch Mob - 14-03-2013

. .