Via Appia - Forum
poleć dobrą książkę - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: O forum (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-O-forum)
+--- Dział: Propozycje Zmian (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Propozycje-Zmian)
+--- Wątek: poleć dobrą książkę (/Thread-pole%C4%87-dobr%C4%85-ksi%C4%85%C5%BCk%C4%99)

Strony: 1 2


poleć dobrą książkę - viosenna - 08-01-2013

Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.
Francis Bacon

Przeczytałam kilka naprawdę dobrych książek.
Chciałabym je polecić zainteresowanym.
Zachwalić. Nie wystarczy wymienić autora i tytuł.
Sztuką jest w kilku zdaniach zachęcić by chciało się pojść do biblioteki, bądź księgarni i znaleźć właśnie tę. Przeczytać i podzielić się wrażeniami.
Nie znalazłam takiego działu tutaj. Może powinien powstać.

Co o tym myślicie?
Smile




RE: poleć dobrą książkę - Magiczny - 09-01-2013

Pomysł dobry! A nawet bardzo. Odniosę się do poniższego to że ktoś coś kupił/czytał nie oznacza że jest to dla niego godne polecenia Tongue



RE: poleć dobrą książkę - Zguba - 09-01-2013

Magiczny wątpię, aby dział "Propozycje Zmian" był odpowiednim miejscem na propozycję/recenzję książki.

Viosenna - oczekując na odpowiedź zawsze możesz utworzyć nowy temat w Kawiarence Smile Chociaż już jest coś w stylu "Jakie ostatnio książki przeczytałeś/kupiłeś", ludzie raczej piszą to co bardzo im się podobało, lub co było fatalne Wink


RE: poleć dobrą książkę - Magiczny - 09-01-2013

Jeju Zguba ale stopa nie zwróciłem uwagi na dział xD edytuję powyższeTongue


RE: poleć dobrą książkę - Zguba - 09-01-2013

Luzik, tylko to śmiesznie wyglądało Smile


Jeżeli chodzi o mnie, to jak najbardziej za pomysłem jestem. Tylko może oprócz pomyslu, jeszcze jakaś propozycja realizacji? Wink


RE: poleć dobrą książkę - viosenna - 09-01-2013

Myślałam bardziej nad propozycja niż nad tzw recenzją. Chodziło mi o to by powstawały wątki odnośnie konkretnych książek, takich które zapadły w serce i duszę. Dyskusje odnośnie postaci. Nie chodzi mi bynajmniej tylko o książki z fabułą.
Ostatnio wciągnęła mnie - " Zakazana retoryka" - Glorii Beck.
Wciągać ludzi we własną grę? Toż to przywilej boski prawie! Jestem w trakcie .Przeczytam i by nabrać wprawy wciągnę kogoś we własną grę.
Jak wyglądał by ten dział, jeśli by taki powstał ? według autorów, tytułów?, a może : psychologiczne, z fabułą, kryminały?

Czekam na sygnał Smile





RE: poleć dobrą książkę - RootsRat - 09-01-2013

(09-01-2013, 17:17)Zguba napisał(a): Magiczny wątpię, aby dział "Propozycje Zmian" był odpowiednim miejscem na propozycję/recenzję książki.

Viosenna - oczekując na odpowiedź zawsze możesz utworzyć nowy temat w Kawiarence Smile Chociaż już jest coś w stylu "Jakie ostatnio książki przeczytałeś/kupiłeś", ludzie raczej piszą to co bardzo im się podobało, lub co było fatalne Wink

Hm... Tylko czy ludzie będą chcieli prowadzić takie dyskusje?

Proponuję, chwilowo w ramach testu, założyć wątek w Kawiarence i zacząć dyskusję, obaczym jak się rozwinie. Jeśli pomysł chwyci, możemy zrobić osobny poddział w Kawiarence, gdzie mogą być osobne tematy z poszczególnymi książkami - w takim przypadku moglibyśmy nawet włączyć tam może licznik postów (to jeszcze do rozważenia).


RE: poleć dobrą książkę - Piramida88 - 09-01-2013

Chętnie widziałabym coś takiegoSmile


RE: poleć dobrą książkę - viosenna - 10-01-2013

Hm... Tylko czy ludzie będą chcieli prowadzić takie dyskusje?

Czy będą chcieli?
Mam wrażenie,że na tym forum sa ludzie bardzo rozwinięci intelektualnie - stali bywalcy napewno, nie ujmując nic nowym bron boże .
Dyskusje na temat ulubionego autora, postaci, sytuacji - niemal pewneSmile


RE: poleć dobrą książkę - Malbert - 10-01-2013

Dział to za dużo. Istnieje w tej chwili temat Danka o tematyce postapokaliptycznej, w którym on sam i inni użytkownicy rekomendują konkretne tytuły. Nie lepiej założyć po prostu temat o nazwie "Rekomendacje", albo "Warto przeczytać!" czy coś w tym stylu. Nie potrzeba osobnego działu do takiego przedsięwzięcia, jeden przyklejony topic w Kawiarence w zupełności wystarczy Wink


Re: poleć dobrą książkę - RootsRat - 10-01-2013

Hesus Mahyha, Malbert napisał posta! Big Grin

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2




RE: poleć dobrą książkę - viosenna - 11-01-2013

No cóż, życie to nie bukiet róż.Smile


RE: poleć dobrą książkę - Malbert - 11-01-2013

W związku z tym, że napisałem posta warto coś przypomnieć sobie Big Grin

http://www.youtube.com/watch?v=g988n9zEltQ

Big GrinBig GrinBig Grin


RE: poleć dobrą książkę - Piramida88 - 15-01-2013

No to co z tą całą ideom? Jest do zrobienia?Smile


RE: poleć dobrą książkę - RootsRat - 15-01-2013

(09-01-2013, 23:03)rootsrat napisał(a): Proponuję, chwilowo w ramach testu, założyć wątek w Kawiarence i zacząć dyskusję, obaczym jak się rozwinie. Jeśli pomysł chwyci, możemy zrobić osobny poddział w Kawiarence, gdzie mogą być osobne tematy z poszczególnymi książkami - w takim przypadku moglibyśmy nawet włączyć tam może licznik postów (to jeszcze do rozważenia).