poleć dobrą książkę
#1
Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.
Francis Bacon

Przeczytałam kilka naprawdę dobrych książek.
Chciałabym je polecić zainteresowanym.
Zachwalić. Nie wystarczy wymienić autora i tytuł.
Sztuką jest w kilku zdaniach zachęcić by chciało się pojść do biblioteki, bądź księgarni i znaleźć właśnie tę. Przeczytać i podzielić się wrażeniami.
Nie znalazłam takiego działu tutaj. Może powinien powstać.

Co o tym myślicie?
Smile

"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#2
Pomysł dobry! A nawet bardzo. Odniosę się do poniższego to że ktoś coś kupił/czytał nie oznacza że jest to dla niego godne polecenia Tongue
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#3
Magiczny wątpię, aby dział "Propozycje Zmian" był odpowiednim miejscem na propozycję/recenzję książki.

Viosenna - oczekując na odpowiedź zawsze możesz utworzyć nowy temat w Kawiarence Smile Chociaż już jest coś w stylu "Jakie ostatnio książki przeczytałeś/kupiłeś", ludzie raczej piszą to co bardzo im się podobało, lub co było fatalne Wink
Odpowiedz
#4
Jeju Zguba ale stopa nie zwróciłem uwagi na dział xD edytuję powyższeTongue
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#5
Luzik, tylko to śmiesznie wyglądało Smile


Jeżeli chodzi o mnie, to jak najbardziej za pomysłem jestem. Tylko może oprócz pomyslu, jeszcze jakaś propozycja realizacji? Wink
Odpowiedz
#6
Myślałam bardziej nad propozycja niż nad tzw recenzją. Chodziło mi o to by powstawały wątki odnośnie konkretnych książek, takich które zapadły w serce i duszę. Dyskusje odnośnie postaci. Nie chodzi mi bynajmniej tylko o książki z fabułą.
Ostatnio wciągnęła mnie - " Zakazana retoryka" - Glorii Beck.
Wciągać ludzi we własną grę? Toż to przywilej boski prawie! Jestem w trakcie .Przeczytam i by nabrać wprawy wciągnę kogoś we własną grę.
Jak wyglądał by ten dział, jeśli by taki powstał ? według autorów, tytułów?, a może : psychologiczne, z fabułą, kryminały?

Czekam na sygnał Smile


"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#7
(09-01-2013, 17:17)Zguba napisał(a): Magiczny wątpię, aby dział "Propozycje Zmian" był odpowiednim miejscem na propozycję/recenzję książki.

Viosenna - oczekując na odpowiedź zawsze możesz utworzyć nowy temat w Kawiarence Smile Chociaż już jest coś w stylu "Jakie ostatnio książki przeczytałeś/kupiłeś", ludzie raczej piszą to co bardzo im się podobało, lub co było fatalne Wink

Hm... Tylko czy ludzie będą chcieli prowadzić takie dyskusje?

Proponuję, chwilowo w ramach testu, założyć wątek w Kawiarence i zacząć dyskusję, obaczym jak się rozwinie. Jeśli pomysł chwyci, możemy zrobić osobny poddział w Kawiarence, gdzie mogą być osobne tematy z poszczególnymi książkami - w takim przypadku moglibyśmy nawet włączyć tam może licznik postów (to jeszcze do rozważenia).
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#8
Chętnie widziałabym coś takiegoSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#9
Hm... Tylko czy ludzie będą chcieli prowadzić takie dyskusje?

Czy będą chcieli?
Mam wrażenie,że na tym forum sa ludzie bardzo rozwinięci intelektualnie - stali bywalcy napewno, nie ujmując nic nowym bron boże .
Dyskusje na temat ulubionego autora, postaci, sytuacji - niemal pewneSmile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#10
Dział to za dużo. Istnieje w tej chwili temat Danka o tematyce postapokaliptycznej, w którym on sam i inni użytkownicy rekomendują konkretne tytuły. Nie lepiej założyć po prostu temat o nazwie "Rekomendacje", albo "Warto przeczytać!" czy coś w tym stylu. Nie potrzeba osobnego działu do takiego przedsięwzięcia, jeden przyklejony topic w Kawiarence w zupełności wystarczy Wink
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#11
Hesus Mahyha, Malbert napisał posta! Big Grin

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#12
No cóż, życie to nie bukiet róż.Smile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#13
W związku z tym, że napisałem posta warto coś przypomnieć sobie Big Grin

http://www.youtube.com/watch?v=g988n9zEltQ

Big GrinBig GrinBig Grin
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#14
No to co z tą całą ideom? Jest do zrobienia?Smile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#15
(09-01-2013, 23:03)rootsrat napisał(a): Proponuję, chwilowo w ramach testu, założyć wątek w Kawiarence i zacząć dyskusję, obaczym jak się rozwinie. Jeśli pomysł chwyci, możemy zrobić osobny poddział w Kawiarence, gdzie mogą być osobne tematy z poszczególnymi książkami - w takim przypadku moglibyśmy nawet włączyć tam może licznik postów (to jeszcze do rozważenia).

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości