Via Appia - Forum

Pełna wersja: Koniec społecznościówek?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Znana grupa Anonymous ogłosiła, że 5 listopada zmiecie z powierzchni ziemi znany portal społecznościowy - Facebook oraz skasuje wszystkie dane. Więcej info na: http://www.internetzona.pl/2011/08/06/fa.../#comments.

Zagrożenie jest realne, już teraz FB jest chętne płacić 500$ za każdą znalezioną w zabezpieczeniach lukę. Dodatkowo data nie jest wyssana z palca, ponieważ jest powiązana z filmem "V for Vendetta", w którym anonimowy mściciel walczył z totalitaryzmem w imieniu zwykłych ludzi.

Jak grupa pokazała światu jest w stanie zrobić sporo szkód, o czym świadczyło m.in. zablokowanie usługi PlayStation Network.

Czy zatem czeka nas epoka postfacebookowa? Czy może Google+ zajmie miejsce konkurenta, który nawet jeżeli by powstał z martwych, to już nie osiągnie takiej świetności w jakiej jest teraz? A może gigant utrzyma się na nogach?
Szczerze to bym chciał zobaczyć, jak szlag trafia dane na serwerach fejsa Big Grin
Ot dla samej radości oglądania tego całego bałaganu xD

Z drugiej strony nie wierzę, żeby to się udało...
Też niespecjalnie wierzę, ale kibicuję pomimo, że sam jestem użytkownikiem Smile

Wygra kasa i korporacja niewolników, czy anonimowa banda współczesnych magików? Smile
Ha, ja też trochę rajcuję się Antisec Big Grin Myślę, że są w stanie zdrowo namieszać. Chciałbym zobaczyć jak tego całego fejsa szlag trafia Big GrinBig Grin
Ciekawe. Dla mnie to mogą zniknąć wszystkie portale społecznościowe.

Ostro gra Anonymous.
jestem fanem "Podziemnego Kręgu", zatem poczekam na tego 5 listopada... Na razie totalna rozpierducha to się dzieje teraz (kurs franka + obniżony rating dla USA).



Pozdrawiam.
Zawsze to może być tylko gra, żeby wyłudzić kasę od Zucka za "ochronę przed atakiem" Tongue
I ja też mam konto na fejsie, ale nie będę płakać, jak zniknie
Bardzo byłbym rad, gdyby to była prawda Big Grin
Ot grupa ludzi zazdrosnych o to, że komuś (a nie im) udało się zbić fortunę na głupocie innych. Osobiście uważam coś takiego za godne potępienia i życzę im serdecznie by się publicznie skompromitowali ponosząc fiasko.
Met, aż tak?

Ja im kibicuję, bo nie po prostu nie lubię społecznościówek, które uważam za siedlisko głupoty... i szczerze mówiąc, nawet nie zajrzałem w ten link Big Grin

No i wrodzona złośliwość też się odzywa... Mam gdzieś to, kto, czemu i po co to zrobi... plus i tak im się nie uda. Mogą co najwyżej zablokować fejsa na tydzień lub dwa, a potem wszystko wróci do normalności, przez co płakać też nie zamierzam Tongue
Met, jeśli tak sądzisz, to chyba nie wiesz za dużo o AntiSec i idei im przyświecającej Smile

Co prawda chcą uszczęśliwiać ludzi na siłę, ale sama ideologia jest ciekawa Wink
Malb, wiem o nich trochę i dla mnie są jak GreenPeace, zwykli terroryści (weźmy pod uwagę, że rodzajów terroryzmu jest wiele, to nie jest tylko Hezbollah i Al Kaida), którym zależy na rozgłosie. I jak sam Znawca napisał, za co go potępiać nie będę, to jest zwykła ludzka złośliwość. Zainteresowaliby się wybudowaniem wodopojów w Afryce, albo dostawami leków, ale nie, uwzięli się, że zamiast pomagać i tworzyć, będą niszczyć i sabotować, bo portale społecznościowe, dzięki którym ludzie mają ze sobą kontakt, i na których nikomu się krzywda nie dzieje, to ZUO i trzeba się ich pozbyć. Wróćmy do średniowiecza i będziemy do siebie pisać listy.
Pisanie listów piękny zwyczaj... Ale spróbujcie tak skrzyknąć choćby dwie osoby. A ostatnio na fejsie dostałem zaproszenie na ślub (Chwała Panu na wysokościach nam łaskawie panującemu, że nie mój.)...
Myślę, że byłoby nieco zamieszania przez co zrobiłoby się ciekawie Wink Chociaż szczerze powiedziawszy (z całym szacunkiem dla inicjatorów), nie wierzę by mieli wielkie szanse. Poza tym głębszego sensu nie widzę, a dla zabawy czy też w celu uszczęśliwiania ludzi można zrobić wiele innych pożyteczniejszych (albo mniej wścibskich) rzeczy.
Pożyjemy zobaczymy.
Zamieszanie jest fajne, jeśli nikomu nie dzieje się krzywda Wink i Met, popieram Cie w kwestii GreenPeace
Stron: 1 2 3