Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kurtyna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To moja pierwsza publikacja, dziękuję z góry za opinię i zapewne ostrą krytykę. ; )



W ciszy kurtyna opada.
Na Twoje obolałe barki
na moje kruche serce.
Ukazuje przepaść, która przez tyle lat
wytworzyła się pomiędzy nami.
Czy zdołasz mnie złapać,
kiedy skoczę w twoją stronę?
To jest takie cenne!
Nie odwracaj się,
kiedy zdecyduje się skoczyć.
Zostań, pośród bladego spokoju
naszych serc.

ocena: 1,5/10 (Kheira)



hint: usuń kolor z sygnatury.
hint2: usuń niepotrzebny tytuł, po co tyle razy.

A co do tekstu, wybacz, ale oczywisty, obcykany i nieodkrywczy. Ale jak na początki nie jest tragicznie. Staraj się jednak zawrzeć coś unikatowego, swojego, bo o to chyba chodzi. Po co powielać uniwersalne schematy?
Pozdrawiam
Pasio
Dziękuję. Zawsze pisałam do szuflady, mam kilka wierszy z zeszłych lat, a także tych aktualnych. Coś swojego, co oddałoby cały mój emocjonalny stan duszy? Hmmm.

PS. Już zmieniłam ; )
Ale to nie dzisiaj, bo jest zasada: tylko jeden wiersz na 24h :-)
Pozdrawiam :-)
No wiadomo ; )

Musiałabym najpierw je przepisać do komputera ; )

Na razie tylko chciałabym się uwidocznić w poezji. Tutaj mam największe braki. Chociaż proza...też zostawia wiele do życzenia ; p
Wiersz nie powala. Mimo metafor (ładnych, swoją drogą), wydaje się być prozą rozbitą na wersy. Brakuje woalki, poetyckości (ponownie: mimo metafor).

Nie przemówiłaś do mnie Smile

Pozdrawiam.
Nigdy nie umiałam pisać typowych wierszy. Gdy mnie natchnie, piszę z serca i duszy. Cóż, może kolejne wiersze, będą lepsze. ; )
Mam taką cichą nadzieję ; p

Chociaż zdaję sobie sprawę, że temat miłości jest już przeżyty ; )
Poezja jest tak różnorodna i pozwala na taką dowolność stylistyczną, że nie sądzę, żeby cokolwiek można było nazwać "typowym wierszem" Smile Ale to tylko moje zdanie.

Poczekam na inne Twoje utwory. To prawda, miłość to jeden z najbardziej eksploatowanych tematów w poezji. Zaraz obok śmierci Smile Żeby napisać niewtórny albo chociaż ciekawy wiersz, trzeba się nieźle postarać. Nie wiem, ile piszesz poezję, ale proponuję prostsze tematy.


(22-07-2011, 22:55)Katte06 napisał(a): [ -> ]Gdy mnie natchnie, piszę z serca i duszy.

A to akurat bardzo dobrze!

Pozdrawiam.

Trochę to zbyt powtarzalne i ckliwe. Mam tutaj wrażenie, jakby podmiot liryczny się nad sobą użalał. Ot, choćby to "kruche serce", motyw tak wyświechtany i stary, że człowiek po prostu nie wie, co ma robić.

Wybacz mi, ale tutaj niestety nie będę miły. Ten wiersz byłby czymś, jakby został napisany sześćdziesiąt lat temu, choć i wtedy byłby dość szablonowy. Nihil novi, a nawet nihil quad nihilum.

Pozdrawiam.