Via Appia - Forum

Pełna wersja: KLISZA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zaczęło się od starego aparatu analogowego, woalki, celofanowych filtrów i celowego przeeksponowania. Po wywołaniu zdjęć w grę poszedł skaner i histogram...
i tak powstała seria "KLISZA" - takie moje małe wariactwo...

Dwa zdjęcia na próbę:


[Obrazek: page4hn.jpg]

[Obrazek: dsc02484m.jpg]



















Konto usunięte

Mnie się strasznie podoba. Szczególnie pierwsze zdjęcie. Mnie np. hipnotyzuje lekko.
A na mnie to drugie zrobiło duże wrażenie. Takie abstrakcyjne się zrobiło. Z tych wyżej najbardziej mi się podoba ta czarno-biała wersja. Niesamowity efekt. Zastanawiam się, czy sama nie zmniejszyłabym nieco kontrastu, ale tak jest super.
Jaki masz aparat? Sama robisz odbitki?
I czemu tak mało tych zdjęć tutaj? Smile
Yyyy... proste zdjęcia z prostymi filtrami FotoShopa. Ale chyba w tym przypadku jest to szlachetna prostota. Smile
Pozdrawiam
Kasandra
Drugie mi się spodobał.Taki spokojny. ;')
No, najlepszy ten zielony. Choć te drzewa nie mają liści, to czuć tą naturę.
co to są celofanowe filtry i woalka?
Te konary na niebiesko mi się najbardziej podobały.
Kasandro, nie mam PS Smile i raczej go nie nabędę, bo nie trawię tego programu. Natomiast histogram posiada w zasadzie 90% programów do graficznej obróbki zdjęć, niestety większość z nich wprowadza zmiany automatycznie. Na tych zdjęciach wszystko robiłam "ręcznie", bo po autokorekcie nie uzyskałabym zamierzonego efektu.

Liwaj ---> wyszykiwarka, encyklopedia, słownik powinny wystarczyć Wink

Księżniczko, zdjęcia zostały zrobione aparatem średnioformatowym Ercona II, kupionym jeszcze za moich licealnych czasów na targu staroci w Krakowie. Ten aparat to prawdziwe "cacuszko" z lat 60-tych.
Aaa, i zdjęcia zostały wywołane w zakładzie fotograficznym. Niestety własnej ciemni nie posiadam, o odczynnikach do wywoływania zdjęć nie wspominając Smile.

Dziękuję za komentarze.
Kolejna tura:

[Obrazek: slajd15.jpg]


[Obrazek: slajd21.jpg]


[Obrazek: slajd55v.jpg]







Dzięki, ze ktoś nie daje linków ;-D
Zdjęcia są bardzo dobre, spójne, ze ścisłe określonym tematem i konstrukcją. Dawno się nie spotkałam z analogowa fotografią, jeśli kombinujesz z filtrami to dobrze, efekty są fajne, ostatnie dwa zdjęcia rewelacyjne. czuję się klimat ;-)
Pozdrawiam i życzę dalszej weny!
Awa, dziękuję za opinię.

Pozdrawiam.


Wrzucam kolejne zdjecia.

Tym razem Stará Ľubovňa:

[Obrazek: dsc02484m.jpg]

[Obrazek: dsc02483wg.jpg]
Uwielbiam to!
Klimat tych zdjęć jest cudowny. Jakby jakaś zaduma z nich biła.
Uwielbiam Twoje nieba Smile
Hmm. Mam mieszane uczucia.
To znaczy tak generalnie to wszystkie te fotki zaliczam do tych, na które miłe popatrzeć. Ale te dwa pierwsze mają, moim zdaniem, lepszy pomysł. W sensie na przykład to pierwsze, co masz w czterech wersjach: mogłoby nie być pokolorowane, a nadal byłoby fajne. Przypuszczam, że z zerową obróbką nadal byłoby widać w tym jakiś pomysł.
Natomiast te z dwóch ostatnich postów? Jasne, ładne, ale niezbyt ciekawe jak dla mnie. Zwykłe widoczki, tylko ładnie obrobione. Ba - mam niejasne wrażenie, że z ostatnich wakacji mam kilka fotek, które do złudzenia przypominają te Twoje z przedostatniej tury. Tylko bez efektów, rzecz jasna.
Wolę coś a'la te pierwsze. Wink
Te ostatnie dwa zdjęcia (a w szczególności pierwsze) wyglądają jakby wybuchała tam atomówka... Gdyby nie to, zdjęcia byłyby wręcz idealne. Naprawdę miło się to ogląda.
Stron: 1 2