Via Appia - Forum

Pełna wersja: TOP 5 - GRY RPG
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jak dla mnie to:
1. TES III Morrowind (cała seria jest świetna, ale klimat Morka niszczy wszystko)
2. Gothic 1 i 2 z Nocą Kruka, bo dalej to już dno, metr mułu i jeszcze wodorosty.
3. Wiedźmin 1 i 2
4. Vampir Masquarade Bloodlines
5. Divinity II Ego Draconis
Po drobnych zmianach:

1. Morrowind
2. Skyrim (bliżej poziomu i klimatu Morrowinda niż Oblivion)
3. Oblivion
4. Fallout 3
5. Wiedźmin
Jako że jestem rocznikiem nieco młodszym i nie zagrywałem się w takie gry ja Baldur's Gate czy Icewind Dale to moja lista bedzie bardziej współczesna.

1. Wiedźmin 2 Zabójcy Królów
2. Deus Ex Human Revolution
3. Mass Effect 2
4. Dragon Age: Początek
5. Mass Effect 1
Wiedźmin 2 jest naprawdę godny uwagi, zgadzam się. I gdyby nie to, że nie mogę w mojej liście opuścić żadnego z wymienionych tytułów, to pewnie bym tę grę gdzieś tam umiejscowił. Świetna polska produkcja, w której spory nacisk położono na solidny poziom trudności, przez co feeling gry jest nieco bardziej staroszkolny, co ja osobiście poczytam grze jako spory plus.
Popatrzmy... Odkopię temat, bo mi się podoba. ^^

1. Mass Effect 3 - jak dla mnie, po prostu geniusz. I nie rozumiem, co się ludziom w zakończeniu nie podoba. (Dobra, byłem pierwszym wśród znajomych, który miał do wyboru także Synthesis, może to dlatego) Bardzo grywalne, z przemyślanymi mechanizmami rozgrywki, po prostu epicka historia i nareszcie poczułem, że moje wcześniejsze wybory z jedynki i dwójki, nawet te drobne, miały wpływ na świat gry. Poza tym była to pierwsza gra, przy której się ze smutku i wzruszenia popłakałem. Do tego dochodzi niesamowicie rozbudowany świat. Szkoda, że przy następnej grze nie będzie tego samego uczucia...

2. Mass Effect - cóż, po prostu grywalność i zakończenie, dla którego warto było się przebijać przez te misje. Następna część straciła w moich oczach właśnie na zakończeniu. Pominę tu litościwie wydobywanie minerałów i nieciekawe postacie. (Miranda i Jacob mnie prawie powstrzymali przed dalszą grą)

3. Wiedźmin - za znany świat, który jest bardzo żywy. (okrzyki w rodzaju "Znowu mam całe nogi w g***nie" zasłyszane przy okazji polowania na utopce i inne smaczki, takie jak używanie słów "neurologia" czy też "fair", które to jak najbardziej występowały w książkach) Niestety, pod względem technicznym pozostawia wiele do życzenia, jest to, krótko mówiąc, wojna klonów w różnokolorowych ubrankach.

4. Deus Ex - tak, pierwszy Deus Ex. Twórcy odeszli od wyborów w rozmowach, musisz działać, a nie wybierać odpowiedni tekst. Pod względem technicznym... Cóż, powiedzmy miłosiernie, że przez ten aspekt gra ląduje w rankingu za Wiedźminem.

5. Ciężki wybór, który padnie jednak na Baldur's Gate, czyli na klasykę. Drakensang też jest fajny, choć często przynudza.
To może teraz ja.

1. Mass Effect
2. Fable: Zapomniane Opowieści
3. Assassin's Creed
4. Wiedźmin
5. Fallout
ME to nie RPG , tylko gra akcji.
- Wiedźmin - Jestem wiedźminomaniakiemTongue Chociaż gra nie dorówna książce, to i tak jest to jedna z najwspanialszych gier w jakie grałem( I najwspanialsza w obrębie swojego rodzaju )
- Ghotic I i II - Dwie pierwsze części Gotka są zarąbiste, ale podzielam zdanie Okruszka, że seria skończyła się właśnie na dwójce.
- Fable-Zapomniane Opowieśći - Choć wydaje się taka cukierkowa i naiwna, to jednak wciąga na maksa!
5. Fallout: New Vegas
Seria gier Fallout jest jedną z najlepszych serii mówiących o postapokalipsie. Całkiem interesujący wątek główny, dosyć duży świat poboczny i rekordzista Guinessa pod względem nagranych dialogów. Dodać do tego możliwość moddowania i wyjdzie coś pięknego.

4. Mass Effect (1)
Ogółem szanuję całą serię, ale im nowszy ME tym mniej było RPG a więcej akcji, więc przede wszystkim mam na myśli część pierwszą. Świetna gra z dobrym scenariuszem od moich ulubieńców BioWare

3. Dragon Age: Origins
Klasyczna gra RPG nie ustępująca dzisiejszym produkcjom polegająca na standardowym ratowaniu świata przed złem. Jednak - jak to przy grach BioWare - najbardziej intrygują mnie postaci towarzyszące głównemu bohaterowi. Każda jest inna, każda ma własne cele i priorytety. Polecam każdemu.

2. Wiedźmin 3
Długo się zastanawiałem, która produkcja powinna trafić na drugie a która na pierwsze miejsce, lecz na drugie wybrałem Wiedźmaka. Dobry klimat, duży świat gry, słowiańskość i świetna fabuła scalone z sagą Wiedźmina dały świetny efekt.

1. Star Wars: Knights of the Old Republic
Jednak na pierwszym miejscu stanął KOTOR. I to nie dlatego, że jestem fanem uniwersum SW, lecz dlatego, że dla mnie ta gra jest po prostu genialna. Duża różnorodność w wyborze klas postaci i stylu gry, ociekające oryginalnością postaci, ale przede wszystkim genialny scenariusz i reżyseria gry. Nawet wiedząc o wydarzeniach z gry (oglądałem spoilery przed graniem) to i tak miałem ciarki i gęsią skórkę poznając prawdę o fabule. Polecam!
Stron: 1 2 3