Via Appia - Forum

Pełna wersja: Jedwabna nić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolejna próba poetycka ;p

Pragnę uszyć jedwabną nicią własną
Teraźniejszość
Kołowrotek ciągle jest w ruchu
Od Ciebie dostałam prześliczny materiał
I choć czas stanął w miejscu
Nie jestem Śpiącą Królewną

Teraz tylko czekam na nową igłę
By móc wyrzucić starą
zbroczoną plamami zaschniętej
krwi

Konto usunięte

Em... Nie wiem, czy znów dostanę jakieś upomnienie, fakt faktem, nie bierz tego do siebie Sol, ale nadal uważam, że wiersze to nie Twoja działka ;]

Cytat:Kołowrotek ciągle jest w ruchu
Od Ciebie dostałam prześliczny materiał

To mi całkowicie nie pasuje w całym wierszu.

Poza tym pierwsza zwrotka, jak dla mnie, ma optymistyczny wydźwięk. Do drugiej wdziera się jakiś niepokój. Prawdopodobnie przez ową krew. Nowa igła - nowe życie - nowe wspomnienia, jak mniemam ;]

Mimo wszystko, jest to chyba Twój najlepszy wiersz, o ile dobrze sobie przypominam.


Pozdrawiam, Duś
Dzięki, Duś Smile Hmm... chciałam coś krótkiego i treściwego, ale być może znów nie wyszło ;p Jeśli chodzi o emocje - jest ich w tym tekście dużo, ale jakby to ująć - są głęboko schowane. Wydźwięk miał być ogólnie bardzo pozytywny.

Pozdrawiam,
Sol
"Kołowrotek ciągle jest w ruchu" 'jest ciągle' imho
nie pasuje mi także 'ubrudzoną', stać Cie na coś lepszego imho

Jednoznacznie widzę postęp, w odniesieniu do poprzednich Twoich 'produkcji', aczkolwiek popracowałbym nad poetyckością ostatniej zwrotki, metafora metaforą, ale jednak 'czegoś' brakuje. Pomimo wszystko jestem na tak :-)
Namaste, El Tigre
Zgadzam się z El Tigre, zamiast "ubrudzoną" wrzuciłbym jakieś "zbroczoną" czy coś w tym stylu. Ogólnie mi się podoba i nie mam więcej zarzutów.

Pozdrawiam.
Dziekuję za te pozytywne komentarze. Nie spodziewałam się, ale tym większa radość. Już modyfikuję Smile

Pozdrawiam,
Sol