Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jedwabna nić
#1
Kolejna próba poetycka ;p

Pragnę uszyć jedwabną nicią własną
Teraźniejszość
Kołowrotek ciągle jest w ruchu
Od Ciebie dostałam prześliczny materiał
I choć czas stanął w miejscu
Nie jestem Śpiącą Królewną

Teraz tylko czekam na nową igłę
By móc wyrzucić starą
zbroczoną plamami zaschniętej
krwi
Jestem użytkownikiem Forum Literackiego. Interpretuję, jak czuję. Proszę o rzeczową i konstruktywną krytykę.
Odpowiedz
#2
Em... Nie wiem, czy znów dostanę jakieś upomnienie, fakt faktem, nie bierz tego do siebie Sol, ale nadal uważam, że wiersze to nie Twoja działka ;]

Cytat:Kołowrotek ciągle jest w ruchu
Od Ciebie dostałam prześliczny materiał

To mi całkowicie nie pasuje w całym wierszu.

Poza tym pierwsza zwrotka, jak dla mnie, ma optymistyczny wydźwięk. Do drugiej wdziera się jakiś niepokój. Prawdopodobnie przez ową krew. Nowa igła - nowe życie - nowe wspomnienia, jak mniemam ;]

Mimo wszystko, jest to chyba Twój najlepszy wiersz, o ile dobrze sobie przypominam.


Pozdrawiam, Duś
Odpowiedz
#3
Dzięki, Duś Smile Hmm... chciałam coś krótkiego i treściwego, ale być może znów nie wyszło ;p Jeśli chodzi o emocje - jest ich w tym tekście dużo, ale jakby to ująć - są głęboko schowane. Wydźwięk miał być ogólnie bardzo pozytywny.

Pozdrawiam,
Sol
Jestem użytkownikiem Forum Literackiego. Interpretuję, jak czuję. Proszę o rzeczową i konstruktywną krytykę.
Odpowiedz
#4
"Kołowrotek ciągle jest w ruchu" 'jest ciągle' imho
nie pasuje mi także 'ubrudzoną', stać Cie na coś lepszego imho

Jednoznacznie widzę postęp, w odniesieniu do poprzednich Twoich 'produkcji', aczkolwiek popracowałbym nad poetyckością ostatniej zwrotki, metafora metaforą, ale jednak 'czegoś' brakuje. Pomimo wszystko jestem na tak :-)
Namaste, El Tigre
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#5
Zgadzam się z El Tigre, zamiast "ubrudzoną" wrzuciłbym jakieś "zbroczoną" czy coś w tym stylu. Ogólnie mi się podoba i nie mam więcej zarzutów.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
Dziekuję za te pozytywne komentarze. Nie spodziewałam się, ale tym większa radość. Już modyfikuję Smile

Pozdrawiam,
Sol
Jestem użytkownikiem Forum Literackiego. Interpretuję, jak czuję. Proszę o rzeczową i konstruktywną krytykę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości