Via Appia - Forum

Pełna wersja: stop
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
.
Jakbym czytała swój wiersz, tylko trochę napisany innymi słowami i z większą ich ilością.
Posadzka pełna bolesnych rozczarowań – zgoda – ale dlaczego brudna?
Po drugie, „pełna” to pójście po najmniejszej linii oporu, mogłabyś się wysilić.

Cytat:drzwi zamknięte na trzy zamki
Nie powiem, co o tym sądzę...
drzwi zamknęło na trzy zamki (moje drzwi mają tylko dwa) – szkło.
Albo
drzwi zamknęły na trzy zamki – rozczarowania.
Cytat:ktoś puka ktoś wie że błękit zalewa mnie
Wewnętrzny rym
„ktoś wie, że błękit zalewa mnie, no proszę cię”

Cytat:stop
spadam znów
ktoś krzyczy ktoś płacze
zrzuca mnie w dół
stop
stop spadam stop w dół – to jakiś telegram?

Cytat:ktoś puka ktoś wie
ktoś krzyczy ktoś płacze
Nie za dużo tych „ktosi”?
Rozumiem, że „ktoś” otworzył te trzy zamki?

Cytat:Nie za dużo tych „ktosi”?
Rozumiem, że „ktoś” otworzył te trzy zamki?
Jeżeli zrzucili cię w dół, to chyba jednak oznacza, że śmierć może być tylko marzeniem, bo przecież peelka została odratowana.

Ile pisałaś ten wiersz?
Antonia napisał(a):„ktoś wie, że błękit zalewa mnie, no proszę cię”
Made my day. Big Grin

Cytat:zarysowane znów szkło naznaczyło
Przeczytaj po kolei wytłuszczone literki. Łamaniec troszku, hę? Smile
"Znów" to tutaj o kant du... stołu potłuc. Poza tym zdanie na plus.

"Płonne życie" i "zmysłowe pieczenie" - to ciekawe zestawienia.

"Brudna posadzka pełna/ bolesnych rozczarowań" - "brudna" pasuje do "bolesnych" i do "krwi", a "rozczarowania" wobec takich zestawień stają się takie czarne i lepkie, jak mokry kurz na niedokładnie zmytej podłodze.
Słowa okey, tylko troszku mało intensywny obraz. Do tego nie wiem, czy nie lepiej pokombinować z tą "posadzką". Bo wiesz, jak się mówi "profesjonalna konserwatorka powierzchni płaskich" to jednak brzmi, w porównaniu do "sprzątaczka".

Cytat:upadam
Aaa... że peel ma na ryj leci z tego rozczarowania? Big Grin No ciekawie nam się akcja rozwija. Cool

Cytat:drzwi zamknięte na trzy zamki
Trzy - magiczna liczba w prozie. Dlaczego zawsze głównych bohaterów jest trzech? Sporo osób siedzących w literaturze rozkminia ten fenomen. We wszystkich poradnikach pisarskich jest choćby o tym wspomniane. Powiało grozą, znaczy... prozą.

Ktosie i czye spokojnie można minąć. Byłoby spoko bez nich.
"Ciekawski" wobec "szefa" jest zbyt delikatnie imo. Poza tym że w nocy to on nie tylko patrzy... Tak, za dużo teledysków.
puka (kogo?) błękit mnie zalewa (mnie częściej krew, ale niebłękitna ona, to tego... szlachcianka? Big Grin)
Cytat:sąsiad z dołu płacze nad pleśniejącą tapetą?
Znak zapytania i mamy sukces w wykopywaniu "czy". Wink

Cytat:unoszę się i lecę
Lecę bo chcę, lecę bo ktoś... kopnął... mnie? Tongue

Cytat:w upragnioną nicość
To się popisałaś. D:
Cytat:kamienność uczuć
I stałość barw? Skąd to było?

Cytat:stop
spadam znów
ktoś krzyczy ktoś płacze
zrzuca mnie w dół
stop
Tojemiodzio. Bardzomiodzio. Bardzobardzo.

Cytat:śmierć nie może być jedynie
marzeniem
Marzeniem, spełnieniem, ostatnim tchnieniem, rzeczy ostatecznych
dopełnieniem.
Sięniewiem co myśleć o zatem.

A teraz już całkiem serio:
Duuuuuuużo pomysłów na zabiegi.
Bardzo dużo.
Tak na kilka wierszy. Tłok się zrobił. Ale spoko, da się zdziałać. Grunt, że masz narzędzia, to potem będziesz rzeźbić. Tylko uważaj w czym. Tongue

Spodobał misie motyw ze "stop" i spadaniem/lotem/upadkiem. I to niby-wyjaśnienie dwuwersowe na konie.

Chociaż koncept i niektóre zabawy fajnie, to nie bardzo jak na Ciebie wyszło. Do roboty! Skup się, bo w tym wierszu peel jest jakiś taki rozkojarzony, niezdecydowany i za bardzo błądzi, próbując być zrozumianym i oryginalnym. Imo to się gryzie, ale może zrobisz tak, że będzie spoko, to wtedy spoko.

Idź i nie grzesz więcej. Angel
(No dobra, zgrzesz i wróć).
Idę palić się ze wstydu...
Pisałam ten wiersz rano. Nie wiem, ile nad nim siedziałam. Musiałam go tworzyć w jakimś amoku, bo wydawał się naprawdę dobry. Tymczasem, po przeczytaniu komentarzy, wróciłam do niego i nie poznałam. Nic mi już nie pasuje. Widzę, czym się kierowałam, wciąż dostrzegam tego sens. Chociaż tyle dobrze Shy
Dziękuję za rozgrzeszenie. Postanawiam poprawę. Nie bijcie.
Cytat:Pisałam ten wiersz rano. Nie wiem, ile nad nim siedziałam.
sonduję, żeś młodej krwi kobitka, więc to tłumaczy rozgorączkowanie.

Temat bardzo ciekawy, aczkolwiek sama już wiesz, że trzeba wiersz przeredagować.