Via Appia - Forum

Pełna wersja: Zaciśnięte szelki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nic mojego się nie zdarza,
dni rozciąąągnięte jak żelki,
człek w spirali kalendarza
- zaciśnięte szelki.

Czasem miewam wolność, którą
wydobywam z dna butelki,
lecz głęboko pod mą skórą
zaciśnięte szelki.

Gdy szyję liryczną przędzą,
na twarzy jest uśmiech wielki,
jednak gryzą, bolą, swędzą
zaciśnięte szelki.

Hej, w tę szarość smętną wplećmy
nasze kolorowe pieśni,
zjednoczeni razem wznieśmy
zaciśnięte pięści.
ja nosze szelki! ale mnie nie uciskająSmile dla mnie to symbol wolności i spokoju. wiersz jest dobrą karykaturą roboczych piosenek z 19 wieku. jak dla mnie można przerobić nawet na liczbę mnogą. tak żeby wszyscy mogli ją śpiewać pracując w jakiejś steampunkowej fabryce. chyba że to bluesowy kawałek.

pozdrawiam czas
Smile lantus, piąteczka.
Lubię szelki, ale nie koniecznie się wrzynające, ale co tam. Kolejny wiersz który jest na prawdę dobry, mający przekaz - a może się nie znam. Tak czy siak rymowane, nie na siłę, cóż.
Dziękuję za opinie - tym bardziej, że są przychylne. Smile
emyk - ostatnio coraz częściej wątpisz w swoją rację. Czyżby kryzys woli? Big Grin

Zauważyłem, że posługiwanie się banałem i prostotą wychodzi mi lepiej.
Nie no, górnolotny tekst to to nie jest, ale nie jest zły.
Ma sens i bardzo mi przypomina piosenki Grabaża. Bardzo dziwaczny klimat, ale lubię takie zabiegi.
Trochę dziwny humor i pogubiona regularność, ale jedna wielka zaleta: NIE MA BEŁKOTU.

Doceniam.
Ja tam szelek nie lubię... Ale wiersz fajnyWink
(28-09-2013, 15:12)Lantus napisał(a): [ -> ]emyk - ostatnio coraz częściej wątpisz w swoją rację. Czyżby kryzys woli? Big Grin

Zauważyłem, że posługiwanie się banałem i prostotą wychodzi mi lepiej.

Kryzys... Nie wiem czego, ale na pewno dysonans. A wprowadza ten nastrój banał i prostota.
w jaki sposób szelki mogą być zaciągnięte? całe życie myślałam, że szelki się naciąga albo ściąga

niewyszukane rymy, nie pochwalam
(28-09-2013, 20:12)Liwaj napisał(a): [ -> ]w jaki sposób szelki mogą być zaciągnięte? całe życie myślałam, że szelki się naciąga albo ściąga

niewyszukane rymy, nie pochwalam

Cóż, co kto lubi - ale ten obiektywizm oziębły! Big Grin
Nie lubię się przechwalać, jednak wyraz "wyszukane" jest dosyć bliski słowu "oryginalne", a jakoś nie widziałem u innych rymów "żelki"-"szelki" oraz "przędzą"-"swędzą".
Pozdrawiam. Wink
elki-elki
ędzą-ędzą

to jest istna częstochowa
(28-09-2013, 21:52)Liwaj napisał(a): [ -> ]elki-elki
ędzą-ędzą

to jest istna częstochowa

Czyli według ciebie rymy dokładne są gorsze od męskich?
Pierwszy raz spotykam się z takim gustem.
Zawsze myślałem, iż rymy częstochowskie to świat-brat-wiatr-strach, zostawiać-namawiać-zabawiać.
Miło, że świat mnie jeszcze zaskakuje. Big Grin
Też nosiłam swojego czasu szelki i co z nimi robiłam, czy naciągałam, czy co? A co to za różnica, jak dla mnie żadna, bo wydźwięk jaki zostaje po przeczytaniu "zaciśnięte szelki" mi jak najbardziej odpowiada - kojarzy się z duszeniem, żyłami itd. Zależy która strofa. Może nad interpretuje? A może mam rację.