Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pęknięty świat
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
przysiadła na łóżku
próbuje ukołysać
nie słucham wzdychania
powoduje przeciąg
a miał być elementem współczucia

błogosławię oddalające się kroki
jestem sam ze sobą
w sobie
bez ciebie
ostatniej kobiety z którą
dałem radę się kochać

liczę smugi reflektorów
które przebiegają ścianę
leniwie spędzam policzoną rogaciznę
w dolinę pachnącą poranną kawą

jest pocałunek kobiety
wiekowa ciotka pieczętuje nim czoło
przegarnia czuprynę
przesiadam się z łóżka na wózek
jak z podmiejskiego na intercity

za oknem świeżo kupiony śnieg
w ramach premii na gałęziach
zakwitły wróble
O, widzę tendencja wzrostowa - rzadko się zdarza, żeby tekst, który zaczyna się beznadziejnie i nie zachęca, kończył się całkiem fajnie i stawał się coraz smaczniejszy ze strofy na strofkę.

Pierwsza strofa - jak już mówiłam - niefortunna, pocięta i bez wyrazu.
Potem jest lepiej, mniej banalnie i ciekawiej.
I chociaż może cały utwór nie jest wybitny, to skłonna jestem przymknąć oko na niektóre słabsze momenty.
Dałabym 4 za dwie ostatnie strofki, 3 za całość, ale dam 2. Dlaczego?
Żeby Cię zmotywować, bo mam wrażenie, że jesteś w stanie uraczyć nas czymś naprawdę ciekawym.
No, nie wiem czy jeszcze czymś uraczę...
Dziękuję za opinię.
ostatnie trzy wersy spoko,

reszta koszmarnie niespójna, nie tyle, że niegramatyczna... nieposiadająca gramatyki jako takiej

pierwsze kilka wersów przełknęłam z trudem
ostatnie trzy wersy spoko,

reszta koszmarnie niespójna, nie tyle, że niegramatyczna... niepociadająca gramatyki jako takiej

pierwsze kilka wersów przełknęłam z trudem



Szanuję zdanie każdego czytelnika, szczególnie jeśli to "mistrz pióra".
Musiał ten utwór nie być taki najgorszy...koszmarny...niegramatyczny...jeśli na jednym z ogólnopolskich konkursów w ub. roku został zauważony i nagrodzony.
Wiem, wiem co możesz zaraz napisać na temat konkursów...a więc, jak wyżej:czytelnik ma zawsze rację Big Grin
jedyne, co masz na swoją obronę to fakt nagrodzenia w konkursie? możemy się licytować na ogólnopolskie, jak chcesz, ale chyba nie chcesz. wiersz poza tym powinien bronić się sam, autorze
Ir_ to wrzuć coś jeszcze. Bo wiesz, tekst dobry, jak Panienka Fanta napisała rozwija się, a co do konkursów, mogłeś zwyciężyć nawet, co nie znaczy, że w innych kręgach zostaniesz tak samo powitany. Taka jest poezja. Zależna od kąta patrzenia.
Wiem, że wiersz winien bronić się sam i nie mam zamiaru go bronić jeśli uważacie, że jest zły.
Marieto, dzięki za słowo u mnie.