Via Appia - Forum

Pełna wersja: Fastryga
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

(z wierszy dotykowych***)

17.03.2013

jesteś dla mnie wyzwaniem
gdy tak marszczysz brwi
jak kolejną sukienkę
krawcu życia

spróbuj tylko pociągnąć za nić
a wszystko się popruje
i rozerwie
już wisi na włosku
ostatnia kreacja
Hmm...
Siedzę nad tym wierszem kilka minut i próbuję go zrozumieć ;o
Na tę chwilę powiem, że mi się podoba. Widzę tu napięcie, które może mieć opłakane skutki.
Wrócę jutro i edytuję, muszę pomyśleć xD

EDIT:
Z lekkim poślizgiem, ale niestety nie panuję nad internetem xD
A więc po prostu ładnie ujęta miłość, która może się wkrótce zakończyć.

Wieczorek poetycki dał nam wszystkim do myślenia, tak myślę Smile
Pozdrawiam
No cóż ładnie ujęte, ale nie rozumiem nad czym tu myśleć, przekaz jest nawet więcej niż jasny. Nic niezrozumiałego tu nie ma. Ładny wierszyk, ładne porównanie, ale mnie takie utwory w zachwyt nie wprawiają. Nie zrozum mnie źle Piramido, to jasne, że twoje wiersze są ładne, przemyślane, masz swoją wypracowaną formę, co się chwali, ale ja oczekuję od wierszy czegoś więcej. Jakichś naprawdę szczerych, intensywnych emocji, pracy, objętości, żeby widać w nich było ciebie i przesłanie. Ale nie musisz brać tego do siebie. Dla mnie wiersze są sposobem na odreagowanie, wyrażenie siebie i możliwość zawarcia głosu, w sprawach, które mnie nurtują. Oczywiście piszę, też głupotki, np: piosenki, dla samej rozrywki, często niewymagającej i banalnej. Mnie osobiście razi to, że ważniejsza jest forma, niż jakikolwiek przekaz. Poza tym jak na dziewczynę, która pisze o miłości, miłością polanej i klękaniu przed miłością, to dotychczas praktycznie tylko jeden twój wiersz, genialny zresztą, nie był o miłości. Masz talent i tego nie da się zaprzeczyć, ale czy dobrze jest zamykać się w raz ustalonej konwencji? Smile
Lexis w takim razie czekam na komentarzBig Grin

Sylwio, zaskoczyła mnie tutaj Twoja konstruktywność. Dziwne, coś mi w sumie uświadomiłaś. Moje wiersze są o miłości faktycznie, spora ich część o niej jest i wcale nie wesołych. Dotąd się nad tym nie zastanawiałam. Cały czas ta tematyka do mnie przemawia. W tej chwili ma prawo z resztą.
Co do formy, objętości, to ten wiersz ma dłuższą wersję, tak. Tylko, szczerze, to ja dopiero wchodzę w długie formy.
Jak zamieszczę, to chciałabym, by wyszło dobrze. Ostatnimi czasy starałam się o kondensacje utworu, miniatury. Powoli je rozwijam. Przyjdzie z czasem.

Dziękuję uprzejmie za komentarzSmile
Wersy są rozbudowane, mają, jak czuję, szybkie rytm, aż tu nagle bum! "krawcu życia". Tu wywołuje taki nagły postój w wierszu. Może to zamierzone? A może tak nie jest, tylko mnie się tak wydaje?;p
Przekaz nie jest jakiś ciężki do ogarnięcia. Krawca czasu, czyli wiersz nie jest o samym czasie. Zapewne o kimś, kto zajmuje Twój czas, kto zajął Twoją uwagęSmile.
Cytat: Zapewne o kimś, kto zajmuje Twój czas, kto zajął Twoją uwagę.

To bardzo dobre określenie.

Dzięki śliczne za komentarzSmile
Zasugerowałabym inny podział strof, bo ten mi nie leży.
I - tak, jak wcześniej - rozbudowałabym go nieco, bo w takiej formie jest przyjemny, ale na jedno zerknięcie, po prostu nie wcina się w pamięć.

Ogólnie całkiem ok.
i rozerwieprecz!
Piąteczka Smile
PS
tylko też zbędne
To po prostu nieudana kreacja. Może nie warto się w nią ubrać? SmileSmile
Fanto, ok, mam go w innej formie, chociaż uważam, że nad długimi powinnam jeszcze pracować.
Dziękuję JarkuWink
He, he, viosenna, sama nie wiemBig Grin
jesteś dla mnie wyzwaniem
gdy tak marszczysz brwi
jak kolejną sukienkę

spróbuj tylko pociągnąć za nić
a wszystko się popruje
rozerwie

już wisi na włosku


i tyle. fajny pomysł, tytuł, a i wiersz wydaje mi się (patrząc przez pryzmat Twoich wierszy) jakiś taki dojrzalszy, chociaż oczywiście "skrojony" jak wszystkie inne Wink (co nie musi być wadą) pozdrawiam serdecznie!
vysogot od pewnego autorskiego wieczoru zupełnie inaczej patrzę na poezję.
Myślę, że poezja zmienia się wraz z doświadczeniami życiowymi.
Ja odkryłam jej nowe oblicze. Cieszą mnie zmiany na plus(o ile się nie mylę?)Smile
Pozdrawiam
Tekst który ujmuje miłość, która może się wkrótce zakończyć, albo i nie. Jest jasno i prosto napisany, wszytko jest podane na tacy, nie mówię, że to źle, ale jakoś szczególnie mnie jednak nie chwyta. Też jestem za bardziej rozbudowaną formą. Ogólnie spoko, ale brakło mi tu jakiejś emocji? Mocniejszego tupnięcia.

Pozdrawiam

E.
Dziękuję emyku888
Pewnie przyjdzie czas na dłuższe wywody.
Pozdrawiam ciepło.
Wiersz jest prosty, ale moim zdaniem tylko dla nas, poetów Tongue W końcu Szymborska pisała prościutko, wszystko na tacy podane, a dostała Nobla Smile Każdy interpretuje według swoich przeżyć, do mnie akurat trafia ten wiersz, chociaż przyznaję - tupnięcie by się przydało. ^^ Bez tego wiersz jest poprawny.
Stron: 1 2