Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przejście
#1
nie pomieszczę całego świata 
w jednym wierszu zabliźniam 
rany dość intuicyjnie 
każdej nocy 

sypię pył z księżyca choć tak
piekielnie boli 

zegar nieubłaganie przyspiesza 
a ja zatrzymuję wskazówki 
i światło by przejść 

na drugą stronę tam gdzie 
jest okno za którym tylko cisza 

wyznacza czas
Odpowiedz
#2
Dla mnie w tym wierszu za dużo egzaltacji, skupienia na sobie, własnych uczuciach, zranionych, zdeptanych, nieuszanowanych.
Do tego - literówki (zabliżniam, kazdej, okono).
Nie tym razem, Lizy.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Dzięki Mirando, literówki poprawiłam. Za każdym razem, jak edytuję tekst zmienia mi się trzcionka, może mogłabyś coś z tym zrobić Smile skupienie się na swoich uczuciach jest egzaltacją ze strony autora? Poza tym skąd pewność, że na własnych uczuciach się skupiłam?
Odpowiedz
#4
A mnie podoba się taka liryka. W siódmym wersie bez 'a ja'. Literówki - wiadomo. Wyrzuciłabym  jeszcze: więc oraz jest
Pozdrawiam serdecznie Smile
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#5
A czemu miałabym zakładać, że piszesz o uczuciach innych osób? Autor zawsze skupia się na sobie...
Ale skupianie się na własnych odczuciach nie zawsze wywołuje egzaltowany ton. A tutaj? Frazy nacechowane, jak "zabliźniam rany", cholernie boli", "zegar nieubłaganie przyspiesza", mające wywołać współczucie czytelnika - czyż nie są nieco melodramatyczne? Przerysowane?

Jeśli chodzi o ujednolicenie czcionki, należy użyć funkcji "usuń formatowanie" - ikona litery A z minusikiem, mniej więcej w połowie drugiego rzędu ikon na pasku formatowania postu (należy włączyć funkcję "pełna edycja").
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
Słowa typu cholernie, piepszony - nie tylko w tym tekście, dla mnie to trochę tak jak usiłowanie śpiewania disco polo po murzyńsku.
Odpowiedz
#7
Julio dziękuję za wskazówki, przemyślę i pewnie coś zmienię, ale obawiam się, że przy kolejnym edytowaniu tekstu znów mi zmieni czcionkę ( nie wiedzieć czemu )

Mirando, pierwsze słyszę, aby autor pisząc zawsze skupiał się na sobie, naprawdę tak uważasz? Nie zawsze liryka jest osobista, nie zawsze peel to autor wiersza, nawet jeśli piszemy w pierwszej osobie...Poza tym słowa wyjęte z konteksu wiersza mogą zabrzmieć egzaltowanie...Z całą pewnością moim zamiarem nie było wywołanie współczucia i dla mnie wiersz nie ma egzaltowanego wydźwięku. Oczywiście nie mam co z tym dyskutować, bo tak odbierasz wiersz i szanuję to, chociaż uważam inaczej, do czego mam prawo...

Jeśli chodzi o Twoje wskazówki dotyczące edycji wiersza ( za króre dziękuję ) to niestety nic nie dały, ponieważ klikam na wskazaną przez Ciebie ikonkę, ale ona się nie otwiera....Sad

Grain - dzięki za wpis, nie ma to jak Twoje oryginalne porównania Wink można i tak, aż odechciewa mi się publikowania czegokolwiek...
Odpowiedz
#8
(26-10-2018, 16:23)lizy napisał(a): nie pomieszczę całego świata 
w jednym wierszu więc zabliźniam
rany dość intuicyjnie każdej nocy
sypię pył z księżyca chociaż tak
cholernie boli

zegar nieubłaganie przyspiesza
a ja zatrzymuję wskazówki
i światło by przejść 

na drugą stronę tam gdzie jest 
okno za którym tylko cisza

wyznacza czas
Lizy, wejdź w pełną edycję, wykasuj cały wiersz i jeszcze raz wklej. Powinno zadziałać. Grain nie byłby sobą bez 'czupurnych' komentarzy Tongue
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#9
Lizzy masz do wyboru za cholernie : diabelsko, pioruńsko, obłędnie, jak ciężka cholera, jak skurczybyk, wszawo, dennie.

Julkę rozumiem, jest w fazie zwiększonego zapotrzebowania na słodzik. Ale może liczyć na wsparcie, a nawet grupę wsparcia.
Odpowiedz
#10
(28-10-2018, 09:26)Grain napisał(a): Lizzy masz do wyboru za cholernie : diabelsko, pioruńsko, obłędnie, jak ciężka cholera, jak skurczybyk, wszawo, dennie.

Julkę rozumiem, jest w fazie zwiększonego zapotrzebowania na słodzik. Ale może liczyć na wsparcie, a nawet grupę wsparcia.
Grain - no to mnie rozszyfrowałeś, czekam na przejście do nirwany.

lizy - przepraszam, że odpowiadam pod Twoim wierszem.
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#11
Julio dzięki Smile Dokonałam delikatnej korekty Wink

Grain - dzięki za wyjaśnienie Wink zapomniałeś o ,,piekielnie" Wink


Pozdrówka Smile
Odpowiedz
#12
Ja bym osobiście okroił wiersz pozbywając się zużytych tropów i tonu egzaltacji...
Odpowiedz
#13
Dzięki Marcinie, ale chyba lepiej będzie napisać wiersz od nowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości