Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
patrzymy na siebie
#1
patrzymy na siebie odseparowani dolinami, za duzi,
aby przemknąć niepostrzeżenie obok,
za mali, by dotknąć nieba. Więcej.
                                                        (Jerzy Kosiński – Malowany ptak)


poezja jest tak niewyjściowa
nigdy nie wiem czy powinnam się ubrać 
w sukienkę, czy bez, czy konwalie, lipa 
też ma kwiaty, wciąż słyszę, że to wszystko 
taniocha i jakieś marne i najczęściej porąbane

w wersy
bywam jak dziecko, tylko słowa, rytm 
i cisza
uspakajam się rozkołysana
opuszczam ziemię jak powieki

i stajesz się taki nieziemski 
a ja nie czuję grawitacji
Odpowiedz
#2
sa bardzo dobre momenty

a ja nie czuję grawitacji

 płońta z sieciówki

sorry
Odpowiedz
#3
@ Grain

Dziękuję za refleksję Wink

Puenta niestety "z sieciówki" bo i wiersz pod takie "dyktando".
Odpowiedz
#4
Wytknę ci Reniu co mię gryzie podczas czytania na głos Big Grin

poezja jest tak niewyjściowa - taka
----------------------------------------------------------------------
w sukienkę, czy bez, czy konwalie, lipa
też ma kwiaty, wciąż słyszę, że to wszystko
taniocha i jakieś marne i najczęściej porąbane - a tu bym zmienił zapis na proponowany niżej

w sukienkę, czy bez, czy konwalie,
lipa też ma kwiaty, wciąż słyszę,
że to wszystko taniocha i jakieś marne
i najczęściej porąbane

-----------------------------------------------------------------------
w wersy
bywam jak dziecko, słowa,
rytm i cisza
-----------------------------------------------------------------------

stajesz się taki nieziemski
nie czuję grawitacji



O mniej więcej w ten sposób odczytuję wiersz . A może tak tytuł nieco badziej chwytliwy?
Odpowiedz
#5
mam wstawić " - taka"? blee

"nigdy" prosi się o usunięcie - to fakt!

"można by przenieść "lipę"" - ale po co? wytłumacz mi?
"lipa" - tu właśnie w tym miejscu idealnie wybrzmiewa o próżności poezji, jest bardzo dobrze wkomponowana w całą intencje wiersza.

Dzięki, jeszcze się zobaczy Wink nie mówię nie Big Grin
Odpowiedz
#6
Wstawić taka bo wtedy utożsamiamy poezję z sukienką Big Grin , lipą , konwalią ...
Odpowiedz
#7
(15-02-2018, 20:53)BJKlajza napisał(a): Wstawić  taka  bo  wtedy  utożsamiamy poezję z sukienką Big Grin , lipą , konwalią ...

nie :p
Odpowiedz
#8
Akurat z tą lipą to mi się tak kojarzy dwuznacznie, czytaj ironicznie. I jeśli dobrze odczytuję to ostatni dwuwers powinien być co najmniej skursywiony...
Odpowiedz
#9
(15-02-2018, 21:17)Marcin Sztelak napisał(a): Akurat z tą lipą to mi się tak kojarzy dwuznacznie, czytaj ironicznie. I jeśli dobrze odczytuję to ostatni dwuwers powinien być co najmniej skursywiony...

skursywiony   to bardzo brzydkie słowo Big Grin Big Grin   Big Grin
Odpowiedz
#10
Inaczej potraktowany skursywą, tfu kursywą...
Odpowiedz
#11
(15-02-2018, 21:21)BJKlajza napisał(a):
(15-02-2018, 21:17)Marcin Sztelak napisał(a): Akurat z tą lipą to mi się tak kojarzy dwuznacznie, czytaj ironicznie. I jeśli dobrze odczytuję to ostatni dwuwers powinien być co najmniej skursywiony...

skursywiony   to bardzo brzydkie słowo Big Grin Big Grin   Big Grin

pamiętaj,  Blażej, że  to ArS pierwszy rzekł był Kursywa Mać (mia)
Nata! nie ruszaj lipy, bo przerzutnia fajna, a jak przestawisz lipę, będzie lipa i ... będę miał wówczas powód do bardzo zaniżonej oceny i ... stanie się... cim gdzie indziej już pisał Ci  o - mej i mojej - drugiej niemiłej tfu-twarzy. Cool Tongue  Ale Kursywa Mać jako zastosowanie? No, ona dość opiekuńcza jest, to się ładnie pochyli, aby mogły na pochyłe drzewo naskakiwać te, no... a mniejsza z tym...  Cool, bo się znowu zrobi mimowolne "plus łosimnoście..."
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#12
niech wam będzie "skursywienie" Big Grin i więcej nic już nie zmieniam!
serdecznie podziękowania dla wszystkich za zaangażowania Wink
Odpowiedz
#13
Natare, ale jednak w tytule ów otwierający cudzysłów, choć mógłby być odbierany jak 'dwie opadłe rzęsy", to jednak... warto może usunąć? Ja Ci rzęsy nie usunę, choć mogę edytować. Cool Big Grin To możesz jednak sama, albo ... ten, do kogo najczęciej/zawsze adresujesz swoje ... wiersze Tongue ??? trzym się, ja lecę  Angel
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#14
@ chmurnoryjny

zrobione Smile
Odpowiedz
#15
(16-02-2018, 10:58)chmurnoryjny napisał(a): Natare, ale jednak w tytule ów otwierający cudzysłów, choć mógłby być odbierany jak 'dwie opadłe rzęsy", to jednak... warto może usunąć? Ja Ci rzęsy nie usunę, choć mogę edytować. Cool Big Grin To możesz jednak sama, albo ... ten, do kogo najczęciej/zawsze adresujesz swoje ... wiersze Tongue ??? trzym się, ja lecę  Angel

TAK, ZAUWAŻYŁĘM, ŻE TYTUŁ JEST POCZĄTKIEM MOTTA, ALE ... HM... JAKOŚ MI ... NO, MOŻE I MOTTO SKURSYWIĆ, A WTEDY RZĘS, ZNACZY... W CUDZYSŁÓW NIE POTRZEBA... NO... WIADOMO... i może motto jednak nieco zwęzić... rozmieścić, dla wizualizacji? choć w sumie i tak teraz jak jeden ciąg ma sens... domyślny. Ok, osobiście po prostu nie przepadam nie widzieć motta, cytatu umieszczonego gdzieś ... no gdzieś indziej niż na prawym uboczu.... ale ... cóż... jam kaprysiacz czasami... i w sumie to się wytnie...
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości