Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ostatnia doba
#1
w Japonii
stworzono robota
który gra w piłkę

mężczyzna poślubił
kobietę
z procesorem zamiast serca

za chwilę maszyny
odłączą nas od gniazdka
bo

doba komputerów
będzie naszą ostatnią
dobą
Odpowiedz
#2
O, widzę, że nieco zmieniłeś ;]

Dużo lepsze od wersji pierwszej. Chociaż znów mi się nie podoba powtórzenie "robot". Prawdziwe, dobitne, aczkolwiek delikatnie ujęte. Taka jest moja opinia. A już mówiłam chyba, że mi się podoba. No, pomysł bardzo dobry.
Odpowiedz
#3
Dzięki.

Zmieniłem już to powtórzenie.
Odpowiedz
#4
Ciekawa wizja końca świata ludzi, ale jakoś nie wyobrażam sobie "zmechanizowanej ziemi" Smile A "japonii" nie powinno być z wielkiej litery?
"Wymyśliłem sobie na to sposób, będę udawał głuchoniemego." Jerome David Salinger Buszujący w zbożu
Odpowiedz
#5
Być może jest źle, ale tutaj zrezygnowałem także z interpunkcji. Po prostu chcę by Japonia w tym wierszu pozostała z małej. Smile

Dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Fajne i nie fajne. Nie wiem właściwie, co mi się w tym nie podoba, więc na razie to zostawmy. Sama co prawda nie wzięłabym się za wiersz na ten akurat temat, więc w tym miejscu ukłony. Swoją drogą, za ciekawe tematy ostatnio zabierasz się w swojej poezji, i całkiem nieźle ci wychodzi. A Japonia z małej to nie interpunkcja, ale już ortografia, i z niej radzę nie rezygnowaćSmile
Odpowiedz
#7
Niezłe, choć nie jakoś strasznie poruszające, to czyta się bardzo przyjemnie. Cholernie ciekawa wizja apokalipsy, ujęta w świetne słowa. Gratulacje Smile
"Medoc, are you here ?
I've had trouble sleeping again my dear"
Odpowiedz
#8
Dzięki. Miło, że mnie odwiedziliście.

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#9
A mi się wiersz kojarzy wyjątkowo z filmem pt. "Matrix". Smile

Co do sedna-całkiem dobry wiersz,budowa w miarę w porządku,to samo słownictwo. Tematyka trochę oklepana,ale nie na tyle by się nie dało stworzyć czegoś oryginalnego. Pointa też ujdzie.

"będzie naszą ostatnią " - a tu mi bardziej by pasowało "naszą ostatnią będzie". Ale to tylko moje zdanie.

4/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#10
Może to i prawda ale jako wiersz to niekoniecznie. Bezduszny. Jak robot.
Odpowiedz
#11
Xor, Monica, dzięki za komentarze.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Text bardzo mechanistyczny, ale czyż nie takim stało się nasze biedne życie?
Odpowiedz
#13
Dzięki za komentarz, Mike. Widzę, że skłoniłem Cię do przemyśleń. Niezmiernie się cieszę.

Pozdrawiam ciepło Smile
Odpowiedz
#14
Wizja jest taka jak rzeczywiście może być.
Za jakiś czas będę rwać kobietę robotaSmile
Odpowiedz
#15
słownikiem/językiem informatyczno-technicznym wyraziłeś pewną prawdę filozoficzną... dobre! Smile
- wrota do innego wymiaru...
[Obrazek: gwidon.jpg]



Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości