Via Appia - Forum

Pełna wersja: ostatnia doba
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
w Japonii
stworzono robota
który gra w piłkę

mężczyzna poślubił
kobietę
z procesorem zamiast serca

za chwilę maszyny
odłączą nas od gniazdka
bo

doba komputerów
będzie naszą ostatnią
dobą

Konto usunięte

O, widzę, że nieco zmieniłeś ;]

Dużo lepsze od wersji pierwszej. Chociaż znów mi się nie podoba powtórzenie "robot". Prawdziwe, dobitne, aczkolwiek delikatnie ujęte. Taka jest moja opinia. A już mówiłam chyba, że mi się podoba. No, pomysł bardzo dobry.
Dzięki.

Zmieniłem już to powtórzenie.
Ciekawa wizja końca świata ludzi, ale jakoś nie wyobrażam sobie "zmechanizowanej ziemi" Smile A "japonii" nie powinno być z wielkiej litery?
Być może jest źle, ale tutaj zrezygnowałem także z interpunkcji. Po prostu chcę by Japonia w tym wierszu pozostała z małej. Smile

Dziękuję i pozdrawiam
Fajne i nie fajne. Nie wiem właściwie, co mi się w tym nie podoba, więc na razie to zostawmy. Sama co prawda nie wzięłabym się za wiersz na ten akurat temat, więc w tym miejscu ukłony. Swoją drogą, za ciekawe tematy ostatnio zabierasz się w swojej poezji, i całkiem nieźle ci wychodzi. A Japonia z małej to nie interpunkcja, ale już ortografia, i z niej radzę nie rezygnowaćSmile
Niezłe, choć nie jakoś strasznie poruszające, to czyta się bardzo przyjemnie. Cholernie ciekawa wizja apokalipsy, ujęta w świetne słowa. Gratulacje Smile
Dzięki. Miło, że mnie odwiedziliście.

Pozdrawiam Smile
A mi się wiersz kojarzy wyjątkowo z filmem pt. "Matrix". Smile

Co do sedna-całkiem dobry wiersz,budowa w miarę w porządku,to samo słownictwo. Tematyka trochę oklepana,ale nie na tyle by się nie dało stworzyć czegoś oryginalnego. Pointa też ujdzie.

"będzie naszą ostatnią " - a tu mi bardziej by pasowało "naszą ostatnią będzie". Ale to tylko moje zdanie.

4/5

Pozdrawiam
X
Może to i prawda ale jako wiersz to niekoniecznie. Bezduszny. Jak robot.
Xor, Monica, dzięki za komentarze.

Pozdrawiam
Text bardzo mechanistyczny, ale czyż nie takim stało się nasze biedne życie?
Dzięki za komentarz, Mike. Widzę, że skłoniłem Cię do przemyśleń. Niezmiernie się cieszę.

Pozdrawiam ciepło Smile
Wizja jest taka jak rzeczywiście może być.
Za jakiś czas będę rwać kobietę robotaSmile
słownikiem/językiem informatyczno-technicznym wyraziłeś pewną prawdę filozoficzną... dobre! Smile
Stron: 1 2