animacja w gimpie
#1
siemka moja animacja w gimpie przedstawiam fraktale sama animacja trwa minute coś reszta to muzyka

http://www.youtube.com/watch?v=nGwAmxvjQps

są to zdjęcia złączone w miarę płynny filmik, konto na yt matrixpll niestety już od dłuższego czasu nie jest moje miałem synchronizacje z kontem gmail a konto gmail mi skradziono co ciekawe sprawdzałem ostatnie logowanie na tamtym emailu i wykazało że logowanie było z Chin :/

co do filmiku to dodam że jedna animacja to koszt 1.5-3godzin pracy Smile
Odpowiedz
#2
Fraktale, ot fraktale, zawsze są ciekawe i ładne. Problem jednak w tym, że nie widać tu zbyt wiele inwencji autora, bo wzory te zasadniczo "robią się same". Jak interesują cię Gimpowe animacje to rzuć oko na moje dzieło http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=5517
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#3
tak, ale musisz połączyć je w całość te ponad ponad 300zdj
Odpowiedz
#4
Ach tak, toteż właśnie miałem napisać (a zapomniałem) - ani twórcze, ani odkrywcze, za to czasochłonne, rzemiosło, nie sztuka.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#5
a czy ja napisałem że to sztuka chłopie? . tak jest utworzone dzięki edytorowi fraktali w gimpie ale nie każdy to jednak umie zrobić... niby takie proste a jak co do czego to ich nie ma ja tylko złączyłem to w całość i dałem efekt końcowy Ameryki nie odkryłeś
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#6
Bo to trochę tak jakbyś wstawił zdjęcie jajecznicy (wybacz to trochę przesadzone porównanie). I sądzę, że każdy potrafiłby to zrobić choćby z krótkim poradnikiem. A nie robią tego zapewne dlatego, że nie bardzo ma to sens. Tworzenie ma w zdecydowanej większości przypadków jedna z dwóch, ewentualnie obie funkcje - albo jest sztuką w przyjętym ogólnie mniemaniu - ma wzbogacać świadomość odbiorcy, wywoływać emocje etc. albo reprezentować sztukę użyteczną - twoje dzieło użyteczne nie jest. Jako produkt czysto estetyczny też niezbyt się sprawdza i to nawet z kilku powodów - raz, że przedstawione przez ciebie fraktale nie są zbyt ciekawe\odkrywcze (widziałem wiele bardziej "niestandardowych", dwa - muzyka nie pasuje, trzy - wszystkie (i tak niewielkie) walory estetyczne zaprzepaściłeś napisami fatalnej jakości. Po mojemu - zmarnowałeś sporo czasu na coś co nie dość, że nie jest sztuką to jeszcze nie jest w żaden sposób użyteczne. Co do "Ameryki nie odkryłeś" - wstawiasz na forum swoje dzieła po to aby otrzymać opinię - moja opinia była właśnie taka. Przy ocenianiu nie mogłem wiedzieć czy "Amerykę" odkryłem, czy nie, bo nie wiedziałem w jakiej intencji swoje dzieło tworzyłeś. Dobra rada - tworząc cokolwiek zacznij od idei, czegokolwiek co chciałbyś przekazać a przede wszystkim - wyrażaj to w bardziej odkrywczy sposób. Twórczość jest bezwartościowa gdy nie ma celu.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#7
nie uważam to za twórczość czy tam sztukę zrobiłem to z nudy 4fun Smile gimpa używam przede wszystkim do zabawy
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#8
Chodzi raczej o to, żebyś nie wstawiał banałów, bo nikogo to nie rusza. Poćwicz trochę i zrób coś poważniejszego.
[Obrazek: 2w5ujyt.png]

- Thierry Henry on the ball and Zanetti trying to catch up with him, Henry steps inside, Pires is there, Henry will have to do it alone - OH! SENSATIONAL GOAL FROM THIERRY HENRY!
Odpowiedz
#9
Jakoś mnie to nie porywa takie mało ciekawe, alei tak podziwiam, że chciało Ci się to łączyć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości