Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magik II
#1
zniknął w czeluściach
waszej nietolerancji
nie kupuje nowych
spodni
i dymi bez papierosa
wypowiada zaklęcia
jak zapomniany magik
jest wśród was
chociaż z innego powodu
jestem nikim i niczym
Odpowiedz
#2
Ehm. Nawet nie wiem co napisać. Tekst jest tak odjechany,że nawet po kilku łyżkach LSD go pewnie nie zrozumie. Albo ja jestem taki zmęczony.

Tak czy siak-nie rozumiem w ogóle przesłania. Pisząc o Magiku masz na myśli hmm kogoś na kształt Jezusa? Jeśli "zniknął w czeluściach" to czemu "jest wśród nas"?

Wiersza po prostu nie potrafię ocenić,bo go nie rozumiem.

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#3
Tytuł bym zmieniła.
Ale ogółem wiersz dobry. Troszkę nie potrafię go zrozumieć, czacha paruje, w uszach aż trzeszczy, a we łbie nicość.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#4
A ja nie wiem dlaczego, dziś mam ogólnie taki nastrój, że skojarzyło mi się ze Strachem.
Wybacz moją nadinterpretację xD

Ale w takim wydźwięku, bardzo mi się podoba. O!
Odpowiedz
#5
a Tajm zasuwa do nas podkorowo i cieszy się, gdy próbujemy okiełznać materię wiersza.


1. pierwsze skojarzenie - Magik, kolo z Paktofifki.

2. drugie skojarzenie - Autor, który przebija się przez nasze puste łby, które niczego nie potrafią zakumać.


Stawiam na drugą wersję. Stawiam na poezję Tajma.


Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
Dorzucę do tych przemyśleń moich poprzedników tylko to, że Tajma trzeba pojmować i to w jego tekstach jest mocą. To nie są rymowanki o kwiatuszkach i dziewuszkach, tylko jawne kopanie nas po myślach.

nie kupuje nowych
spodni
i dymi bez papierosa
wypowiada zaklęcia


zmieniłabym tutaj szyk, ustawiałabym to tak:

nie kupuje nowych
spodni
dymi bez papierosa
i wypowiada zaklęcia

I to jedyne, do czego się `przyczepię`. A Ty wiesz, że masz we mnie swoją fankę, Tajmie. ; )

Pozdrawiam, Ariadna ; *
Oficjalny Aniołek Kota.


Proszę, przepraszam, dziękuję.




Pani szanowna. W aureoli diabeł.
Nosi serce w pudełku zapałek.

[Obrazek: gildiaBestseller%20poezja.jpg]
Odpowiedz
#7
a mi się podoba. momentami "od czapy", ale mnie to przekonuje. <like it!>
"Szczęście nie jest przecież stanem wiecznym. Zresztą też i nie okresowym.
Szczęście to po prostu taki skurcz serca, którego doznaje się czasami, kiedy człowieka przepełnia taka radość,
że wprost trudno ją znieść.

Znika równie szybko jak się pojawia.
I nie ma go, dopóki nie nadejdzie znowu, by sprawić, że człowiek uzna życie za najwspanialszy dar."
Magrit Sandemo
Odpowiedz
#8
Jest w nim jakiś taki pokrętny urok. Słowa brzmią ładnie i płynnie, skłaniają do refleksji... I aż chce się przeczytać po raz drugi.
Odpowiedz
#9
zniknął w czeluściach
waszej nietolerancji
nie kupuje nowych
spodni
dymi bez papierosa
i wypowiada zaklęcia
jak zapomniany magik
jest wśród was
chociaż z innego powodu


Dusiu, bardzo mi się podoba Twoja "nadinterpretacja". Oby więcej tak subiektywnych teorii. Przyznam że dodają mi skrzydeł.

Ariadno, dziękuję Ci za pomoc z tym nieszczęsnym "i", się pogubiło. Kopię całkowicie nieświadomie. Kiedyś pisałem rymowanki o kwiatuszkach, teraz nie potrafię. Zaschniętych liści cała szuflada. Dziękuje jeszcze raz.

Szachu, ;] Ale o magiku z paktofoniki również pamiętajmy ;]

Fantasmagorio, Nano, Xorrezie, Songo, dziękuje wam za przeczytanie i przemęczenie. Zaznaczę że tytuł ma swój sens. Wiersz jest najzwyczajniej drugą, samodzielną częścią.

Wszystkim bardzo dziękuję
Pozdrawiam Czas
jestem nikim i niczym
Odpowiedz
#10
Imho, Duśka ma rację. Strach, czy też lęk, to moim zdaniem bardzo dobra interpretacja Twojego wiersza.

nie kupuje nowych
spodni
i dymi bez papierosa


Cud, miód i malinki Big Grin
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#11
Bardzo mi miło EroSmile
jestem nikim i niczym
Odpowiedz
#12
Dla mnie bardzo udany kawałek z zaskakującą pointą. Nie będę udawał, że zrozumiałem, ale ja lubię Twoją poezję z innego względu, Tajm.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#13
czytam po raz kolejny i naprawdę jestem ciekaw kolejnych wierszy.





Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
Ero, Kidzie dziękuje bardzo.

Szachu postaram się, ale i tak wszystko topnieje na około.

jestem nikim i niczym
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości