Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
- Maurycy?
#1
Otwieram litościwie jedno oko, kiedy mnie wołasz. Leniwie podnoszę głowę i rozglądam się wokół. Zastanawiam się, czego znów chcesz. Przecież już po obiedzie! Pewnie znów chcesz się wypłakać. Odkąd ten dureń Cię zostawił stale płaczesz.
Podnoszę się, więc z mojego ulubionego fotela i miękkim kokiem idę do kuchni. Siadam na przeciwko ciebie, na podłodze, tuz obok szafki i wlepiam w ciebie wzrok. Miałem rację, znów płaczesz i potrzebujesz się wygadać. Wiesz, że możesz mi zaufać, że nikomu nic nie powiem. Przytulasz się do mnie i szepczesz mi do ucha o swoich problemach.
Przenosimy się do sypialni. Wtulam się w twoje ciepłe, miękkie ciało. Najbardziej lubię twój brzuch. Wydaje tyle zabawnych dźwięków! Czuje w głębi serca, że gdybyśmy żyli w innej rzeczywistości moglibyśmy stworzyć idealną parę. Ja uwielbiam wtulony w ciebie słuchać, tu uwielbiasz opowiadać. Bardzo lubimy się razem bawić, przytulać, spać... Uwielbiam patrzeć, kiedy masz dobry humor i tańczysz przed lustrem wyśpiewując te okropne piosenki. Ty lubisz mnie drapać po karku. Wiem o tym, bo robisz to przy każdej możliwej okazji.
Lecz niestety możemy być tylko przyjaciółmi.
Taki związek możemy, stworzyć. Ty - człowiek i ja - kot.
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#2
Świetne, przewrotne i zaskakujące Smile Trochę za krótkie, nawet jak na miniaturę, ale to raczej osobista preferencja. Moim skromnym:
"Lecz niestety możemy być tylko przyjaciółmi.
Taki związek możemy, stworzyć. Ty - człowiek i ja - kot. " - środkowe zdanie niepotrzebne. Przerobiłbym to tak:

Lecz niestety możemy być tylko przyjaciółmi: ty - człowiek i ja - kot.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Świetne, Ero Big Grin Naprawdę, końcówka mnie wmiotła ^^ I w pewien sposób rozśmieszyła. Ciekawe tylko, że ostatnio powstały dwie podobne miniatury, ale to tylko zbieg okoliczności. Chyba ;p
Oprócz tego co wskazał root, innych błędów nie widziałem. Warsztatowo jest bardzo poprawnie, zauważyłem, że w krótkich tekstach popełniasz bardzo mało błędów, a w dłuższych... Jest ich trochę więcej Wink
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#4
Fajna miniaturka, w jej przypadku rozmiar jest zaletą. Lubię takie zaskakujące końcówkiSmile znalazłem dwa wielbłądkiSmile :

"miękkim kokiem" - krokiem.

"tuz obok" - tuż
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#5
Urocze Big Grin Mam nadzieję, że mój kocurek też ma co do mnie takie uczucia - wszak jest jedynym mężczyzną, którego kocham Big Grin

Taki związek możemy, stworzyć. Root ma rację, niepotrzebne. A jeśli się upierasz, to bez przecinka będzie poprawnie Smile
Si je ne pouvais écrire je serais muet,
condamné a la violence dans la dictature du secret.

Po śmierci nie ma przyjemności.

[Obrazek: gildiaBestseller%20proza.jpg]
Odpowiedz
#6
Ja tam wolałabym, żeby moja kotka takim uczuciem mnie nie darzyła Tongue
Aż mi się nasunęła refleksja, co też ona o mnie myśli Big Grin
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#7
Hmm... Lubię czytać takie cosie Big Grin
Fajnie napisane i bez zbędnych ceregieli Smile
podoba mi się ta miniaturka Smile
Odpowiedz
#8
Zawsze myślałem, że koty po podstępne kreatury, niezdolne do jakichkolwiek uczuć a tu proszę... Chyba muszę zacząć lepiej traktować swojego Big Grin
Odpowiedz
#9
I tak się powinno mówić o naszych kochanych pupilach ;p
Odpowiedz
#10
Posiadam dwa psy, i nie lubię kotów Tongue.
Tekst całkiem przyzwoity, acz bez ikry. Puenta mało zaskakująca, od początku było wiadome, że kot.
6/10
Pozdrawiam.
Borek- istota człekopodobna, ze skłonnościami do nałogów. Nie myśląca, nie czująca, konsumująca. Pragmatyk, darwinista społeczny. Politycznie: monarchista. Z zawodu: przynieś, podaj, pozamiataj w odlewni stali, oraz grafoman do wynajęcia, tłumacz mang.
Odpowiedz
#11
Posiadam jedną siostrę,zmarłą papugę i pająki za biurkiem.
Zgadzam się z Borkiem,że puenta była do przewidzenia,mimo to tekst mi się czytało całkiem przyjemnie.

3.5/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#12
Bo nie macie kotów! Dlatego tak nisko oceniacie!

Ale zaraz... ja też takiego futrzaka nie posiadam? Więc powinien być dla mnie (tekst) przeciętniakiem. I jest. Choć napisane stylowo bardzo dobrze, to sama historia przewidywalna i nudna. Jakoś tak nie zaciekawiło. Ale awatar masz świetny Big Grin
Odpowiedz
#13
Przekochana miniatura, zwłaszcza, że sama mam kota. Zrobiło mi się lekko na sercu Smile.
Jedyna rzeczy, czysto techniczna. Pozbądż się przecinka w:
Cytat:Podnoszę się, więc z mojego ulubionego fotela i miękkim kokiem idę do kuchni.

Sprawiłaś mi radochę tym tekstem.
"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę."
Bolesław Prus
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości