Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaklęcie dla tego, kto nie boi się niczego ( Nietzschego)
#1
Zaklęcie dla tego, kto nie boi się niczego ( Nietzschego)

Nie wyśmiewaj zdań w nieznanym języku
które brzmią jak piosenka
Nie patrz w mrok
W którym nic
Tego właśnie się bój
że nic
Twoja pewność tego
że nic
nie zna jeszcze nocy
Odpowiedz
#2
Nie powinno być "tego" zamiast "togo"?

Ogólnie, jak to mówi Root, zabieram dla siebie dwa pierwsze wersy. Reszta mi się bardzo nie podoba, chociaż nie umiem wyjaśnić dlaczego. I nie chodzi o samo zagmatwanie, tylko... Nie wiem, może to przez to, że "bój że nic" jest jakieś takie niedokończone?
Odpowiedz
#3
Jakoś mi się nie podoba. Po pierwsze,nawet za bardzo nie wiem co chciałeś tym wierszem przekazać/opowiedzieć. Jest zbyt przegadany mimo krótkiej formy. Budowa też taka sobie,średnio rytmiczny ten Twój kawałek.

Na plusy hmm oryginalność językowa i pointa. I chyba tyle.

3/5

Pozdrawiam
Xs
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#4
ja po prostu nie mam pojęcia o czym jest ten wiersz
wybacz

pozdrawiam,
Kali
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz
#5
Może rzeczywiście jest niezrozumiały. Wiersz jest skierowany do osoby, którą znałam, a która była wojującym ateistą i nihilistą i zdawała się myśleć, że wszelkie przekonania religijne są największym złem tego świata. Wręcz drwiła sobie z ludzi, którzy myśleli inaczej. Chciałam w tym wierszu powiedzieć, że w tym przypadku jej spojrzenie na świat było niedojrzałe i niezweryfikowane przez rzeczywistość. To dlatego " nie zna jeszcze nocy". "Nic" to nie tylko "nic" ale jakaś metafizyczna pustka, nicość.
Chciałam powiedzieć coś w stylu: " więcej pokory, nie znasz jeszcze życia i tak naprawdę nikt nie zna, więc lepiej nie lekceważ zaklęć"
Odpowiedz
#6
wiersz musi przemawiać, a ten tekst tej roli nie spełnia...
- wrota do innego wymiaru...
[Obrazek: gwidon.jpg]



Odpowiedz
#7
Nietzsche to bardzo fajny filozof. Spodziewałem się po tytule, że wiersz będzie nawiązywał do niego lub jego filozofii, ale jest inaczej. A może jednak w jakimś sensie nawiązuje? Jeśli nie, to pozbyłbym się "(Nietzschego)" w tytule.

Poza tym, jak na debiut, nie jest najgorzej. Zobaczymy jak czytelnicy będą oceniać Twoje następne prace.

Powodzenia!
Odpowiedz
#8
Nigdy bym nie wpadła na to Big Grin
Odpowiedz
#9
A mi się podoba. Po prawdzie nie wiem, po co Nietsche w tytule (chyba, że chodzi o grę słów, bo "Nietschego" wymawia się podobnie jak "niczego", ale i tak chyba nie ma ona jakieś funkcji w tekście), ale sens zrozumiałam. I podoba mi się sposób jego przekazania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości