Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wrzosowisko
#1
a gdyby tak kogoś pozbawić
zaszczytów i godności
zostawić mały szkielecik
ukryty gdzieś na dnie wrzosowiska
przed wzrokiem ciekawskich wędrowców


nikt nie wie czy ten człowiek miał duszę
Odpowiedz
#2
Zapisek do rozważenia podparty drażliwym brakiem konsekwencji interpunkcyjnej.
Odpowiedz
#3
(11-06-2018, 10:55)anna musiał napisał(a): Zapisek do rozważenia podparty drażliwym brakiem konsekwencji interpunkcyjnej.


Konsekwentnie i od samego początku publikowania w Internecie moich zapisków, świadomie zrezygnowałem ze stosowania interpunkcji i muszę się pochwalić, że do tej pory nikomu to nie przeszkadzało Smile
Odpowiedz
#4
Ale mnie nie przeszkadza ów brak, a stosowanie wielkiej litery na początku wiersza, kompletnie bez odniesienia do braku interpunkcji później. Wyobraź sobie, że wielkie litery wymawiasz głośniej, jak w przypadku sytuacji, gdzie Caps Lock to krzyk. Czytając w ten sposób robi się ciekawie.

A gdyby tak kogoś pozbawić
zaszczytów i godności



Prawie jak na ambonie! Smile 


A czepiam się, bo mnie też się czepiają za stosowanie małych liter po kropce - bo jak to tak. 
To teraz ja chcę wiedzieć, dlaczego tak? Big Grin
Oczywiście z przymrużeniem oka, 

pozdrawiam Wink
Odpowiedz
#5
(11-06-2018, 11:45)anna musiał napisał(a): Ale mnie nie przeszkadza ów brak, a stosowanie wielkiej litery na początku wiersza, kompletnie bez odniesienia do braku interpunkcji później. Wyobraź sobie, że wielkie litery wymawiasz głośniej, jak w przypadku sytuacji, gdzie Caps Lock to krzyk. Czytając w ten sposób robi się ciekawie.

A gdyby tak kogoś pozbawić
zaszczytów i godności



Prawie jak na ambonie! Smile 


A czepiam się, bo mnie też się czepiają za stosowanie małych liter po kropce - bo jak to tak. 
To teraz ja chcę wiedzieć, dlaczego tak? Big Grin
Oczywiście z przymrużeniem oka, 

pozdrawiam Wink

Ups, z tym 'A' to przypadek. Dzięki, już poprawiam. Moje zapiski robię najpierw w Notepadzie i ten hultaj każdy wers tak zaczyna. Jak potem to wszystko dopieszczam, to zwykle poprawiam (poprawiałem) Smile
Odpowiedz
#6
Wynurzenia z podczewieni avatara.

Prawie Luis Aragon.
Odpowiedz
#7
(11-06-2018, 11:55)ZiKo napisał(a):
(11-06-2018, 11:45)anna musiał napisał(a): Ale mnie nie przeszkadza ów brak, a stosowanie wielkiej litery na początku wiersza, kompletnie bez odniesienia do braku interpunkcji później. Wyobraź sobie, że wielkie litery wymawiasz głośniej, jak w przypadku sytuacji, gdzie Caps Lock to krzyk. Czytając w ten sposób robi się ciekawie.

A gdyby tak kogoś pozbawić
zaszczytów i godności



Prawie jak na ambonie! Smile 


A czepiam się, bo mnie też się czepiają za stosowanie małych liter po kropce - bo jak to tak. 
To teraz ja chcę wiedzieć, dlaczego tak? Big Grin
Oczywiście z przymrużeniem oka, 

pozdrawiam Wink

Ups, z tym 'A' to przypadek. Dzięki, już poprawiam. Moje zapiski robię najpierw w Notepadzie i ten hultaj każdy wers tak zaczyna. Jak potem to wszystko dopieszczam, to zwykle poprawiam (poprawiałem) Smile

A jednak słusznie mnie gryzło. 
Wszystkie programy do pisania, które posiadają włączoną autokorektę, są niebezpieczne. Jednak nic nie przebije autokorekty w telefonie, kiedy w korku, w autobusie, stojąc stłoczony jak sardynka w puszce, próbujesz pisać wiersz... Big Grin
Odpowiedz
#8
(11-06-2018, 12:41)anna musiał napisał(a): A jednak słusznie mnie gryzło. 
Wszystkie programy do pisania, które posiadają włączoną autokorektę, są niebezpieczne. Jednak nic nie przebije autokorekty w telefonie, kiedy w korku, w autobusie, stojąc stłoczony jak sardynka w puszce, próbujesz pisać wiersz... Big Grin

Notepad nie ma autokorekty... chyba, żeby uznać te wielkie literki na początku każdego wersu za autokorektę. Dobrze mi się na nim pisze

(11-06-2018, 12:37)Grain napisał(a): Wynurzenia z podczewieni avatara.

Prawie Luis Aragon.

Dzięki Smile
Odpowiedz
#9
Wszystko dobrze tylko dla mnie to troch za mało na wiersz, choćby przez brak dobrej puenty, bo obecna z duszą jak dla mnie trywialna i wysilona.
Odpowiedz
#10
Raczej aforyzm niż wiersz. Jest w tym prawda i świeże spojrzenie, ale za dużo słów.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#11
A się mnię podoba ... może dopisałbym z dwa trzy wersy do całości żeby to tak jakoś wygładzic Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości