Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiem że tego chcesz, suczko!
#16
Dzięki za pomoc Pasiasty Big Grin

Akurat z tym "przysłowiem" to zwykłem tak nazywać coś typowego. Nie wiem jakoś mi się tak utarło.

Cytat:Napisałem, że 93 (dziewięćdziesiąt trzy DZIEWIĘĆDZIESIĄT TRZY) bardziej chamskie. Wybrałem dwa z Polski, bo mówiłem wcześniej o disco-polo. takie przejście.

Co, siedziałeś pół dnia i liczyłeś? Nie rozumiesz o co mi chodzi. Nie chodzi o sam seks, chodzi o stosunek tego wykonawcy do kobiety! W tych utworach, czy w "Blurredlines" czy utworach N A S czy Karramby czy jeszcze kogokolwiek innego. Kobieta jest, mniej czy więcej subtelnie określana jako wspomniana k***a. To tak jakbyś słuchał piosenki o tym że ktoś nazywa cię pedałem (z całym szacunkiem do gejów).
Odpowiedz
#17
Cytat:Nie chodzi o sam seks, chodzi o stosunek tego wykonawcy do kobiety!

No właśnie chodzi o sam seks. Z tego co napisałeś i cały czas piszesz w tym temacie:

Cytat:Pojawiały się inne utwory o bzykaniu i rwaniu, lecz były wypowiedziane delikatniej. Tutaj mamy doczynienia z bezpardonowym wciskaniu dziewczynie że jest po prostu ku*wą.

jedynym zarzutem jest, że o "bzykaniu" (mam nieustanną bekę z tego słowa), mówiono wcześniej delikatniej, oraz, że teraz mężczyzna mówiący w tekście piosenki robi to bardziej bezpardonowo, "wciskając jej, że jest po prostu kurwą". Jeśli mówimy o stosunku mężczyzny mówiącego w piosence, biorąc tekst dosłownie, to prawda, cały czas antycypuje to co ona myśli oraz jaka jest jej natura, to prawda, że mówi o rozrywaniu jej tyłka czymś wielkim, i powatarza cały czas refren o zamazanych graniach, których "nie znosi".


I teraz przygotuj się na trochę szybszą jazdę, bo wchodzimy na poziom odczytywania tego co tekst mówi przez sam sposób wypowiedzenia słów i ich wzajemnych stosunków, a nie samej treści.

Po pierwsze: to, że tekst jest bardziej subtelny NIE ZMIENIA przedmiotowego traktowania kobiet, to nie ma nic do rzeczy.
Po drugie: słowa są mocno przerysowane wypowiedziane "wprost", jest to złamanie konwencji w której mówi się o pewnych rzeczach w cudzysłowie, albo używając delikatnych sugestii. Jeśli więc jesteśmy w rzeczywistości piosenek w których śpiewa się coś o gorących dziewczynach, mokrych podkoszulkach, gdy w popowym utworze wokalista śpiewa "zejdź niżej" albo gdy The Who mają refren "in and out", i pojawia się nagle utwór w którym słowa są bardzo ostre, to następuje zerwanie tej niepisanej umowy między słuchaczem i piosenką, że niby nie wiemy, ale wiemy o co chodzi. Tekst wręcz mówi "jesteś przedmiotem", uprzedmiotowienie zawsze polega nie na nazywaniu rzeczy po imieniu, ale na nazywaniu rzeczy inaczej niż się mają w rzeczywistości. Propaganda działa subtelnie, reklama działa subtelnie (nie zawsze), to chyba oczywiste. Dlatego, jeśli słowa są bardziej dosadne, to znaczy, że uprzedmiatawiają bardziej? LOL po tysiąckroć.


Cytat:Kobieta jest, mniej czy więcej subtelnie określana jako wspomniana k***a.

No, właśnie nie jest. Od razu wyjaśnijmy, że kurwa = puszczalska?

Kobieta jest w tym utowrze określana jako zwierze, którym kierują instynkty, a mężczyzna może ją ujarzmić. Już prędzej jest to bardzo wyraźne podkreślenie patriarchalnego stosunku, władzy i poddaństwa, które to stosunki wprowadzają też pojęcie kobiety lekkich obyczajów, czy puszczalskiej. Przecież w mówiąc skrótem świecie po rewolucji seksualnej, liberalnym i genderowym, takie pojęcie jak puszczalska w ogóle nie występuje. Używasz więc języka tych którzy uprzedmiatawiają walcząc o nie uprzedmiatawianie. Lol po 93 kroć.

A co do przysłów o kurwach, wow, nie znałem, żadnego z powyższych, wyglądają na dosyć świeże.
Odpowiedz
#18
Cytat:Po pierwsze: to, że tekst jest bardziej subtelny NIE ZMIENIA przedmiotowego traktowania kobiet, to nie ma nic do rzeczy.
Po drugie: słowa są mocno przerysowane wypowiedziane "wprost", jest to złamanie konwencji w której mówi się o pewnych rzeczach w cudzysłowie, albo używając delikatnych sugestii. Jeśli więc jesteśmy w rzeczywistości piosenek w których śpiewa się coś o gorących dziewczynach, mokrych podkoszulkach, gdy w popowym utworze wokalista śpiewa "zejdź niżej" albo gdy The Who mają refren "in and out", i pojawia się nagle utwór w którym słowa są bardzo ostre, to następuje zerwanie tej niepisanej umowy między słuchaczem i piosenką, że niby nie wiemy, ale wiemy o co chodzi. Tekst wręcz mówi "jesteś przedmiotem", uprzedmiotowienie zawsze polega nie na nazywaniu rzeczy po imieniu, ale na nazywaniu rzeczy inaczej niż się mają w rzeczywistości. Propaganda działa subtelnie, reklama działa subtelnie (nie zawsze), to chyba oczywiste. Dlatego, jeśli słowa są bardziej dosadne, to znaczy, że uprzedmiatawiają bardziej? LOL po tysiąckroć.

gdyby to był fejsbuk wcisnąłbym lajka. Zgadzam się bardzo i popieram :-)
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#19
temat poruszony szczątkowo i pobieżnie. Bardzo jednostronnie i niestety bez omijania banałów i oczywistości. Dlatego trudno to nazwać publicystyką. Brakuje też błyskotliwości i trochę szerszego zajęcia się problemem. Widać, że wszystko kręci się wokół jednej piosenki (teledysku), którą autor obwołał najbardziej seksistowskim utworem popkultury.
Tak może powiedzieć tylko ktoś, kto przez 15 lat nie miał dostępu do telewizji i nagle wyszedł z buszu, zobaczył "Blurredlines" i zawył z oburzenia.
Wystarczy włączyć byle jaki kanał muzyczny, gdzie puszczają teledyski i przekonać się, że prawie wszystkie przedstawiają mężczyznę jako macho i dominatora, a kobietę jako przedmiot. Ponadto tekst piosenki to jedno, a teledysk drugie. Czasami jedno odstaje przekazem od drugiego.
Twój ton wypowiedzi jest trochę kaznodziejski, przez co też traci w mych oczach.
Jeśli chciałeś pokazać, że jesteś wrażliwym facetem, inni niż wszyscy i że rozumiesz kobiety, to Ci się udało.
Jeśli chciałeś przyciągnąć mnóstwo ludzi do przeczytania tekstu kontrowersyjnym tematem, to znów Ci się udało.
Jeśli chciałeś pokazać, że piszesz udane teksty publicystyczne, to Ci się nie udało.

2/5
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości