Wielka prośba do forumowiczów
#1
Witam serdecznie,
Przeszukiwalem internet w poszukiwaniu mądrej sentencji na tatuaż. Jest ich wiele ale nie do konca przekazują to o co mi chodzi, a przede wszystkim ma to byc dla mnie i motywować mnie.
Pomyślałem że być może na forum literackim, na którym ludzie sa oczytani i maja glowe pelna literackich zwrotów ktoś pomoże mi ułożyć właśnie taki teskt.

Myślę o 2-3 zdaniach które przekazały by aby sie nie poddawać, dążyć do celu, iść swoją drogą, bo życie jest jedno i to ze chce w nim cośosiągnąć


Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi, pomoże ktoś? bardzo był bym wdzięczny za ułożenie czegoś prostego,mądrego ale właśnie z takim przekazem

PS. Znalazlem takie trzy ciekawe cytaty tlyko wlasnie kazdy mowi o czym innym a chcialbym to polaczyc:

Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia.

Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą.

VINCIT QUI SE VINCIT- Ten zwycieza (zbobywa-doslowne tlumaczenie), kto zwycieza siebie (zdobywa)



BARDZO PROSZE O POMOC, Jeśli nie tutaj to poradźcie gdzie,kto mógłby mi coś takiego ułożyć.

POZDRAWIAM
Odpowiedz
#2
Ja bym proponował zdanie, które zawsze powtarzał mi mój Ojciec:

"Kiedy upadasz, nie podnoś się z pustymi rękami"

Nie wiem, czy oddaje Twoją ideę, ale jest dobre Big Grin
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
http://www.rw2010.pl
Rewolucja wydawnicza nadeszła!
Odpowiedz
#3
Mój kolega też chce mieć tatuaż z jakimś podobnym napisem (z tym że po angielsku). U niego to wygląda tak:

Born to lose, live to win.

Ja osobiście na tatuaż nie dawałbym więcej jak kilka wyrazów. Lepiej jakiś symbol dać, który dobrze oddaje sens tego co chcesz powiedzieć.
Odpowiedz
#4
"Kto nigdy nie przegrał ten tak naprawdę nigdy nie walczył" Jigoro Kano
Odpowiedz
#5
Podrzucę coś swojego, w natchnieniu narcyzmu, może się spodoba:

Jedna rada:

Nie spieprz dziś
Przez strach o jutro

Człowieku



Opcjonalnie, ale to zbyt długie:

Bierz przykład z czasu.

Choć wszyscy go określają i starają się ograniczyć, choć jego bieg wyznaczają zegary, niczym narzędzia niewoli i choć tylu na niego klnie, darząc szczerą nienawiścią.

On dalej robi swoje.
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości