Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wielka prośba do forumowiczów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie,
Przeszukiwalem internet w poszukiwaniu mądrej sentencji na tatuaż. Jest ich wiele ale nie do konca przekazują to o co mi chodzi, a przede wszystkim ma to byc dla mnie i motywować mnie.
Pomyślałem że być może na forum literackim, na którym ludzie sa oczytani i maja glowe pelna literackich zwrotów ktoś pomoże mi ułożyć właśnie taki teskt.

Myślę o 2-3 zdaniach które przekazały by aby sie nie poddawać, dążyć do celu, iść swoją drogą, bo życie jest jedno i to ze chce w nim cośosiągnąć


Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi, pomoże ktoś? bardzo był bym wdzięczny za ułożenie czegoś prostego,mądrego ale właśnie z takim przekazem

PS. Znalazlem takie trzy ciekawe cytaty tlyko wlasnie kazdy mowi o czym innym a chcialbym to polaczyc:

Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia.

Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą.

VINCIT QUI SE VINCIT- Ten zwycieza (zbobywa-doslowne tlumaczenie), kto zwycieza siebie (zdobywa)



BARDZO PROSZE O POMOC, Jeśli nie tutaj to poradźcie gdzie,kto mógłby mi coś takiego ułożyć.

POZDRAWIAM
Ja bym proponował zdanie, które zawsze powtarzał mi mój Ojciec:

"Kiedy upadasz, nie podnoś się z pustymi rękami"

Nie wiem, czy oddaje Twoją ideę, ale jest dobre Big Grin
Mój kolega też chce mieć tatuaż z jakimś podobnym napisem (z tym że po angielsku). U niego to wygląda tak:

Born to lose, live to win.

Ja osobiście na tatuaż nie dawałbym więcej jak kilka wyrazów. Lepiej jakiś symbol dać, który dobrze oddaje sens tego co chcesz powiedzieć.
"Kto nigdy nie przegrał ten tak naprawdę nigdy nie walczył" Jigoro Kano
Podrzucę coś swojego, w natchnieniu narcyzmu, może się spodoba:

Jedna rada:

Nie spieprz dziś
Przez strach o jutro

Człowieku



Opcjonalnie, ale to zbyt długie:

Bierz przykład z czasu.

Choć wszyscy go określają i starają się ograniczyć, choć jego bieg wyznaczają zegary, niczym narzędzia niewoli i choć tylu na niego klnie, darząc szczerą nienawiścią.

On dalej robi swoje.