Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpad
#1

ona ma to dziecko
3-letnie , pomaturalne studium
niskobudżetowego życia
płacze co jakiś czas
ale kto nie płacze dziś
w czasach wiatru słonecznego
na ziemi
bez gogli opala łzy
to serce
ma okres połowicznego rozpadu

Odpowiedz
#2
Pozbyłbym się "ona" się w drugiej linijce. Ogólnie powtórzenie tego "ona ma to" jak dla mnie trochę dziwnie brzmi.
Zmieniłbym też szyk w linijce 6 "ale kto dziś nie płacze"
Jak dla mnie możesz też spokojnie pozbyć się tych wielokropków.
Nie wiem jak innym ale mnie ciężko się go czytało.
Też cię kocham.
Odpowiedz
#3
Faktycznie, ciężko się czyta. Pierwsze 6 wersów przypominaja mi przemówienia Janusza Korwina-Mikke. Totalnie do przebudowy - powtórzenia w dwóch pierwszych wersach są fatalne, lepiej brzmiałoby też "ale kto dziś nie płacze". No i interpunkcja jest niestety kaszaniasta... Wywal wielokropki, a spację daje się tylko po przecinku, nie przed.

Teraz dla odmiany pochwalę, bo druga połowa wiersza jest naprawdę dobra. Bardzo mi się podoba i wiatr słoneczny i pointa - zakończenie niezwykle udane. Tylko zapis musiałbyś nieco zmienić - interpunkcja przede wszystkim, poza tym pomyśl, czy pointa lepiej by nie wyglądała, gdyby ją oddzielić od reszty? To już Twoja decyzja.

Przebuduj gruntownie pierwszą połowę i popraw zapis, bo może być naprawdę super. Na razie minusy trochę przyćmiewają świetne zakończenie.
Odpowiedz
#4
Wersja reżyserska już jest!
Odpowiedz
#5
Wyrzuć tą namiastkę interpunkcji. Naprawdę przeszkadza. Sugestia Nebraski odnośnie piątego wersu była dobra, moim zdaniem.
Sformułowanie "ma okres połowicznego rozpadu" troszeczkę mi nie gra, ale powinno być ok.
Odpowiedz
#6
A kropencje wyleciały w eter! Teraz już zero zmian.
Odpowiedz
#7
Całkiem zgrabnie to napisałeś, Jeff.
Wersja poprawiona lepsza od tej z wczoraj, stąd moja wizyta.
Końcówka nie od parady.
Jest ok.
Idź za ciosemSmile
Odpowiedz
#8
Każdy jest w stanie napisać coś takiego.

Banalizm.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
Więc pisz i publikuj. Pzdr.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości