Trochę mojego amatorstwa.
#31
Cytat:Chciałbym to słyszeć, jak śpiewa oktawę wyżej

Jak by zaśpiewał głośniej, z mocą to mogłoby coś z tego być - zależy już od umiejętności. Śpiewanie głośne jest dużo łatwiejsze od cichego.
Odpowiedz
#32
- Poproszę troszkę spontaniczności.
- Ależ proszę bardzo.

http://www.youtube.com/watch?v=VLHbLdoh97k

Nie będę się rozpisywał tutaj. W opisie filmu na YT jest wszystko myślę.
Proszono mnie by to nagrać...
„Wydaję mi się, że większość z was widzę po raz pierwszy. Ale nie ma znaczenia, czy spotykam się ze starym czy nowym przyjacielem, ponieważ wierzę, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy jesteśmy ludźmi.”

Dalajlama XIV
Odpowiedz
#33
Fałszujesz Sad
Odpowiedz
#34
Trącać to Etnieso, jak Ci to sprawia przyjemność to graj i śpiewaj! Nie wszyscy muszą być Philipem Anselmo czy Czesiem Niemenem! A poziom i tak prezentujesz lepszy niż taka Mandaryna, która płyty wydaje i kasę trzepie.
Nie radzę śpiewać oktawę wyżej, bo bez amputacji cohones mogło by się nie obejść Big Grin ale spróbuj zagrać wyżej o pięć półtonów (czyli np jak zaczynałeś od E, to teraz od A), mówiąc profesjonalnie przetransponuj o kwartę czystą Big Grin to może Ci pomóc, nie będziesz się tak przyduszał Big Grin bo tak to brzmi jakby.
Odpowiedz
#35
Dobrze marcinos, teraz przedłuż mi to na czysty polski. Big Grin nie chodziłem nigdy do szkoły muzycznej i moja teoria równa się 0. Jak mam być szczery to nawet nie znam strun jakie są po kolei. Big Grin kwarta, półtony...nie załamuj się. jestem amatorem Big Grin
„Wydaję mi się, że większość z was widzę po raz pierwszy. Ale nie ma znaczenia, czy spotykam się ze starym czy nowym przyjacielem, ponieważ wierzę, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy jesteśmy ludźmi.”

Dalajlama XIV
Odpowiedz
#36
Półton to różnica dźwięku między jednym a drugim progiem. Dwa progi to ton. Chwyty E i A to chyba znasz, skoro coś tam grasz Big Grin różnica między nimi to właśnie 5 półtonów.
Odpowiedz
#37
A ja się nie zgodzę i polecam spróbować oktawę wyżej. Śpiewasz dźwięki, które ledwo wyciągasz na dole, więc spokojnie powinieneś dać radę o oktawę wyżej.
Odpowiedz
#38
Czyli mam grać z capo w takim razie? nie podoba mi sie wtedy dźwiek. Big Grin
Co to jest oktawa? Big Grin
„Wydaję mi się, że większość z was widzę po raz pierwszy. Ale nie ma znaczenia, czy spotykam się ze starym czy nowym przyjacielem, ponieważ wierzę, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy jesteśmy ludźmi.”

Dalajlama XIV
Odpowiedz
#39
Nie musisz grać z capo, możesz przecież łapać wszystkie akordy normalnie. Capo zakładasz jak grasz coś z użyciem pustych strun i chcesz zmienić tonację, albo właśnie dla brzmienia - niektóre kawałki o niebo lepiej brzmią w Fis np. niż w E Wink

Oktawa to również interwał, czyli odległość między dźwiękami. Akurat łatwo zapamiętać, bo to jest ten sam dźwięk, tylko wyżej Wink Czyli np. E na pustej strunie E6 i o oktawe wyżej - na 7 progu a5.
Odpowiedz
#40
W sumie możesz spróbować z oktawą, a nuż gardziołko da radę. Trzeba poszukiwać Big Grin

czemu nie podoba Ci się dźwięk z kapo? Nie bardzo rozumiem co masz na myśli? Zakładasz kapo na np V progu i jedziesz normalne chwyty, i tyle Wink brzmi trochę wyżej, ale do Iron Maiden daleka stąd droga Wink
Odpowiedz
#41
Marcinos, przecież z capo zupełnie inaczej brzmi to co grasz Wink Ja sam capo na ogół używam dla brzmienia, a nie dla podwyższenia tonacji.
Odpowiedz
#42
Podejrzewam, że i tak mówimy o tym samym Big Grin
Odpowiedz
#43
Po długiej przerwie kolejny cover, ubogi taki:

http://www.youtube.com/watch?v=8dLN2ue0t...ideo_title
„Wydaję mi się, że większość z was widzę po raz pierwszy. Ale nie ma znaczenia, czy spotykam się ze starym czy nowym przyjacielem, ponieważ wierzę, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy jesteśmy ludźmi.”

Dalajlama XIV
Odpowiedz
#44
Jak się pisze "marihuana"? ;P

Wiesz co, fałszujesz...
Odpowiedz
#45
w tytule Happysadu jest "Marichuana" tez sie nad tym zastanawiałem.
„Wydaję mi się, że większość z was widzę po raz pierwszy. Ale nie ma znaczenia, czy spotykam się ze starym czy nowym przyjacielem, ponieważ wierzę, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy jesteśmy ludźmi.”

Dalajlama XIV
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości