Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szara myszka
#1
znów
kłaniasz się za nisko
płaczesz zbyt cicho
wzrok
odważnie wbijasz w bruk

byle się zlać
z szarością dnia
ukryć twarz

a czas
chwila
twój wróg
niech mija

jakoś przetrwasz
znów


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#2
Dobre. W sposób doskonały przekazuje zawartą w nim myśl. Tylko jedna uwaga:
Cytat:wzrok
odważnie wbijasz w bruk
Odważnie nie pasuje do słabości szarej myszy. Dla mnie poddańczo czy coś takiego dopełniłoby reszty.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#3
Dzięki.

Odważnie czytać w cudzysłowie Smile

Pozdrawiam.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#4
Więc cudzysłów byłby całkiem pomocny.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#5
Długo się wzbraniałem przed działem Poezja, ale, jako że nudzę się okrutnie zajrzałem i cieszę się, że akurat trafiam na ten wiersz. Lubię jasność w poezji. Nie muszę siedzieć i rozgryzać, co też w bezsensownej zbitce słów autor chciał przekazać. U Ciebie jest konkret. Podoba mi się. Tylko tytuł zalatuje infantylizmem, ale to takie moje bardzo subiektywne odczucie, a że żaden ze mnie krytyk masz pełne prawo, by to zignorować Smile
Odpowiedz
#6
Całkiem niezły wiersz. Przemawia do wyobraźni w klarowny sposób, przy czym forma pozostaje płynna i lekka. Dobrze się czyta i nie widzę żadnych zgrzytów. Jest ok.

Cytat:kłaniasz się za nisko
płaczesz zbyt cicho

dobry fragment
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#7
Bardzo dobry minimalistyczny, jak to mówiła (pisała?) pewna zacna Pani na tym forum, klatkowy wiersz.
Bez zbędnych słów, wzniosłości, przesadnych zabiegów literackich. Czyta się szybko i równie szybko zapamiętuje, jako "jeden z tych wierszy..."

Pozdrawiam, Zuzanna.
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#8
Dziękuję wszystkim za komentarze. Doceniam i liczę się z każdym, bez wyjątku, drogi O Wink

Pozdrawiam.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#9
Szalu nie ma, ale i nie potrzeba. Jest ok. W odpowiednich proporcjach, tak mi sie wydaje. Prosto, ale nie tak znowu banalnie. A tresc jest ok.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości