Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Science fiction po polsku 2
#16
Hmm. Może by faktycznie co naskrobał? Pewnie za dużych szans nie ma, ale co tam, raz się żyje.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#17
Wszystkie orki przyszły Big Grin
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#18
Hy hy hy Smile
Odpowiedz
#19
Toć i ja gorszy nie będę Wink Pół roku chyba nawet mi wystarczy Smile
There is no sacred place,
No perfect world,
Your head is home,
Freedom in your heart,
Be strong; take this chance,
Make your way; a better future comes.
Odpowiedz
#20
No i to mi się podoba. Jest konkurs, jest ulubiona tematyka. Jeśli lenistwo nie zdoła mnie dopaść, to z chęcią zorganizuję jakąś pracę.
Odpowiedz
#21
No to i ja spróbuje sił, postaram się przyłożyć i napisać coś dobrego.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#22
Ło w mordę, no to jak mnie coś tylko przyjdzie do głowy, to i ja wystartuję! To nic, że mało się orientuję w tym gatunku Wink ale jak widzę to poruszenie, to serce rośnie Big Grin
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#23
(30-01-2013, 12:40)Kruk napisał(a): Ło w mordę, no to jak mnie coś tylko przyjdzie do głowy, to i ja wystartuję! To nic, że mało się orientuję w tym gatunku Wink ale jak widzę to poruszenie, to serce rośnie Big Grin

Ja też się dość mało orientuję i uważam to za plus - można napisać coś "innego", ze świeżym spojrzeniem (o ile się nie wpadnie w sztampę gatunku). Big Grin
Odpowiedz
#24
SF? hmhm

co to jest SF? statki kosmiczne, kosmos, kolonizacja?
natural born killer
Odpowiedz
#25
to głównie.

za wiki:

Fantastyka naukowa (science fiction, SF) – gatunek literacki lub filmowy, a także gry komputerowe o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki.

Fantastyka naukowa najczęściej opisuje wydarzenia umiejscowione w przyszłości wobec czasów autora (lecz niekoniecznie) i opiera się na hipotetycznym rozwoju nauki i techniki. Utwór fantastycznonaukowy zawiera zwykle takie cechy jak: specyficzny typ czasoprzestrzeni, neologizmy związane z rozwojem techniki, kontakt z obcą cywilizacją, podróż w czasie, cudowne lub tragiczne skutki wynalazków technicznych i odkryć naukowych. Najważniejsza jest hipotetyczna zgodność wydarzeń ze współczesnym stanem wiedzy o nauce i technice.

Najbardziej charakterystyczne motywy utworów fikcji naukowej to umiejscowienie akcji na innych planetach, zamknięcie jej na pokładzie statku kosmicznego, wędrówka w czasie, kontakt z obcą cywilizacją. Akcja utworów fikcji naukowej może się jednak również odbywać w całości na Ziemi w nieznacznie tylko zmodyfikowanych przewidywaniach realiów bliskiej nam przyszłości, czy też w czasie równoległym do naszej rzeczywistości. Bywa także, że spora część akcji toczy się w przeszłości (jak w Linii czasu Michaela Crichtona).

Fantastyką naukową zajmuje się nie tylko historia literatury i krytyka literacka, ale także socjologia, psychologia i futurologia[1]. Wizje przyszłych światów są też interesujące z punktu widzenia politologii.

Arthur C. Clarke we wstępie do swoich dzieł zebranych, napisanym w czerwcu 2000 roku, zadając pytanie Czym właściwie jest fantastyka naukowa? odpowiada: próby zdefiniowania fikcji naukowej będą kontynuowane tak długo, jak długo ludzie będą pisać prace doktorskie. Zgadza się jednak z definicją jednego z doktorantów, Damona Knighta – fantastyka naukowa to to, na co wskazując mówię: "To jest fantastyka naukowa"[2].

Dodatkowo, rozróżniając fantastykę naukową od fantasy, Clarke sugeruje następującą definicję operacyjną:

fantastyka naukowa jest tym, co nie może się wydarzyć – na szczęście;
fantasy jest tym, co nie może się realnie wydarzyć – niestety[2].

Według definicji zaproponowanej przez Andrzeja Zgorzelskiego, fantastyka naukowa to zbiór utworów, w których opisane są zdarzenia, postaci, sytuacje lub przedmioty niemożliwe, niespotykane[3]
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#26
Ja startuję w tym konkursie. Miałem zgłaszać oddzielnie, ale skoro forum atakuje... Smile
Niebo dla tego, kto rozpęta piekło!

Piekło dla tego, kto nie wierzy w niebo!
Odpowiedz
#27
Kelin, każdy zgłasza oddzielnie, tylko taką akcję robimy, że dużo ludzi z forum pisze Big Grin
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#28
Do czerwca? Może do tego czasu nauczę się pisać i coś skrobnę Tongue
"By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem"
Odpowiedz
#29
Też się piszę! Heja, ho!
Leci statek, świst i wio!
Na spotkanie tego morza,
Tam, gdzie gwiazdy są,
w przestworzach! Big Grin
Odpowiedz
#30
Po ciężkim okresie wracam na forum, więc trzeba się jakoś zrehabilitować Wink.

Dopiszę coś i ja! Smile
Bujaj w obłokach, bo tylko w ten sposób możesz wznieść się na wyżyny swoich możliwości.
...warto pamiętać.



Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości