Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samotność
#1
być samotnym
wśród tłumu ludzi

jak umierający kwiat
któremu nie dano wody

jak ptak wolny
w klatce za kratami

później
odradzać się znowu
z własnych popiołów

pragnąc dostać się na szczyt
którego nie ma

znowu upadamy
by powstać

tak samotni
wśród tłumu ludzi
Odpowiedz
#2
Ciekawe podejście do tematu alienacji Smile

W trzeciej strofie coś moim zdaniem jest nie tak. Ptak, który jest w klatce siłą rzeczy nie może być wolny. To tylko mi tutaj nie gra.
Podsumowując jest dobrze, ale nie poruszył mnie Twój utwór. Oczekiwałem na jakieś zaskoczenie, a tu nic.

Pozdrawiam, InFlames
Odpowiedz
#3
"Samotność wśród tłumu ludzi" - to jest schemat, można to spokojnie wyrzucić, pierwszą i ostatnią strofę. "W klatce" i "za kratami" to to samo w tym przypadku, jednego z tych trzeba się pozbyć. W czwartej strofie pozbyłabym się "znowu". Odnośnie wolnego ptaka w klatce InF, masz rację, ale nie w tym przypadku.
Moim zdaniem początek powinien wyglądać tak:

"jak umierający kwiat
któremu nie dano wody

wolny ptak
w klatce"

Zastanawiam się, czy nie pokombinować czegoś z kolejnością strof, żeby było czytelniej, ale na razie poprzestańmy na tych poprawkach. Niezły tekścik.
Odpowiedz
#4
Równiez zmieniłabym trzecią zwrotkę. Reszta bardzo mi się podobaSmile
I jutro stwierdzę, że wczoraj byłam dzieckiem. A dziś staram się być kimś innym.
Odpowiedz
#5
Bez rewelacji. Primo,że trzecia strofa do wyrzucenia. Secundo,że oklepana dosyć tematyka Tongue Terzio,że oczywiście interpunkcja się zgubiła.

Plusy za przemyślaną budowę,i kilka oryginalnych odniesień.

2,5/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#6
wiem, że myśli i uczucia są twoje (i tym samym są niepowtarzalne), ale środki, które dobierasz jak i tematyka wiersza, to już dzisiaj bardzo zgrana karta. Samotny i tłum, umierający kwiat, ptak i kraty itp itd, to już było i to w nadmiarze. Szukaj dalej, sięgnij po coś własnego.



Pisz i komentuj.



Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Właściwie ładnie, ale czegoś mi brak.
I zgadzam się z Szachem xD

pozdrawiam,
Kali
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości