Via Appia - Forum

Pełna wersja: Samotność
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
być samotnym
wśród tłumu ludzi

jak umierający kwiat
któremu nie dano wody

jak ptak wolny
w klatce za kratami

później
odradzać się znowu
z własnych popiołów

pragnąc dostać się na szczyt
którego nie ma

znowu upadamy
by powstać

tak samotni
wśród tłumu ludzi
Ciekawe podejście do tematu alienacji Smile

W trzeciej strofie coś moim zdaniem jest nie tak. Ptak, który jest w klatce siłą rzeczy nie może być wolny. To tylko mi tutaj nie gra.
Podsumowując jest dobrze, ale nie poruszył mnie Twój utwór. Oczekiwałem na jakieś zaskoczenie, a tu nic.

Pozdrawiam, InFlames
"Samotność wśród tłumu ludzi" - to jest schemat, można to spokojnie wyrzucić, pierwszą i ostatnią strofę. "W klatce" i "za kratami" to to samo w tym przypadku, jednego z tych trzeba się pozbyć. W czwartej strofie pozbyłabym się "znowu". Odnośnie wolnego ptaka w klatce InF, masz rację, ale nie w tym przypadku.
Moim zdaniem początek powinien wyglądać tak:

"jak umierający kwiat
któremu nie dano wody

wolny ptak
w klatce"

Zastanawiam się, czy nie pokombinować czegoś z kolejnością strof, żeby było czytelniej, ale na razie poprzestańmy na tych poprawkach. Niezły tekścik.
Równiez zmieniłabym trzecią zwrotkę. Reszta bardzo mi się podobaSmile
Bez rewelacji. Primo,że trzecia strofa do wyrzucenia. Secundo,że oklepana dosyć tematyka Tongue Terzio,że oczywiście interpunkcja się zgubiła.

Plusy za przemyślaną budowę,i kilka oryginalnych odniesień.

2,5/5

Pozdrawiam
X
wiem, że myśli i uczucia są twoje (i tym samym są niepowtarzalne), ale środki, które dobierasz jak i tematyka wiersza, to już dzisiaj bardzo zgrana karta. Samotny i tłum, umierający kwiat, ptak i kraty itp itd, to już było i to w nadmiarze. Szukaj dalej, sięgnij po coś własnego.



Pisz i komentuj.



Pozdrawiam.
Właściwie ładnie, ale czegoś mi brak.
I zgadzam się z Szachem xD

pozdrawiam,
Kali