Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Racjonalizm
#1
człowiek...
zbiór komórek
z podwyższoną inteligencję
żaden cud
żaden twór Boga
jak w zakłamanej księdze
i mitologii

uczucia...
procesy zachodzące w układzie nerwowym
najzwyczajniejsze reakcje chemiczne

nie jestem niewrażliwy
ja po prostu
nienawidzę sentymentalizmu!
nienawidzę sentymentalizmu!!
nienawidzę sentymentalizmu!!!
"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#2
Apo bardzo ładny wiersz, gdyby nie końcówka, której formę już GDZIEŚ widziałam, jak myślisz gdzie?
Bo nie mogę sobie przypomnieć...
poza tym byłoby ok.
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz
#3
Dzięki za komentarz, Kali. Zastanowię się jeszcze nad zmianą końcówki.
"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#4
Mnie się już gdzieś widział człowiek jako komórki. Gdzieś na Inku, co też mi nie bardzo leży.

A tak, nieźle. Popieram. W sumie jak patrzę na ten wiersz i myślę o Twoich początkach na forum, o tym, że tylko ja komentowałam, sporadycznie ktoś jeszcze, to widzę postęp. Widzę bardzo duży postęp w tym, co tworzysz i jak tworzysz.

To się chwali Smile

Duś
Odpowiedz
#5
Dziękuję, Duś.

Nieskromnie powiem, że też wyczuwam spory progres jeśli chodzi o moje teksty. Sam zajrzę czasem do starego tekstu i pomyślę:"Ale kiepsko mi szło". Jeszcze raz dziękuję za komentarz i to nie tylko ten.Smile
"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#6
Sprawa pierwsza, Apo :

"z podwyższoną inteligencję" : nie "ę", miły Panie, tylko "ą" na końcu.

Druga sprawa :

Racjonalizm w zestawieniu z sentymentalizmem nie bardzo mi pasuje. Racjonalizm kojarzy się z filozofią a sentymentalizm bardziej z literaturą. Ty od początku utworu przybierasz ton bardziej filozoficzny... Jak mędrkujesz, to dawaj tak do końca i sentymentalizm zastąp chociażby intuicjonizmem. Sentymentaliści jako jedną z metod poznania świata obrali empiryzm, racjonaliści też, więc sam widzisz jak to wygląda.

Trzecia sprawa :

"najzwyczajniejsze reakcje chemiczne" - myślisz, że dobrze to wygląda? Jak tak to pozdro Wink

Sprawa numer cztery :

Kilka myśli to za mało na dobry wiersz. Jeśli już piszesz prostym językiem, to dbaj o to żeby dorzucić do tego poezję. Tutaj mamy garść refleksji.

Pięć :

Ja też jestem mało wrażliwy, więc być może nie zobaczyłem w tym kawałku tego co inni widzą. Serio, ostatnia tą moją wrażliwość zastępuje cynizm, a ja słucham sobie Maleńczuka...

Sześć :

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Hmm całkiem ciekawy tekst. Tematyka w Twoim stylu,co do budowy,zakończenia itp to się też nie mam czego przyczepić Tongue Jedynie interpunkcji brakuje,ale to zmora większości wierszy na forum.

4/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#8
Sun, Xorrez dziękuję za komentarze
"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#9
Zbędne wielokropki, poza tym jak nie ma interpunkcji, to niech jej nie będzie wcale. Powtórzenie ostatniego wersu zbędne również. Wszystko w tekście powinno czemuś służyć. Wiersz jak dla mnie nienadzwyczajny, czytałam lepsze twoje.
Odpowiedz
#10
Dość ciekawy, ale wykonanie średnie moim zdaniem. Osobiście - nie przemówił. Tematyka nawet połowicznie "moja", ale podejście już nie takie.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#11
suche, drętwe, bez iskry. Zupełnie jakbym czytał instrukcję obsługi jakiegoś urządzenia elektrycznego. To słowa robota, absolutny brak humanizmu.



Pisz i komentuj.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości