Via Appia - Forum

Pełna wersja: Racjonalizm
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
człowiek...
zbiór komórek
z podwyższoną inteligencję
żaden cud
żaden twór Boga
jak w zakłamanej księdze
i mitologii

uczucia...
procesy zachodzące w układzie nerwowym
najzwyczajniejsze reakcje chemiczne

nie jestem niewrażliwy
ja po prostu
nienawidzę sentymentalizmu!
nienawidzę sentymentalizmu!!
nienawidzę sentymentalizmu!!!
Apo bardzo ładny wiersz, gdyby nie końcówka, której formę już GDZIEŚ widziałam, jak myślisz gdzie?
Bo nie mogę sobie przypomnieć...
poza tym byłoby ok.
Dzięki za komentarz, Kali. Zastanowię się jeszcze nad zmianą końcówki.

Konto usunięte

Mnie się już gdzieś widział człowiek jako komórki. Gdzieś na Inku, co też mi nie bardzo leży.

A tak, nieźle. Popieram. W sumie jak patrzę na ten wiersz i myślę o Twoich początkach na forum, o tym, że tylko ja komentowałam, sporadycznie ktoś jeszcze, to widzę postęp. Widzę bardzo duży postęp w tym, co tworzysz i jak tworzysz.

To się chwali Smile

Duś
Dziękuję, Duś.

Nieskromnie powiem, że też wyczuwam spory progres jeśli chodzi o moje teksty. Sam zajrzę czasem do starego tekstu i pomyślę:"Ale kiepsko mi szło". Jeszcze raz dziękuję za komentarz i to nie tylko ten.Smile
Sprawa pierwsza, Apo :

"z podwyższoną inteligencję" : nie "ę", miły Panie, tylko "ą" na końcu.

Druga sprawa :

Racjonalizm w zestawieniu z sentymentalizmem nie bardzo mi pasuje. Racjonalizm kojarzy się z filozofią a sentymentalizm bardziej z literaturą. Ty od początku utworu przybierasz ton bardziej filozoficzny... Jak mędrkujesz, to dawaj tak do końca i sentymentalizm zastąp chociażby intuicjonizmem. Sentymentaliści jako jedną z metod poznania świata obrali empiryzm, racjonaliści też, więc sam widzisz jak to wygląda.

Trzecia sprawa :

"najzwyczajniejsze reakcje chemiczne" - myślisz, że dobrze to wygląda? Jak tak to pozdro Wink

Sprawa numer cztery :

Kilka myśli to za mało na dobry wiersz. Jeśli już piszesz prostym językiem, to dbaj o to żeby dorzucić do tego poezję. Tutaj mamy garść refleksji.

Pięć :

Ja też jestem mało wrażliwy, więc być może nie zobaczyłem w tym kawałku tego co inni widzą. Serio, ostatnia tą moją wrażliwość zastępuje cynizm, a ja słucham sobie Maleńczuka...

Sześć :

Pozdrawiam.
Hmm całkiem ciekawy tekst. Tematyka w Twoim stylu,co do budowy,zakończenia itp to się też nie mam czego przyczepić Tongue Jedynie interpunkcji brakuje,ale to zmora większości wierszy na forum.

4/5

Pozdrawiam
X
Sun, Xorrez dziękuję za komentarze
Zbędne wielokropki, poza tym jak nie ma interpunkcji, to niech jej nie będzie wcale. Powtórzenie ostatniego wersu zbędne również. Wszystko w tekście powinno czemuś służyć. Wiersz jak dla mnie nienadzwyczajny, czytałam lepsze twoje.
Dość ciekawy, ale wykonanie średnie moim zdaniem. Osobiście - nie przemówił. Tematyka nawet połowicznie "moja", ale podejście już nie takie.
suche, drętwe, bez iskry. Zupełnie jakbym czytał instrukcję obsługi jakiegoś urządzenia elektrycznego. To słowa robota, absolutny brak humanizmu.



Pisz i komentuj.