Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoumagicznienie
#1







Jeśli tylko zostaniesz przeskoczę Mur Chiński wzdłuż
z radości pogryzę wodę i się w niej okopię
załatam w mgnieniu oka dziurę ozonową
dowiem się w końcu gdzie się podziały tamte prywatki
już nigdy nie będę obchodzić urodzin bo to one będą obchodzić mnie
zagram śmiało w bierki rozgotowanym makaronem
i już zawsze będę miał pokera z ręki
grając z mistrzami tego świata w tysiąca
stanę się wtedy jedynym człowiekiem widzianym z kosmosu
przegonię wszystkie lęki precz jak najdalej
by zaśpiewać radośnie ptakom które życzą mi szczęścia w miłości
i dziko rozbłysnąć jak gigantyczna żarówka
a potem lekko zgrzeszyć w słońcu

jeśli tylko zostaniesz
jeśli powiesz mi dziś tak






4 marca 2011













Odpowiedz
#2
O, lubimy Pratchetta? Ja też Smile. Ale do rzeczy: Podoba mi się pierwsza część. W sumie chyba nie powinna, bo to taka wyliczanka, ale jest w porządku. Mam wrażenie, że zastanawiałeś się nad dwoma zakończeniami i wcisnąłeś obydwa, tak to wygląda. Bo te dwuwersy na koniec oznaczają właściwie to samo. Proponuję przemyśleć usunięcie jednego z nich.
Co jeszcze bym zrobiła: wyrzuciłabym ten tytuł, przeniosła do tytułu "jeśli tylko zostaniesz" i dalej jak jest "przeskoczę Mur Chiński" itd. Do przemyślenia.
Odpowiedz
#3
Masz rację - wyrzucam drugi dwuwiersz! Będzie lepiej. ThanxSmile
Odpowiedz
#4
Całkiem fajny kawałek. Mimo,że pierwsza strofa przypomina wyliczankę to wiersz czyta się płynnie. Budowa,słownictwo itp bez zastrzeżeń,trochę zakończenie mi się nie podoba,ale trudno.

3,5+0,5 (fan Pratchetta się kłania : ))/5
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#5
Z jednej strony dramatyczne, błagalne a z drugiej zabawne, dowcipne. Gitowskie metafory. Bravissimo!
Odpowiedz
#6
No chłopaki, dzięki wielkie za klawy odbiórSmile
Odpowiedz
#7
piszesz o tym że dla niej zrobiłbyś wszystkie te rzeczy. to piękne. szczere. każda kobieta lubi słuchać gorących zapewnień.
bardzo do mnie dociera.
Odpowiedz
#8
Miło mi niezmiernie, że się podobałoSmile
Odpowiedz
#9
Całkiem niezłe, choć wiersz jest dla mnie ledwie "ładny" jeśli idzie o estetykę (taką moją chorą miarę uroku wierszy). Treść za to jest bardzo ciekawa, podana w bardzo smaczny sposób.

(No i fan Pratchetta : D)

Wszystko, co robił, robił dla zabicia czasu. Znał wiele sposobów zabijania czasu, a niekiedy ludzi. ~ Dobry omen
Odpowiedz
#10
przydługawe wersy - to chyba jedyny minus tego wiersza; ale to tylko moje subiektywne odczucie, wiesz mówi w niebanalny sposób o czymś ponad-wiekowo ważnym - to jest jego wartością Wink
- wrota do innego wymiaru...
[Obrazek: gwidon.jpg]



Odpowiedz
#11
Gwidonie - thanx od mika w tę sobotę kwietniową!
Odpowiedz
#12
Czuć tu wpływy Pratcheta ale to robi tylko dobrze tej produkcji. Humor jaki lubię i w jakim się animuję każdego dnia mego życia, bo jak to mówią: "Dobry żart rubla transferowego wart". Mike rozbawiłeś mnie i dałeś sobie poczytać.
Odpowiedz
#13
Fajnie, że Ci się podobałoSmile
Odpowiedz
#14
to już jest mistrzostwo! Dowcip - lekkość - polot. Coś więcej?
Odpowiedz
#15
Dzięki, Koz, za wizytęSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości