Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przykazania mądrego barmana
#1
Przykazania mądrego barmana
Nie zaglądać w oczy klientom
Nie pytać nie myśleć podawać
Gasić papierosy o ich mordy przeklęte
Dusić majaków karnawał

Nie patrzeć w ogóle klientom
W niebyłe umysły i dusze
Podawać im sny w czystych szklankach
Chociaż na kredyt wciąż proszą

Nie zaglądać w oczy klientom
Te przenośne źródła szaleństwa
I nie bluzgać za cieniem klienta
Kiedy za rogiem w śmierć skręca
Odpowiedz
#2
Jeśli tytuł i pierwszy wers brzmią tak samo, wywalasz albo jedno, albo drugie. "I" w przedostatniej linijce mi nie gra. Tyle z technicyzmów.
Trudno mi jednoznacznie określić, czy ten tekst mi się podoba czy też nie. Odnoszę wrażenie, ze przy końcówce coś się psuje. Ale generalnie raczej na plus.
Odpowiedz
#3
Tekst przypadł mi do gustu. Jest napisany w prosty, niemalże "oschły" sposób, chociaż z drugiej strony można w nim znaleźć kilka ciekawych środków stylistycznych. Lubię Smile
"Wymyśliłem sobie na to sposób, będę udawał głuchoniemego." Jerome David Salinger Buszujący w zbożu
Odpowiedz
#4
Ten text jest po prostu fantastyczny!
W każdym calu dopieszczony i wyszlifowany.
Sporo mądrości życiowych dodaje smaku.
Nie jest to nudziarstwoSmile
Odpowiedz
#5
"Powtórzenie tytułu w pierwszym wersie to niefortunny zabieg" - napisał tak kiedyś jeden z użytkowników tego forum i ja się z nim zgadzam. Nie to, że się czepiam - to bardziej subiektywna opinia. Jednym coś pasuje, innym nie. Tak to już jest z literaturą.

Dodałbym też do tego wiersza interpunkcję - do końca. Gdy nie ma regularności w wersach, to dobrze jest wtrącić kropki, przecinki itp. Wtedy czytelnik nie pogubi się w rytmie. To takie rady na przyszłość.

Zaciekawiłeś mnie. Spodobał mi się wers : "Kiedy za rogiem w śmierć skręca" - ma klimat i to co odróżnia poezję od prozy.

Pisz dalej.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
Z wielką przyjemnością zapoznałem się z twoim wierszem i musze stwierdzić, że jest doskonały.
Odpowiedz
#7
powtórzenie tytułu w pierwszej linijce było jedynie błędem w przenoszeniu...
Odpowiedz
#8
Niech moc będzie z Tobą . Duży aplauz.
Odpowiedz
#9
Jako barman mówię - prawda Wink
chociaż uważam, że nie powinien to być wiersz biały - bez rymów traci na płynności
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#10
W miarę prosty, ale jednocześnie przemyślany i ma mocny przekaz, podoba mi się ; )
"Doprawdy, nie ma tak absurdalnego poglądu, którego by ludzie nie przyjęli jako własny, o ile tylko potrafi im się wmówić, że pogląd ten został przyjęty przez ogół. Przykład tak działa na ich myślenie, jak na ich czyny."
Artur Schopenhauer
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości