Przeczytamy Twój tekst !
#1
Reprezentuję powstający portal przeczytamy.pl

Naszą misją jest promocja wchodzących na ścieżkę literacką twórców.
Lecz chcemy to zrobić w nietypowy sposób.

Grono współpracujących z nami aktorów i lektorów czytać będzie fragmenty nadesłanych dzieł, następnie po odsłuchaniu i akceptacji autorów zamieszczane będą one na stronie.

Odwiedzający stronę będą mogli odsłuchać nagrane fragmenty i je skomentować. Zdecydują też, którego utworu chcieliby słuchać dalej.
Na podstawie decyzji głosujących nagrywane będą kolejne fragmenty. (chyba że słuchacze wydadzą druzgocącą ocenę, wtedy żaden lektor się tego nie podejmie Smile)

Obecnie jesteśmy na etapie zbierania i nagrywania pierwszych 10 fragmentów - jako zachetę zdradzę że jeszcze kilku nam brakuje.

Swoje prace można nadsyłać na adres info@przeczytamy.pl

Jak się wam nasz pomysł podoba?
Odpowiedz
#2
W jakim formacie przesyłać pliki? Przyjmujecie tylko prozę czy poezję również? Jest maksymalna dozwolona długość tekstu w znakach? Smile

Trochę więcej info poprosimy.

Aha, no najważniejsze - kiedy dokładnie rusza portal?
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Pliki można nadsyłać jako .doc lub .pdf

Zależy nam na jak najszerszym spektrum, wszystko, co da się przeczytać Smile
Teksty mogą być różnej długości, my nagramy tyle ile uznamy za stosowne Smile

Portal ruszy, gdy będziemy mieć co najmniej 10 nagrań i od tego nie odstąpimy.
Nie chcemy pokazywać martwoty, takie nasze prawo Smile
Odpowiedz
#4
Dziwna oferta.
Strona jest pusta.
Brakuje jakiegokolwiek adresu, gwarantującego jej rzetelność.
Czepiam się?
Może. Z reguły istnieje jakaś umowa pomiędzy medium i autorem.
Tutaj pełen spontan.
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#5
Strona w budowie.
Znaczy teksty na dwie strony A4 w wordzie też mogą być? Nie za krótkie? No bo skoro na początku zostanie nagrany tylko fragment...
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#6
I taka uwaga z mojej strony: zbierzcie pytania, które ludzie na forach Wam zadają i uwzględnijcie w tym reklamowym tekście, co go wlepiacie po sieci. Chyba powinniście zachęcić, dać jasne wytyczne, rzucić konkretem, żeby wzbudzić zaufanie, no nie? Przecież skąd ja mam wiedzieć, że w ogóle macie uczciwe zamiary, a nie spitolicie z utworami jeleni, którzy uwierzyli w Waszego niusa?
W tej chwili to ja też mogę posłać w świat swój adres mailowy z hasłem "ślijcie mi swoje teksty!" - wartość tego mniej-więcej taka sama: o mnie też nikt nie słyszał, nie wymieniam żadnego godnego zaufania nazwiska, nie mam postawionej strony, nie ma na mnie totalnie żadnych namiarów.

Czaicie, o czym mówię?;] Ogólnie - wyjątkowo zgadzam się z Nataszą.
~~~ Na emeryturze było nudno ~~~
Wróciłem więc. Tak trochę.
Odpowiedz
#7
Natasza Jaki adres gwarantowałby nasza rzetelność?
Regulamin będzie częścią portalu, mam go rozsyłać z tekstem reklamowym?
To byś miała dopiero używanie Smile

Kruk Tak, fragmenty nie przekraczają 5 min nagrania.

Nae Mair Jaki konkret wzbudziłby Twoje zaufanie?

Cytat:skąd ja mam wiedzieć, że w ogóle macie uczciwe zamiary, a nie spitolicie z utworami

Nie można wszystkich mierzyć swoją miarą.
Rozumiem, że każdy autor jest przekonany o bezkresnej wartości swych dzieł, ale nie przesadzasz? Co ja z tym bym zrobił? Wydał, jako swoje? Smile Gdyby to było możliwe (i dochodowe) to wydawnictwa biłyby się o Was, laureaci konkursów literackich tuż po ogłoszeniu werdyktu podpisywaliby umowy z wydawcami.
Ponieważ to portal literacki, podsumuje Twe obawy literackim cytatem "Znaj proporcjum, mocium Panie"
Odpowiedz
#8
(01-04-2012, 07:03)belize65 napisał(a): Ponieważ to portal literacki, podsumuje Twe obawy literackim cytatem "Znaj proporcjum, mocium Panie"

Ok.
Więc wyrażę swoja opinię - proporcjonalną do stopnia zaufania do rzetelności propozycji:

nie wysłałabym niczego - nie z powodu wysokiej wartości moich tekstów, ale z "ostrożności procesowej" i zdrowego rozsądku.

dokładnie tak samo, jak nie poszłabym na imprezę zaproszona przez przypadkowego przechodnia, który mówi, że nazywa się "Misiek".
Może straciłabym fajną imprezę. Może nie.
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#9
Zgadzam się z Nataszą.
Swego czasu wpadłem w łapy pewnego wydawnictwa z północy Polski. Z radością zadeklarowali, że wydadzą moją powieść.
Wszystko było ładnie pięknie dopóki nie przyszło do podpisania umowy. Jeden z paragrafów mówił, że za pierwszy druk muszę zapłacić. Uwaga: 400szt za ponad 5tys zł.
Zobowiązania wydawnictwa co do promocji i marketingu w zasadzie ograniczały się do zamieszczenia pozycji we własnym sklepie internetowym. Zero jakichkolwiek konkretów. Oczywiście w swojej misji piszą o wspieraniu i promowaniu początkujących autorów.
Jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to zwyczajna drukarnia próbująca na początkujących i głodnych pierwszej książki autorach zarobić. Zalecam więc wszystkim ostrożność.
To live a creative life, we must lose our fear of being wrong.
Joseph Chilton Pierce
Odpowiedz
#10
Natasza - na pytanie nie odpowiedziałaś Sad
Ale obawy rozumiem...

m.t.gabryel - mogę tylko wyrazić ubolewanie że Cię to spotkało.
Na swoje "usprawiedliwienie" moge tylko dodać że nie jesteśmy z północy Polski, za to z Wielkopolski.
Będzie można na nas sprawdzić "wielkopolską solidność" Smile
Odpowiedz
#11
(01-04-2012, 10:31)belize65 napisał(a): Natasza - na pytanie nie odpowiedziałaś Sad

adres, który reprezentuje COŚ/KOGOŚ
stronę klubu
portal
stowarzyszenie
instytucję

sobie bym poszukałam, poczytała, popytała.
Przecież nie mogę latać po ulicy i pytać kogo popadanie "Miśka znasz?"

Dobra rada? Zróbcie to w gronie przyjaciół. Zróbcie i pokażcie.
Potem ogłoszenie.


Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#12
A ja mam jeszcze jedno pytanie: którzy aktorzy z Wami współpracują?
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#13
(01-04-2012, 15:18)Kruk napisał(a): A ja mam jeszcze jedno pytanie: którzy aktorzy z Wami współpracują?
Belau, Ferenc, Kamiński, Urbaniak, Wojtaszak...
Odpowiedz
#14
Monika Belau? http://www.e-teatr.pl/pl/osoby/26127.html
Adam Ferenc? http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Ferenc
Ten Kamiński? (Jest ich co najmniej trzech): http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_K...ki_(aktor)
Piotr (http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Urbaniak) Urbaniak?
Leszek Wojtaszak? http://filmpolski.pl/fp/index.php/1116665

No, parę głosów znanych.
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#15
Portal wystartował.
Zapraszam wszystkich do odwiedzin i (mam nadzieję) rozwiania swoich wątpliwości.
A być może do współpracy?

http://www.przeczytamy.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości